Материалдар / Елбасы-ғұмыр жолы
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Елбасы-ғұмыр жолы

Материал туралы қысқаша түсінік
Материал
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
21 Желтоқсан 2017
355
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Сыныбы: 11

Пәні: алгебра Күні:

Тақырыбы:

Иррационал өрнектерді түрлендіру.

Сабақтың мақсаты:

Білімділік: Иррационал өрнектерді түрлендіре білу, математикалық есептерде, пайдалана білу.

Дамытушылық: Формулаларды есте сақтап, жылдам ойлауды, шапшаңдықты өз бетімен жұмыс жасау белсенділігін, математикалық тілде сөйлеу қабілетін дамыту, Ұлттық біріңғай тестілеуге дайындықтарын шыңдау.

Тәрбиелік: Ізденімпаздыққа өз ойын дәл, тиянақты айта білуге үйрету, адамгершілікке тәрбиелеу.

Сабақтың түрі:

Білім мен дағдыны қорытындылау, жүйелеу сабағы.

Сабақтың көрнеклігі:

Интерактивті тақта, тапсырмалар жазылған слайдтар, тестіліеу құралдары, бағалау парағы, видео, деңгейлік тапсырмалар, оқулық.

Сабақтың типі:

Бейімділік, бейімділік дағдысын дамыту.

Сабақтың барысы:

I Ұйымдастыру кезеңі

Сәлемдесу

Шаттық шеңбері «Жүректен жүрекке » мұғалім бірінші тілек білдіреді. Оқушылар тілекті бір- біріне жалғастырып тілек айтады.

Топқа бөлу – әртүрлі суреттер таратады, топ басшысын сайлау, бағалау парақтарын тарату, Оқу құралдарын алып, сабаққа назар аудару.


II Үй тапсырмасын тексеру

Үйге берілген №109-115 есеп нәтижесі таратылады, Оқушылар бірін-бірі тексереді.

Балалар, бүгін сабақтағы ұстанымымыз Баласағұнның мына сөзі

«Біле бер қанша білсең-тағы тіле,

жетерсің мақсатыңа біле,біле»

(Ж. Баласағұн)

Олай болса, біз сабақ барысында әрқайсысымыз өз білгендерімізді одан ары қарай тереңдете түсейік.

III Миға шабуыл әдісі (сұрақ-жауап)

1)Түбір ішіндегі өрнектің мәні қандай жағдайда n-нің кез келген мәнінде түбірдің мағынасы болады ?

Жауабы:

Түбір ішіндегі өрнектің мәні оң болған жағдайда n-нің кез келген мәнінде түбірдің мағынасы болады.

2)Түбір ішіндегі өрнектің мәні теріс болған жағдайда қандай ережелерді қолдану қажет ?

Жауабы:

Түбір ішіндегі өрнектің мәні теріс болған жағдайда мына ережелерді қолдану қажет.

-егер n жұп сан болса, онда түбірдің мәні модуль таңбасымен

-егер n тақ сан болса, онда түбірдің мәні модульсіз алынады.

3)Иррационал өрнектерді түрлендіру кезінде квадрат күрделі түбірлер қандай түрге түрлендіріледі ?

Жауабы:

= +

4)Иррационал өрнектерді түрлендіру кезінде күрделі түбірлер қандай түрге түрлендіріледі?

Жауабы:

= -

5)Күрделі түбірлер қалай аталады ?

Жауабы:

Күрделі түбірлер күрделі радикалдар деп аталады.

6)Иррационал өрнектерді түрлендіру кезінде мұндағы A,B қандай сандар?

Жауабы:

Иррационал өрнектерді түрлендіру кезінде мұндағы A және B

оң рационал сандар B саны қандай да бір санның тура квадраты емес.

IV «Білімің- ұшар қанатың» (оқулықпен жұмыс)

110

а) * = = = =

б) ( -3 )2+6 =( )2 -2*3 * +(3 )2+6 =14-6 +18+6 =32

114

а) * = = = =5

б) * = = = = =2

V Кім жылдам? (қатесін тап)

= +

2) = -

3) = +

4) = -

5) = +

Дұрыс жауаптары:

1) = +

2) = -

3) = +

4) = +

5) = -

VI Кинометафора әдісі (сергіту сәті)

Мұқағали Мақатаевтың «Қара саздан ұшқан қарлығаш» атты кітабында кітаптың беттерін нөмірлеу үшін 552 цифр қолданылды.

Бұл кітап неше беттен тұрады?

А)180 B)220 С)275 D)552 Е)279

Есептің шешуі:

1-ші әдіс.

1-9 9бет

10-99 90бет

100-552 3х бет

9+2*90+3х=552

9+180+3х=552

189+3х=552

3х=552-189

3х=363

х=363:3

х=121

9+90+121=220

Жауабы: 220бет

2-ші әдіс.

Жауабы: 220 бет

2)Белгілі бір заңдылықты пайдалана отырып, сұрақ белгісіндегі санды тап.

I 25 27=11

II 30 38=6

III 11 11=10

IV 19 30=?

А)11 B)15 С)16 D)17 Е)19

Шешуі:

I 25-(2*7)=25-14=11

II 30-(3*8)=30-24=6

III 11-(1*1)=11-1=10

IV 19-(3-0)=19-0=19 Жауабы:19

VII Адамның денесі ғана емес, сонымен қатар миы да жаттығуды талап етеді.

«Математика ми жаттығуы»,- А.В.Суворов.

Ал,енді балалар ұлттық бірыңғай тестілеуде кездесетін есептер шығара отырып, миымызға жаттығуды жасап алайық.

1) + + + +

Жауабы: +

2) - -1

Жауабы: -1

3) *

1) -1

2) )

3) ( -1) ( +1) ( -1)( +1) ( -1 2-1 1

Жауабы:1

VIII Сабақты қорытындылау

Шешуші сәт (тест)

Zipgrade әдісі

Тест тапсырмалары

1)Есепте

(1+ )

A)5 B)15 C)8 D)12 E)4

2)Өрнектің мәнін тап.

(5+ )

A)20 B)18 C)22 D)24 E)26

3)Өрнекті ықшамда.

*

А) В)2+ С)2- D)7-4 Е)1

4)Есепте

А)7 В) С)2 D)4 Е)

5)Қандай сан болады?

-2

А)теріс сан В)натурал сан С)рационал сан D)иррационал сан Е)

6)Есепте

А) B)1+ С)1 D)1+ E)2+

7)Ықшамда

+

А)38 В)9 С)2 D)-9 Е)0

Тест тапсырмалары.

Есеп

1

2

3

4

5

6

7

Жауабы

Е

С

Е

С

В

D

A

ІХ Үйге тапсырма.

§7 №112-115 64бет

Х Оқушыларды бағалау, кері байланыс алу.












Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!