|
Тақырып: Ежелгі уақыттағы өлшеуіш құралдары. |
Мектеп: С.Бердіқұлов ОМ |
||||
|
Күні:29.11.2018 |
Мұғалімнің аты-жөні: Джамболатова Р.А |
||||
|
Сынып: 3Б |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||
|
Оқу мақсаттары |
3.3.1.5 берілген ауданы бойынша торкөзді қағазға жазық фигуралар салу, олардың пішіндері өзгеруіне қарай ауданының қалай өзгеретінін түсіндіру 3.5.2.3 бұрыштарды, көпбұрыштарды латын әліпбиінің бас әріптерімен таңбалау, оларды таңбалануы бойынша оқу |
||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар үшін: |
||||
|
Торкөз дәптерге жазық фигуралар салу. |
|||||
|
Бірқатар оқушылар үшін: |
|||||
|
Берілген параметрлер бойынша фигура салу. |
|||||
|
Кейбір оқушылар үшін: Фигураның пішіні өзгергенде оның ауданы қалай өзгеретінін түсіндіру. |
|||||
|
Тілдік мақсаттар |
Оқушылар: Тіктөртбұрышты, параллель түзулерді қалай салуды түсіндіру. Пәндік лексика және терминология: Фигуралар, салу |
||||
|
Сабақта диалог/жазу үшін пайдаланылатын тіл. Талқылау: |
|||||
|
Тіктөртбұрышты қалай салу керек? Тіктөртбұрыштың ауданын қалай табу керек? |
|||||
|
Жазу: |
|||||
|
Есептердің шешуін жазу. |
|||||
|
Бағалау критерийі |
- берілген ауданы бойынша торкөзді қағазға жазық фигуралар салу, олардың пішіндері өзгеруіне қарай ауданының қалай өзгеретінін түсіндіру; |
||||
|
Ойлау деңгейлері |
Білу, түсіну, қолдану, талдау |
||||
|
Құндылық |
Мәңгілік ел: Қазақ халқының өнерімен таныстыру |
||||
|
Пәнаралық байланыс |
Әдебиеттік оқу; |
||||
|
АКТ |
Слайд; |
||||
|
Жоспар |
|||||
|
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру. Мұғалім адамдар бұрынғы кезден өлшейтін және сызатын құралдарды қолданғаны туралы әңгімелейді. Біздің кезімізге дейін жеткен құралдар бар ма? Олар қандай деп ойлайсыздар? |
|
|||
|
|
Өзектендіру. Суреттерді қараңыздар. Параллель және параллель емес түзулерді атаңыздар. Мұны қалай дәлелдеуге болады?
|
Қаланың, шағын жерлер мен баулардың планы. |
|||
|
|
Мақсат қою (мәселелі жағдаят) Бүгін біз өз білімімізді нақтылаймыз, әрқайсыңыздың басыңызда туындаған қандай да бір қиындықты тауып, оны түзейміз. |
|
|||
|
Сабақтың ортасы |
Өзіндік жұмыс Оқушылар 2-ші мен 3-ші тапсырманы орындап, нәтижесін эталонмен салыстырады. Қиындықтарды түзету Мұғалім орындалу барысының дұрыстығын тексереді. – Кімде қиындық туындады? – Сіз қай жерде қате жібердіңіз? – Қате кетудің себебі неде? – Егер өзіндік жұмыста ешқандай қиындық туындамаса, өз іс-әрекетіңіздің мақсатын құрастырыңыз. (Қосымша тапсырма орындау). – Қиындық туындаған балалардың әрі қарайғы мақсаты қандай? (Қатені түзету). – Қателерді түзету алгоритмін қолданамыз. – Әркім өз оқу мақсатын айтады. Мұғалім бағалау критерийлері бар тапсырманы орындауды ұсынады. Мен: – параллель және қиылысатын түзулер сызуды, – тіктөртбұрыш және шаршы (берілген қабырғалары бойынша) салуды; – циркульдің көмегімен шеңбер сызуды; – нүктелі қағазда қиылысатын жазық фигуралар сызуды және олардың қиылысуы мен бірігу нүктелерінің ауданын табуды білемін. |
Дәптер, оқулық. |
|||
|
|
Өткенмен жұмыс. Баланың білім деңгейіне қарай мұғалім жеке-жеке тапсырма береді. Өзіндік жұмыс. Балалар тапсырманы таңдау бойынша орындайды: симметриялы фигуралар, дөңгелектен жасалған өрнектер салады және дайындайды. |
Дәптер, оқулық. |
|||
|
Сабақтың соңы |
Рефлексия. – Сабақтың басында алдымызға қандай мақсат қойдық? – Осы мақсаттарға жете алдық па? – Сіздерде қиындық туындаған ба еді? – Сіз оларды өте алдыңыз ба? – Бүгінгі сабақ несімен қызықты болды? Өз жұмысын жетістік сызғышының көмегімен бағалауды ұсынады. |
Жетістік сызғышы. |
|||
|
Бағалау: Оқушыларды ауызша, қолдау көрсету арқылы,«Смайликтер» арқылы мен бағалаймын. |
Саралау-Өзіндік жұмыс барысында деңгейі төмен оқушыларға барынша қолдау көрсету, сұрақтар қою арқылы есептің шығарылуына көмектесу. |
|
Сабақ бойынша рефлексия: Сабақтың оқу мақсаты шынайы ма? Бүгінгі оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен орындаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен бүкіл уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? |
|
|
Қорытынды бағамдау: Қандай екі нәрсе табысты болды (оқыту да, оқуды да ескеріңіз)? 1 2 Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқыту да, оқуды да ескеріңіз )? 1 2 Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ежелгі уақыттағы өлшеуіш құралдары.
Ежелгі уақыттағы өлшеуіш құралдары.
|
Тақырып: Ежелгі уақыттағы өлшеуіш құралдары. |
Мектеп: С.Бердіқұлов ОМ |
||||
|
Күні:29.11.2018 |
Мұғалімнің аты-жөні: Джамболатова Р.А |
||||
|
Сынып: 3Б |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||
|
Оқу мақсаттары |
3.3.1.5 берілген ауданы бойынша торкөзді қағазға жазық фигуралар салу, олардың пішіндері өзгеруіне қарай ауданының қалай өзгеретінін түсіндіру 3.5.2.3 бұрыштарды, көпбұрыштарды латын әліпбиінің бас әріптерімен таңбалау, оларды таңбалануы бойынша оқу |
||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар үшін: |
||||
|
Торкөз дәптерге жазық фигуралар салу. |
|||||
|
Бірқатар оқушылар үшін: |
|||||
|
Берілген параметрлер бойынша фигура салу. |
|||||
|
Кейбір оқушылар үшін: Фигураның пішіні өзгергенде оның ауданы қалай өзгеретінін түсіндіру. |
|||||
|
Тілдік мақсаттар |
Оқушылар: Тіктөртбұрышты, параллель түзулерді қалай салуды түсіндіру. Пәндік лексика және терминология: Фигуралар, салу |
||||
|
Сабақта диалог/жазу үшін пайдаланылатын тіл. Талқылау: |
|||||
|
Тіктөртбұрышты қалай салу керек? Тіктөртбұрыштың ауданын қалай табу керек? |
|||||
|
Жазу: |
|||||
|
Есептердің шешуін жазу. |
|||||
|
Бағалау критерийі |
- берілген ауданы бойынша торкөзді қағазға жазық фигуралар салу, олардың пішіндері өзгеруіне қарай ауданының қалай өзгеретінін түсіндіру; |
||||
|
Ойлау деңгейлері |
Білу, түсіну, қолдану, талдау |
||||
|
Құндылық |
Мәңгілік ел: Қазақ халқының өнерімен таныстыру |
||||
|
Пәнаралық байланыс |
Әдебиеттік оқу; |
||||
|
АКТ |
Слайд; |
||||
|
Жоспар |
|||||
|
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру. Мұғалім адамдар бұрынғы кезден өлшейтін және сызатын құралдарды қолданғаны туралы әңгімелейді. Біздің кезімізге дейін жеткен құралдар бар ма? Олар қандай деп ойлайсыздар? |
|
|||
|
|
Өзектендіру. Суреттерді қараңыздар. Параллель және параллель емес түзулерді атаңыздар. Мұны қалай дәлелдеуге болады?
|
Қаланың, шағын жерлер мен баулардың планы. |
|||
|
|
Мақсат қою (мәселелі жағдаят) Бүгін біз өз білімімізді нақтылаймыз, әрқайсыңыздың басыңызда туындаған қандай да бір қиындықты тауып, оны түзейміз. |
|
|||
|
Сабақтың ортасы |
Өзіндік жұмыс Оқушылар 2-ші мен 3-ші тапсырманы орындап, нәтижесін эталонмен салыстырады. Қиындықтарды түзету Мұғалім орындалу барысының дұрыстығын тексереді. – Кімде қиындық туындады? – Сіз қай жерде қате жібердіңіз? – Қате кетудің себебі неде? – Егер өзіндік жұмыста ешқандай қиындық туындамаса, өз іс-әрекетіңіздің мақсатын құрастырыңыз. (Қосымша тапсырма орындау). – Қиындық туындаған балалардың әрі қарайғы мақсаты қандай? (Қатені түзету). – Қателерді түзету алгоритмін қолданамыз. – Әркім өз оқу мақсатын айтады. Мұғалім бағалау критерийлері бар тапсырманы орындауды ұсынады. Мен: – параллель және қиылысатын түзулер сызуды, – тіктөртбұрыш және шаршы (берілген қабырғалары бойынша) салуды; – циркульдің көмегімен шеңбер сызуды; – нүктелі қағазда қиылысатын жазық фигуралар сызуды және олардың қиылысуы мен бірігу нүктелерінің ауданын табуды білемін. |
Дәптер, оқулық. |
|||
|
|
Өткенмен жұмыс. Баланың білім деңгейіне қарай мұғалім жеке-жеке тапсырма береді. Өзіндік жұмыс. Балалар тапсырманы таңдау бойынша орындайды: симметриялы фигуралар, дөңгелектен жасалған өрнектер салады және дайындайды. |
Дәптер, оқулық. |
|||
|
Сабақтың соңы |
Рефлексия. – Сабақтың басында алдымызға қандай мақсат қойдық? – Осы мақсаттарға жете алдық па? – Сіздерде қиындық туындаған ба еді? – Сіз оларды өте алдыңыз ба? – Бүгінгі сабақ несімен қызықты болды? Өз жұмысын жетістік сызғышының көмегімен бағалауды ұсынады. |
Жетістік сызғышы. |
|||
|
Бағалау: Оқушыларды ауызша, қолдау көрсету арқылы,«Смайликтер» арқылы мен бағалаймын. |
Саралау-Өзіндік жұмыс барысында деңгейі төмен оқушыларға барынша қолдау көрсету, сұрақтар қою арқылы есептің шығарылуына көмектесу. |
|
Сабақ бойынша рефлексия: Сабақтың оқу мақсаты шынайы ма? Бүгінгі оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен орындаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен бүкіл уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? |
|
|
Қорытынды бағамдау: Қандай екі нәрсе табысты болды (оқыту да, оқуды да ескеріңіз)? 1 2 Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқыту да, оқуды да ескеріңіз )? 1 2 Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
|
шағым қалдыра аласыз














