Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
ЭКСПО - 2017
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Мектеп: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Мұғалімнің аты-жөні: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сынып |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Күні: |
07.03.19 |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы |
ЭКСПО 2017 |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Осы сабақта қол жеткізетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
6.3.4.1 (Ж) - эссе тақырыбынан ауытқымай, абзац түрлерін жүйелі құрастырып, көтерілген мәселе бойынша келісу – келіспеу себептерін айқын көрсетіп жазу («келісу - келіспеу» эссесі). |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Күтілетін нәтижелер |
«Нұр әлем» павильонымен танысады |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың түрі |
Аралас сабақ |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Пәнаралық байланыс |
Жаратылыстану |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Қажетті құрал – жабдықтар |
Интерактивті тақта, тақырыпқа қатысты слайдтар, дыбыс шығарғыш, ақ парақтар (А4). |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Оқу әдістері |
Сөздік, практикалық, көрнекілік, «Қоржын», «Жасырын смайлик», «Сұраққа жетіп ал», «Дұрыс, бұрыс», «Шығу парағы», «Көрме билеттері» |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Дереккөздері |
11-сынып «Қазақ тілі» оқулығы «Атамұра» 2018ж., әдістемелік құрал, дидактикалық материалдар. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Тапсырмалар |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ барысындағы мұғалім мен оқушының іс- әрекеті: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Тапсырма |
Мұғалімнің іс – әрекеті |
Оқушының іс – әрекеті |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Оқушыларға психиологиялық ахуал туғызу 10 мин |
Мұғалім оқушылармен амандасады. Сыныпты түгендеп, оқушылардың сабаққа әзірлігін қадағалайды. «Қоржын» әдісі арқылы қатарларға атау беріледі. 1-қатар «Нұр әлем» павильоны 2-қатар «Сингапур» павильоны 3-қатар «Франция» павильоны |
Мұғаліммен амандасады. Оқу құралдарын дайындайды. Кезекші жоқ оқушыларды атайды. 1-қатар «Нұр әлем» павильоны 2-қатар «Сингапур» павильоны 3-қатар «Франция» павильоны |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Өткен сабақты тексеру |
Алдыңғы білімді тексеру. «Жасырын смайлик» әдісі. Оқушы парталары астына смайликтер ілінеді. Партасында смайлигі бар оқушы үй тапсырмасына жауап береді. «Менің ойымдағы Астана» жобасын құр. |
Оқушылар үй тапсырмасына жауап береді. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
І.Қызығушылықты ояту |
«Сұраққа жетіп ал» әдісі. «Нұр әлем» павильоны бейнематериал көрсетіледі.
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
ІІ. Мағынаны тану 25 мин Қорытынды 3 мин ІV. Үйге тапсырма VІ. Ойтаразы |
1-тапсырма. Мәтінді оқы 1-қатар: мәтін мазмұның ашатын 3 сұрақ құрастыр; 2-қатар: термин сөздерді тауып жаз; 3-қатар: негізгі ойды анықтайтын 3 сөйлем жаз. Дескриптор білім алушы
Қ/Б «Көрме билеттері» 2-тапсырма. «Дұрыс, бұрыс» кестесі
Қ/Б «Көрме билеттері» 3-тапсырма. Оқулықпен жұмыс. «Астана – болашақтың қаласы» тақрыбында келісу/келіспеу эссесін жазу. Эссе шарттары:
Қ/Б «Көрме билеттері» Оқулықтағы 9-тапсырма. «Шығу парағы» әдісі.
|
1-қатар. 1. «Нұр әлем» нысаны қанша әйнектен тұрады? (2824) 2. «Нұр әлем» нысанында қандай энергияларға байланысты жобалар бар? (ғарыш, Күн, су, жер, кинетика) 3. «Экспонат» сөзінің қазақша аудармасы? (Жәдігер) 2-қатар Энергия, технология, инженерлік, архитектура, тонна, кг, сфера, диаметр, метр, кинетика. 3-қатар
Кіріспе. Еліміз күн сайын көркеюде. Жаңа технологиялар заманында алға қадам баса білуіміз керек. Елдің болашағы – біздің болашағымыз. Кейінгі ұрпаққа ғаламшарымызды сақтап қалуымыз керек. Негізгі бөлім Еліміздің бас шаһары Астана қаласында тоқсан күнге созылған ЭКСПО көрмесінің тақырыбы – «Болашақ энергиясы». Мысалы Монако павильонында теңіздің үстіне қала салу идеясы ұнады. Қорытынды Осы идея арқылы біз барша елдің мәселесін шеше аламыз. Табиғатты таза ұстап, деңсаулығымызды да сақтаймыз. Үй тапсырмасын күнделіктеріне жазып алады.
Оқушылар пікірлерін жазады. |