|
Мектеп |
|
|||||||||||||||||||
|
Бөлім |
Есептер шығару |
|||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні |
|
|||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
|||||||||||||||||||
|
Сынып:4 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
№68 Екі айырма бойынша белгісізді табуға берілген есептер |
|||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
4.5.1.2** есептерді шығаруда жұмысқа жіберілген уақыт, атқарылған жұмыс, өнімділік шамаларының өзара тәуелділігін пайдалану; |
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Есептерді шығаруда жұмысқа жіберілген уақыт, атқарылған жұмыс, өнімділік шамаларының өзара тәуелділігін пайдаланады |
|||||||||||||||||||
|
Құндылықты дарыту |
«Біртұтас тәрбие» тәрбие бағдарламасындағы құндылықтарды оқу процесіне ұйымдастыру кезіңінен бастап, сабақтың әрбір кезеңінде жүргіземін. Құндылық: бірлік және ынтымақ бірлескен жетістіктерге ұмтылу және ұжымдық күш жігерді ынталандыру; тапсырмаларды орындауда және мәселелерді шешуде бір-біріне көмектесу.
|
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезең уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||
|
5 мин
|
Психологиялық ахуал. «Амандасу билеті» Үй тапсырмасын тексеру 10-тапсырма. Есептерді шығар.
Т 10дана Жолды дәптер-?дана, 100тг Әр дәптердің бағасы-?тг, бірдей Ш: 1) 150+100=250 (барлығына төленді) 2) 250:10=25 тг (1 дәптер бағасы) 3) 150:25=6 дана (торкөз д. саны) 4) 100:25=4 дана (жолды д. саны) Ж: Оқушы 6торкөз дәптер, 4 жолды дәптер сатып алды. ә) Кассаға төлеуі мүмкін: 1) 250тг=200+50 2) 250тг=100+100+50 «Біртұтас тәрбие» тәрбие бағдарламасындағы құндылықтарды оқу процесіне ұйымдастыру кезіңінен бастап, сабақтың әрбір кезеңінде жүргіземін. Құндылық: бірлік және ынтымақ бірлескен жетістіктерге ұмтылу және ұжымдық күш жігерді ынталандыру; тапсырмаларды орындауда және мәселелерді шешуде бір-біріне көмектесу. |
Психологиялық тренингке қатысады.
|
Жарайсыңдар! ҚБ: Бағалау парақшасы «Бәйге»
|
|
||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 10 мин |
ФС 1,2-тапсырма Топтық жұмыс "Құрастыр" әдісі ОДД:білу,түсіну,қолдану Нұсқау: Бірдей шамалар арасындағы сәйкестікті айқында.
70га=700000м2 "Манкент-1"-Түркістан обл. Манкент ауылы 700см2=7дм2 "Арыстан" өнд. Кешені-Қостанай обл., Сарыкөл кент. 7км2=7000000м2 "Ряжское" кәсіпорны- Қостанай обл.,Ұзынкөл ауылы 70000см2=7м2 К.Маркс атындағы кәсіпорын-Қостанай обл.,Озёрное ауылы
2-тапсырма. Есепті оқы. Есепті шығару жоспарына қара. Оны шығар.
Шалбар-8дана, ?м, 6м артық Кофта-5дана, ?м Әрқайсысына-?м, бірдей Ш: 1) 8-5=3 (артық)-шалбар 2) 6:3=2м (1 киімге жұмсалады) 3)8*2=16м (барлық шалбарға) 4) 5*2=10м (барлық кофтаға) Ж: 8 шалбарға 16м, 5кофтаға 10м мата жұмсалады. |
Бірдей шамалар арасындағы сәйкестікті айқындайды. Есепті оқып, есепті шығару жоспарына қарап, оны шығарады.
. |
Бағалау критерийі Есептерді шығаруда жұмысқа жіберілген уақыт, атқарылған жұмыс, өнімділік шамаларының өзара тәуелділігін пайдаланады Дескриптор: Бірдей шамалар арасындағы сәйкестікті айқындайды.2балл Есепті оқып, есепті шығару жоспарына қарап, оны шығарады.2балл
|
Оқулық, дәптер |
||||||||||||||||
|
2 мин |
Сергіту сәті |
Балалар бірге орындайды |
Жарайсыңдар |
|
||||||||||||||||
|
10 мин |
ҚБ 3,4,5 тапсырма Жұптық жұмыс Ойлау дағдысы:білу.түсіну.қолдану Нұсқау: Есептерді шығар. "Ойлан, жұптас, талқыла" әдісі. 1 жұпЕсепті шығар.
Т Маталар бағасы-?тг,бірдей Ш: 1) 5-3=2м 2) 1200:2=600тг (1метр мата бағасы) 3) 3*600=1800тг (3м жібек мата үшін) 4) 5*600=3000тг (5м тоқыма мата үшін) Ж: 3м жібек мата үшін 1800тг, 5м тоқыма мата үшін 3000тг төленді.
2 жұп Кесте бойынша есеп құрастыр және шығар.
Жатын бөлменің ұзындығы-5м, қонақ бөлменікі-7м. Ал бөлмелердің ені бірдей. Жатын бөлменің ауданы қонақ бөлменің ауданына қарағанда 8м2 кем болса, онда әр бөлменің ауданы нешеге тең болады? Ш: 1) 7-5=2м 2) 8:2=4м(бөлмелердің ені) 3) 5*4=20 м2 (жатын бөлме ауданы) 4) 7*4=28 м2(қонақ бөлме ауданы) Ж: Жатын бөлменің ауданы-20 м2, қонақ бөлменің ауданы-28 м2. Есепті шығар.
Қ
Қ Заттардың бағасы-?тг, бірдей. Ш: 1) 1680-910=770тг (11дана үшін) 2) 770:11=70тг (1 заттың бағасы) 3) 1680:70=24дана (қарындаш) 4) 910:70=13дана (қалам) Ж: 24 қарындаш және 13қалам сатылған. |
Есептің шартын құрып,өрнектің мәнін табады Тапсырманы орындайды |
Дескриптор Есептің шартын құрып,өрнектің мәнін табады 2 балл Тапсырманы орындайды 2 балл
|
оқулық
|
||||||||||||||||
|
5 мин |
8 –тапсырма Топтық жұмыс 1 топ Бірдей тауарлардың массасы мен құнын салыстыр.
А бөлімі : Массасы 100 г+60 г+250 г+100 г=510 г Құны :50тг+80 тг+90тг+150 тг=370тг Б бөлімі : Массасы100г+60г+250г+100 г=510г Құны :80 тг+90 тг+85 тг+120 тг=375 тг Ж; А бөлімі тауарларын алған тиімдірек 2 топ 2, 6, 0, 3 цифрларынан тұратын және төмендегі шарттарға сәйкес екі таңбалы және үш таңбалы неше сан жазуға болатынын тап. Екі таңбалы: 30,36,32,63,60,62 Үш таңбалы: 630, 632, 230, 236, 360, 362, 260, 263.
|
Бірдей тауарлардың массасы мен құнын салыстырады. 2, 6, 0, 3 цифрларынан тұратын және төмендегі шарттарға сәйкес екі таңбалы және үш таңбалы неше сан жазуға болатынын табады.
|
Дескриптор: Бірдей тауарлардың массасы мен құнын салыстырады.1 балл 2, 6, 0, 3 цифрларынан тұратын және төмендегі шарттарға сәйкес екі таңбалы және үш таңбалы неше сан жазуға болатынын табады.1 балл
.
|
|
||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 3 мин |
Рефлексия: «Асық»
Үй тапсырма 8 мысал |
Жинаған балдарын санайды. Көңіл күйлерін бәйтерек қабаттары арқылы анықталады. |
ҚБ қойылады.
|
|
||||||||||||||||
.
Тексерілді:-----------------Г.Меймашева
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Екі айырма бойынша белгісізді табуға берілген есептер.математика 4 сынып
Екі айырма бойынша белгісізді табуға берілген есептер.математика 4 сынып
|
Мектеп |
|
|||||||||||||||||||
|
Бөлім |
Есептер шығару |
|||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні |
|
|||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
|||||||||||||||||||
|
Сынып:4 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
№68 Екі айырма бойынша белгісізді табуға берілген есептер |
|||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
4.5.1.2** есептерді шығаруда жұмысқа жіберілген уақыт, атқарылған жұмыс, өнімділік шамаларының өзара тәуелділігін пайдалану; |
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Есептерді шығаруда жұмысқа жіберілген уақыт, атқарылған жұмыс, өнімділік шамаларының өзара тәуелділігін пайдаланады |
|||||||||||||||||||
|
Құндылықты дарыту |
«Біртұтас тәрбие» тәрбие бағдарламасындағы құндылықтарды оқу процесіне ұйымдастыру кезіңінен бастап, сабақтың әрбір кезеңінде жүргіземін. Құндылық: бірлік және ынтымақ бірлескен жетістіктерге ұмтылу және ұжымдық күш жігерді ынталандыру; тапсырмаларды орындауда және мәселелерді шешуде бір-біріне көмектесу.
|
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезең уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||
|
5 мин
|
Психологиялық ахуал. «Амандасу билеті» Үй тапсырмасын тексеру 10-тапсырма. Есептерді шығар.
Т 10дана Жолды дәптер-?дана, 100тг Әр дәптердің бағасы-?тг, бірдей Ш: 1) 150+100=250 (барлығына төленді) 2) 250:10=25 тг (1 дәптер бағасы) 3) 150:25=6 дана (торкөз д. саны) 4) 100:25=4 дана (жолды д. саны) Ж: Оқушы 6торкөз дәптер, 4 жолды дәптер сатып алды. ә) Кассаға төлеуі мүмкін: 1) 250тг=200+50 2) 250тг=100+100+50 «Біртұтас тәрбие» тәрбие бағдарламасындағы құндылықтарды оқу процесіне ұйымдастыру кезіңінен бастап, сабақтың әрбір кезеңінде жүргіземін. Құндылық: бірлік және ынтымақ бірлескен жетістіктерге ұмтылу және ұжымдық күш жігерді ынталандыру; тапсырмаларды орындауда және мәселелерді шешуде бір-біріне көмектесу. |
Психологиялық тренингке қатысады.
|
Жарайсыңдар! ҚБ: Бағалау парақшасы «Бәйге»
|
|
||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 10 мин |
ФС 1,2-тапсырма Топтық жұмыс "Құрастыр" әдісі ОДД:білу,түсіну,қолдану Нұсқау: Бірдей шамалар арасындағы сәйкестікті айқында.
70га=700000м2 "Манкент-1"-Түркістан обл. Манкент ауылы 700см2=7дм2 "Арыстан" өнд. Кешені-Қостанай обл., Сарыкөл кент. 7км2=7000000м2 "Ряжское" кәсіпорны- Қостанай обл.,Ұзынкөл ауылы 70000см2=7м2 К.Маркс атындағы кәсіпорын-Қостанай обл.,Озёрное ауылы
2-тапсырма. Есепті оқы. Есепті шығару жоспарына қара. Оны шығар.
Шалбар-8дана, ?м, 6м артық Кофта-5дана, ?м Әрқайсысына-?м, бірдей Ш: 1) 8-5=3 (артық)-шалбар 2) 6:3=2м (1 киімге жұмсалады) 3)8*2=16м (барлық шалбарға) 4) 5*2=10м (барлық кофтаға) Ж: 8 шалбарға 16м, 5кофтаға 10м мата жұмсалады. |
Бірдей шамалар арасындағы сәйкестікті айқындайды. Есепті оқып, есепті шығару жоспарына қарап, оны шығарады.
. |
Бағалау критерийі Есептерді шығаруда жұмысқа жіберілген уақыт, атқарылған жұмыс, өнімділік шамаларының өзара тәуелділігін пайдаланады Дескриптор: Бірдей шамалар арасындағы сәйкестікті айқындайды.2балл Есепті оқып, есепті шығару жоспарына қарап, оны шығарады.2балл
|
Оқулық, дәптер |
||||||||||||||||
|
2 мин |
Сергіту сәті |
Балалар бірге орындайды |
Жарайсыңдар |
|
||||||||||||||||
|
10 мин |
ҚБ 3,4,5 тапсырма Жұптық жұмыс Ойлау дағдысы:білу.түсіну.қолдану Нұсқау: Есептерді шығар. "Ойлан, жұптас, талқыла" әдісі. 1 жұпЕсепті шығар.
Т Маталар бағасы-?тг,бірдей Ш: 1) 5-3=2м 2) 1200:2=600тг (1метр мата бағасы) 3) 3*600=1800тг (3м жібек мата үшін) 4) 5*600=3000тг (5м тоқыма мата үшін) Ж: 3м жібек мата үшін 1800тг, 5м тоқыма мата үшін 3000тг төленді.
2 жұп Кесте бойынша есеп құрастыр және шығар.
Жатын бөлменің ұзындығы-5м, қонақ бөлменікі-7м. Ал бөлмелердің ені бірдей. Жатын бөлменің ауданы қонақ бөлменің ауданына қарағанда 8м2 кем болса, онда әр бөлменің ауданы нешеге тең болады? Ш: 1) 7-5=2м 2) 8:2=4м(бөлмелердің ені) 3) 5*4=20 м2 (жатын бөлме ауданы) 4) 7*4=28 м2(қонақ бөлме ауданы) Ж: Жатын бөлменің ауданы-20 м2, қонақ бөлменің ауданы-28 м2. Есепті шығар.
Қ
Қ Заттардың бағасы-?тг, бірдей. Ш: 1) 1680-910=770тг (11дана үшін) 2) 770:11=70тг (1 заттың бағасы) 3) 1680:70=24дана (қарындаш) 4) 910:70=13дана (қалам) Ж: 24 қарындаш және 13қалам сатылған. |
Есептің шартын құрып,өрнектің мәнін табады Тапсырманы орындайды |
Дескриптор Есептің шартын құрып,өрнектің мәнін табады 2 балл Тапсырманы орындайды 2 балл
|
оқулық
|
||||||||||||||||
|
5 мин |
8 –тапсырма Топтық жұмыс 1 топ Бірдей тауарлардың массасы мен құнын салыстыр.
А бөлімі : Массасы 100 г+60 г+250 г+100 г=510 г Құны :50тг+80 тг+90тг+150 тг=370тг Б бөлімі : Массасы100г+60г+250г+100 г=510г Құны :80 тг+90 тг+85 тг+120 тг=375 тг Ж; А бөлімі тауарларын алған тиімдірек 2 топ 2, 6, 0, 3 цифрларынан тұратын және төмендегі шарттарға сәйкес екі таңбалы және үш таңбалы неше сан жазуға болатынын тап. Екі таңбалы: 30,36,32,63,60,62 Үш таңбалы: 630, 632, 230, 236, 360, 362, 260, 263.
|
Бірдей тауарлардың массасы мен құнын салыстырады. 2, 6, 0, 3 цифрларынан тұратын және төмендегі шарттарға сәйкес екі таңбалы және үш таңбалы неше сан жазуға болатынын табады.
|
Дескриптор: Бірдей тауарлардың массасы мен құнын салыстырады.1 балл 2, 6, 0, 3 цифрларынан тұратын және төмендегі шарттарға сәйкес екі таңбалы және үш таңбалы неше сан жазуға болатынын табады.1 балл
.
|
|
||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 3 мин |
Рефлексия: «Асық»
Үй тапсырма 8 мысал |
Жинаған балдарын санайды. Көңіл күйлерін бәйтерек қабаттары арқылы анықталады. |
ҚБ қойылады.
|
|
||||||||||||||||
.
Тексерілді:-----------------Г.Меймашева
шағым қалдыра аласыз


















