Қысқамерзімді жоспар
|
Бөлімі: |
Электрондық кесте арқылы есеп шығару |
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
Күні: |
|
|
Сыныбы: 7 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Электронды кестелердің элементтерін форматтау |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
7.2.2.2 электрондық кестенің элементтерін пішімдеу; |
|
Сабақтың мақсаты: |
Электронды кестедегі ұяшықтарды пішімдеу түрлерін түсіндіру. Деректер түріне байланысты пішімдеуді қолдану. Практикалық тапсырмалар орындау арқылы дағдыларды бекіту. |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы
5 мин. |
Ұйымдастыру кезеңі
✅ Оқушылармен амандасу, сабаққа
дайындығын тексеру. |
4. Топтастыру. «Үштікке саналу» әдісі арқылы 3 топқа бірігеді. І, ІІ, ІІІ топтар. 5. Сабақтың тақырыбы, мақсаты, критерийлерімен таныстыру. «Мозайка» әдісі арқылы үш топқа қима қағаздар беріледі. Топ мүшелері қағаз қиындыларын құрастырып, І топ – сабақтың тақырыбын, ІІ топ – сабақтың мақсатын, ІІІ топ – сабақтың критерийлерін жариялайды. |
Бағалау Топтар бір-бірін «Қошеметтеу» әдісі арқылы бағалайды |
Қағаз қиындылары
|
|
|
(Ұ) Миға шабуыл әдісі Алдыңғы білім мен жаңа сабақты байланыстыру мақсатында төменде берілген сұрақтарға жауап береді. |
|
|
7-сынып оқулығы. |
|
|
Жаңа тақырыпты түсіндіру (10 мин)? Электронды кестеде пішімдеудің негізгі түрлері:
Мәтіндік (аты-жөн, мекен-жай) Сандық (пайыз, ондық бөлшек) Валюталық (теңге, доллар, евро) Күн/уақыт (Күн-ай-жыл) ? Тәжірибелік демонстрация: Мұғалім Excel бағдарламасында пішімдеу түрлерін көрсетеді. |
(Ұ) Сөздікпен жұмыс «Түртіп алу» әдісі |
|
7-сынып оқулығы. |
|
Сабақтың ортасы
31 мин.
|
Жұптық тапсырма (10 мин)✅ Тапсырма: Берілген электронды кестеге төмендегі форматтауларды қолданыңыз:
|
Оқушылар тапсырманы орындайды |
Бағалау
дескрипторлары: |
7-сынып оқулығы.
|
|
|
Топтық жұмыс
✅ Тапсырма:
|
|
Бағалау
критерийлері: Топтар бір-бірін "Екі жұлдыз, бір тілек" әдісімен бағалайды. |
|
|
|
Дербес жұмыс. Бағалау Төмендегі сұрақ бойынша әрбір оқушы өз ойымен дербес бөліседі. Программалау барысында деректерді файлдан оқудың қандай маңыздылығы бар? Мақсаты: Файлдармен жұмыс жасаудың маңыздылығын бағалайды. |
Бағалау: Оқушы өзін-өзі «Қошеметтеу» әдісі арқылы бағалайды. |
|
|
|
Сабақтың соңы Рефлексия |
Сабақты бекіту Оқушылар төменде берілген қорытынды сұрақтарға жауап береді. Бекіту сұрақтары
|
Қорытынды және бағалау
✅ Оқушылардың жауаптарын талқылау.
|
Мақсаты: Сабақты бекіту. Бағалау: Мұғалімнің қорытынды бағалауы. «Қошеметтеу» әдісі арқылы жүзеге асырылады. |
|
|
|
Күтілетін нәтиже:
? Оқушылар электронды
кестелердегі пішімдеу тәсілдерін меңгереді. |
✅ Бұл сабақта оқушылар практикалық дағдыларын дамытып, электронды кестелермен еркін жұмыс істеуге үйренеді. |
|
|
|
|
Үй тапсырмасы ✅
Excel бағдарламасында кесте
жасап, ұяшықтарды әртүрлі форматта
пішімдеу. |
|||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Электронды кестелердің элементтерін форматтау
Қысқамерзімді жоспар
|
Бөлімі: |
Электрондық кесте арқылы есеп шығару |
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
Күні: |
|
|
Сыныбы: 7 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Электронды кестелердің элементтерін форматтау |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
7.2.2.2 электрондық кестенің элементтерін пішімдеу; |
|
Сабақтың мақсаты: |
Электронды кестедегі ұяшықтарды пішімдеу түрлерін түсіндіру. Деректер түріне байланысты пішімдеуді қолдану. Практикалық тапсырмалар орындау арқылы дағдыларды бекіту. |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы
5 мин. |
Ұйымдастыру кезеңі
✅ Оқушылармен амандасу, сабаққа
дайындығын тексеру. |
4. Топтастыру. «Үштікке саналу» әдісі арқылы 3 топқа бірігеді. І, ІІ, ІІІ топтар. 5. Сабақтың тақырыбы, мақсаты, критерийлерімен таныстыру. «Мозайка» әдісі арқылы үш топқа қима қағаздар беріледі. Топ мүшелері қағаз қиындыларын құрастырып, І топ – сабақтың тақырыбын, ІІ топ – сабақтың мақсатын, ІІІ топ – сабақтың критерийлерін жариялайды. |
Бағалау Топтар бір-бірін «Қошеметтеу» әдісі арқылы бағалайды |
Қағаз қиындылары
|
|
|
(Ұ) Миға шабуыл әдісі Алдыңғы білім мен жаңа сабақты байланыстыру мақсатында төменде берілген сұрақтарға жауап береді. |
|
|
7-сынып оқулығы. |
|
|
Жаңа тақырыпты түсіндіру (10 мин)? Электронды кестеде пішімдеудің негізгі түрлері:
Мәтіндік (аты-жөн, мекен-жай) Сандық (пайыз, ондық бөлшек) Валюталық (теңге, доллар, евро) Күн/уақыт (Күн-ай-жыл) ? Тәжірибелік демонстрация: Мұғалім Excel бағдарламасында пішімдеу түрлерін көрсетеді. |
(Ұ) Сөздікпен жұмыс «Түртіп алу» әдісі |
|
7-сынып оқулығы. |
|
Сабақтың ортасы
31 мин.
|
Жұптық тапсырма (10 мин)✅ Тапсырма: Берілген электронды кестеге төмендегі форматтауларды қолданыңыз:
|
Оқушылар тапсырманы орындайды |
Бағалау
дескрипторлары: |
7-сынып оқулығы.
|
|
|
Топтық жұмыс
✅ Тапсырма:
|
|
Бағалау
критерийлері: Топтар бір-бірін "Екі жұлдыз, бір тілек" әдісімен бағалайды. |
|
|
|
Дербес жұмыс. Бағалау Төмендегі сұрақ бойынша әрбір оқушы өз ойымен дербес бөліседі. Программалау барысында деректерді файлдан оқудың қандай маңыздылығы бар? Мақсаты: Файлдармен жұмыс жасаудың маңыздылығын бағалайды. |
Бағалау: Оқушы өзін-өзі «Қошеметтеу» әдісі арқылы бағалайды. |
|
|
|
Сабақтың соңы Рефлексия |
Сабақты бекіту Оқушылар төменде берілген қорытынды сұрақтарға жауап береді. Бекіту сұрақтары
|
Қорытынды және бағалау
✅ Оқушылардың жауаптарын талқылау.
|
Мақсаты: Сабақты бекіту. Бағалау: Мұғалімнің қорытынды бағалауы. «Қошеметтеу» әдісі арқылы жүзеге асырылады. |
|
|
|
Күтілетін нәтиже:
? Оқушылар электронды
кестелердегі пішімдеу тәсілдерін меңгереді. |
✅ Бұл сабақта оқушылар практикалық дағдыларын дамытып, электронды кестелермен еркін жұмыс істеуге үйренеді. |
|
|
|
|
Үй тапсырмасы ✅
Excel бағдарламасында кесте
жасап, ұяшықтарды әртүрлі форматта
пішімдеу. |
|||
шағым қалдыра аласыз







