Қысқа мерзімді жоспар
|
Ұзақ мерзімді жоспардың атауы: 2.А. 20 көлеміндегі сандарды қосу және азайту Сынып : 1 «Ә» Сабақтың тақырыбы : Екі таңбалы сандарды салыстыру. Күні: 22.11.2018
|
Мектеп: №25 орта мектеп Мұғалімнің аты-жөні: Макытаева. Толкын Турсынгазиевна Қатысқандар:
Қатыспағандар: жоқ |
|
|
Оқу мақсаттары: |
1.1.1.2. Екі таңбалы сандарды оқу, жазу және салыстыру . 1.5.2.2. «+», «-», «=» белгілерін пайдалану. |
|
|
Сабақтың мақсаты |
а) Екі таңбалы сандарды оқиды, жазады, салыстырады және. «+», «-», «=» белгілерін пайдаланады. в) 20 көлеміндегі сандардың құрамын біледі с) Суретке қарай отырып өз бетімен есеп құрастырады. |
|
|
Бағалау критерийі
Ойлау деңгейінің деңгейі: Білу.Түсіну.Қолдану.Талдау. |
«+», «-», «=» белгілерін орынды пайдалана алады; Екі таңбалы сандарды оқиды , жазады, салыстырады; |
|
|
Тілдік мақсаттар |
Ондық, бірлік. |
|
|
Құндылықтарға дамыту |
Құрметтеуге, бірінің сөзін бірі тыңдауға үйрету; |
|
|
Пәнаралық байланыс |
Музыка «Көңілді күн» әні сергіту сәтінде пайдаланамын. |
|
|
АКТ қолдану дағдылары |
Интербелсенді тақтамен жұмыс. |
|
Сабақ барысы
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы
3- мин
|
Психологиялық ахуал. Математика керек әр күнге, Математика қажет өмірде Математиканы оқимыз Миымызға тоқимыз Топқа бөлу:
1топ үшбұрыш 2-топ тіктөртбұрыш 3-топ шаршы |
Шаттық шеңбер Геометриялық пішіндер |
|
Білу
Сабақтың ортасы:
27 мин
Талдау
|
Оқушылармен өткен сабақтар бойынша тапсырмалар. Алманың суреті бар қағазда тапсырмалар. «Алма кетті домалап..» ойынын ойнату. Ойынның шарты: Алма кетті домалап, Өзен бойын жағалап, Кім алманы қуады, Сол алманы алады,- деп мұғалім кезегі келген оқушыға алманы береді. Алманы алған оқушыға тапсырманы оқып беру. Ойынды алудағы мақсатым: оқушының оқуға деген қызығушылығы арттыру, оқушы сандардың айтылуын, жазылуын, құрамын пысықтату. Топтық жұмыс: Белсенді оқыту түрі: Нұсқау беру жəне айту. 1-топқа: Қарлығаш пен Асхаттың қарындаштарын сана, салыстыр. 2-топқа: 1-ден 20ға дейінгі сандардан сандық сәуле құрастыр. 3-топқа: Машиналарда жазылған сандарды салыстыр. Дескриптор: 1-ден 20-ға дейінгі сандарды салыстырады, жазады. Сандық сәуле құрастырады. Артық,кем, тең белгісін қоя алады. Қ Ширату жаттығуы: «Көңілді күн» Жұппен жұмыс: Саралау әдісі «Қорытынды» тәсілі. Барлық оқушылар бір тапсырманы орындаса да олардың нәтижелері әртүрлі болады Оқушыларға тапсырмалар тарату. Жұппен орындауын қадағалау. Орындалған тапсырманы тақтадағы қалтахатка салу.
ҚБ: "Смайлик» бағалаймын. Ойын: «Артық, кем,тең» Сөйлеу кезінде “артық”, “кем”, “тең” сөздерін қолдану дағдысын бекітуге арналған ойын ұйым-дастырыңыз. Тірек сөздермен әмір беретініңізді айтыңыз. “Артық!” деп әмір бергенде — оқушылар аяқтарының ұшына тұрып, қолын жоғары көтеруі тиіс. “Кем!” деп әмір бергенде — оқушылар жүрелеп отырады да, тізесін қолымен құшақтайды. “Тең!” дегенде — оқушылар қолдарын жанына қойып түзу тұрады. |
Қарындаштар Сандық сәуле сызылған кесінді парақтар.
Бейне ролик |
|
Сабақтың соңы 2 минут |
Рефлексия
|
Кеменің суреттері |
||
|
Қосымша ақпарат |
|
|
|
|
|
Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жопарлайсыз? |
Бағалау – Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Пәнаралық байланыстар, қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері, АКТ-мен байланыс. Құндылықтардағы байланыс |
|
|
|
Топтық жұмыс Жеке жұмысҰжымдық жұмысЖұптық жұмыс |
Бағалау. Мадақтау, жетістік баспалдағы, жапалақ, бағдаршамбасбармақ |
1. Дүниетану, әдебиеттік оқу, еңбекке баулу2. АКТ арқылы |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Екі таңбалы сандарды салыстыру
Екі таңбалы сандарды салыстыру
Қысқа мерзімді жоспар
|
Ұзақ мерзімді жоспардың атауы: 2.А. 20 көлеміндегі сандарды қосу және азайту Сынып : 1 «Ә» Сабақтың тақырыбы : Екі таңбалы сандарды салыстыру. Күні: 22.11.2018
|
Мектеп: №25 орта мектеп Мұғалімнің аты-жөні: Макытаева. Толкын Турсынгазиевна Қатысқандар:
Қатыспағандар: жоқ |
|
|
Оқу мақсаттары: |
1.1.1.2. Екі таңбалы сандарды оқу, жазу және салыстыру . 1.5.2.2. «+», «-», «=» белгілерін пайдалану. |
|
|
Сабақтың мақсаты |
а) Екі таңбалы сандарды оқиды, жазады, салыстырады және. «+», «-», «=» белгілерін пайдаланады. в) 20 көлеміндегі сандардың құрамын біледі с) Суретке қарай отырып өз бетімен есеп құрастырады. |
|
|
Бағалау критерийі
Ойлау деңгейінің деңгейі: Білу.Түсіну.Қолдану.Талдау. |
«+», «-», «=» белгілерін орынды пайдалана алады; Екі таңбалы сандарды оқиды , жазады, салыстырады; |
|
|
Тілдік мақсаттар |
Ондық, бірлік. |
|
|
Құндылықтарға дамыту |
Құрметтеуге, бірінің сөзін бірі тыңдауға үйрету; |
|
|
Пәнаралық байланыс |
Музыка «Көңілді күн» әні сергіту сәтінде пайдаланамын. |
|
|
АКТ қолдану дағдылары |
Интербелсенді тақтамен жұмыс. |
|
Сабақ барысы
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы
3- мин
|
Психологиялық ахуал. Математика керек әр күнге, Математика қажет өмірде Математиканы оқимыз Миымызға тоқимыз Топқа бөлу:
1топ үшбұрыш 2-топ тіктөртбұрыш 3-топ шаршы |
Шаттық шеңбер Геометриялық пішіндер |
|
Білу
Сабақтың ортасы:
27 мин
Талдау
|
Оқушылармен өткен сабақтар бойынша тапсырмалар. Алманың суреті бар қағазда тапсырмалар. «Алма кетті домалап..» ойынын ойнату. Ойынның шарты: Алма кетті домалап, Өзен бойын жағалап, Кім алманы қуады, Сол алманы алады,- деп мұғалім кезегі келген оқушыға алманы береді. Алманы алған оқушыға тапсырманы оқып беру. Ойынды алудағы мақсатым: оқушының оқуға деген қызығушылығы арттыру, оқушы сандардың айтылуын, жазылуын, құрамын пысықтату. Топтық жұмыс: Белсенді оқыту түрі: Нұсқау беру жəне айту. 1-топқа: Қарлығаш пен Асхаттың қарындаштарын сана, салыстыр. 2-топқа: 1-ден 20ға дейінгі сандардан сандық сәуле құрастыр. 3-топқа: Машиналарда жазылған сандарды салыстыр. Дескриптор: 1-ден 20-ға дейінгі сандарды салыстырады, жазады. Сандық сәуле құрастырады. Артық,кем, тең белгісін қоя алады. Қ Ширату жаттығуы: «Көңілді күн» Жұппен жұмыс: Саралау әдісі «Қорытынды» тәсілі. Барлық оқушылар бір тапсырманы орындаса да олардың нәтижелері әртүрлі болады Оқушыларға тапсырмалар тарату. Жұппен орындауын қадағалау. Орындалған тапсырманы тақтадағы қалтахатка салу.
ҚБ: "Смайлик» бағалаймын. Ойын: «Артық, кем,тең» Сөйлеу кезінде “артық”, “кем”, “тең” сөздерін қолдану дағдысын бекітуге арналған ойын ұйым-дастырыңыз. Тірек сөздермен әмір беретініңізді айтыңыз. “Артық!” деп әмір бергенде — оқушылар аяқтарының ұшына тұрып, қолын жоғары көтеруі тиіс. “Кем!” деп әмір бергенде — оқушылар жүрелеп отырады да, тізесін қолымен құшақтайды. “Тең!” дегенде — оқушылар қолдарын жанына қойып түзу тұрады. |
Қарындаштар Сандық сәуле сызылған кесінді парақтар.
Бейне ролик |
|
Сабақтың соңы 2 минут |
Рефлексия
|
Кеменің суреттері |
||
|
Қосымша ақпарат |
|
|
|
|
|
Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жопарлайсыз? |
Бағалау – Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Пәнаралық байланыстар, қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері, АКТ-мен байланыс. Құндылықтардағы байланыс |
|
|
|
Топтық жұмыс Жеке жұмысҰжымдық жұмысЖұптық жұмыс |
Бағалау. Мадақтау, жетістік баспалдағы, жапалақ, бағдаршамбасбармақ |
1. Дүниетану, әдебиеттік оқу, еңбекке баулу2. АКТ арқылы |
|
|
шағым қалдыра аласыз
Б:"Отшашу"
әдісі арқылы бағалаймын.














