|
Білім беру ұйымының атауы |
№11 орта мектеп |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Информатика |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
ІІІ. Электронды кестелер |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Асанова Гулим Женисовна |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
25.11.2022 ж. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
§12 Электронды кестелер элементтерін пішімдеу . |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
7.2.2.2 электрондық кестенің элементтерін пішімдеу;
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Оқушыларға кесте элементтерін түсіндіру. Электрондық кесте элементтерін пішімдеуді үйрету. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ұйымдастыру Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру Жаңа білім Бекіту Бағалау Кері байланыс |
І. Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылармен амандасу, түгендеу. Оқушыларды «қима қағаздар» әдісі арқылы топқа бөлу. 1 –Баған 2 –Жол 3 – Кесте ІІ. Үй жұмысы Сaбақты пысықтау мақсатында «Wordwell» əдiсiн қoлдaну.
Экранға презентация қосылады. Жаңа сабақтың тақырыбы шығады. Кестеде үнемі бір ұяшық белсенді болады, ал белсенді ұяшық жиектері басқалардан ерекшеленіп тұрады:
Ұяшықтарды пішімдеу (Формат ячеек) терезесін екі әдіспен ашуға болады: 1-әдіс. Басты (Главная) мәзірінен Сан (Число) бөлімінің төменгі оң жақ бұрышындағы бағыттаушы сызықты таңдау 2-әдіс. Ерекшеленген ұяшықтың жанама мәзірінен Ұяшықты пішімдеу командасын таңдау. Ашылған Ұяшықты пішімдеу терезесі 6 бөлімнен тұрады: Сан (Число), Түзету (Выравнивание), Қаріп (Шрифт), Шекара (Граница), Құйып бояу (Заливка), Қорғау (Защита). Топтық жұмыс. «Кодтау» әдісі. Өнер - білім бар
жұрттар
B2,A2, C3, A3, C2; A1, C1, B3; D2, B1, E1; D3, D1, D4,C4; E4, A4, E3. Практикалық тапсырмалар. Жеке жұмыс. Тапсырма1.
Тапсырма 2.
Microsoft Excel терезесінің негізгі элементтерімен жұмыс жасау.
Оқушылардың жинаған эмодзиларын, балға айналдыру.
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||













