|
Мұғалім |
Пернешова Айжан Сейлбековна |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып |
7 |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу мақсаттары |
7.4.1.3 -элемент (жай зат), қоспа және қосылыс түсініктерін ажырата алу |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ кезеңдері \уақыт |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
І.Сабақтың басы 3 мин 4 мин 5 мин |
Сәлемдесу. Топтарға бөлу. Психологиялық ахуал қалыптастыру «Аялы алақан» әдісімен жылылық, сенімділік, шынайылық сезімдерін білдіру, шынайы жылы тілекетер айтыңдар. Оқушылардың қызығушылығын ояту үшін « Сұрақтары бар қорап» әдісін пайдаланып сергіту сәтін ұйымдастыру: Қандай жаратылыстану пәндеріне байланысты сөздер білесіңдер? Зат пен денеге мысалдар келтіріңдер? Мұзтау,темір шеге зат па,дене ме? т.б «Миға шабуыл» әдісі. Берілген заттардың ішінен таза заттарды атаңыз:ауа, сутегі ,мыс,сүт,алтын,металл балқымалары, хлор, ерітінділер, азот, тұман, түтін. Таза заттарды алу жолдарын көрсетіңіз. Дескриптор -таза заттарды ажыратады -таза заттарды алу жолдарын атайды. -таза заттармен жұмыс жасау қажеттігі неде? |
Сәлемдесіп, Стикерлер бойынша топқа бөлініп, сабақтың басталуына бір-біріне жылы сөздер айтады. Сұрақтары бар қораптан парақшаны алып қойылған сұрақтарға жауап береді. Берілген дескриптор бойынша таза заттарды атап шығады. |
Қол белгілері арқылы. |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
ІІ.Сабақтың ортасы 5 мин 6 мин 5 мин 5 мин |
Жаңа білім. Білу, түсіну. «Суреттер сөйлейді» әдісі. Суретке қарап сабақтың тақырыбын анықтау Суретте не бейнеленген? Сұраққа жауап беру арқылы жаңа тақырыпқа қатысты мәлімет аламыз және тақырыпты табамыз. Жаңа сабақтың тақырыбы айтылады. Сабақтың мақсаты талқыланады
Оқушыларға жаңа сабақ мәтіні жазылған парақшалар таратылады. 1-топ – элемент 2-топ – қосылыс 3-топ - қоспа берілген тапсырма бойынша «элемент», «қосылыс» немесе «қоспаның» маңыздылығын сипаттап, ерекшеліктеріне тоқталулары қажет. Дескриптор
Жаңа сабақты пысықтау үшін Видеоролик көрсету: https://www.youtube.com/watch?v=FazYRPoH6-g Сол бейнежазбада көрсетілген бойынша сыныпқа сұрақтар қою. Тапсырма: Семантикалық карта қолдану - әр оқушыға жеке тапсырма ретінде төмендегідей кесте таратылады. Олар төмендегі заттарды элемент, қоспа, қосылыстарға жіктеп берулері қажет.
Дескриптор
|
Суретке қарап жаңа тақырып ты анықтау үшін өз ойларын айтады.
Парақшадаға мәтінді оқып шығып көшбасшы сайланып жазбаны басқаларына түсіндіріп беру.
Бейнежазбаны көріп мұғалім қойған сұрақтарға жауап беру.
Жекелеген әрбір оқушылар берілген семантикалық картаны толтырады. |
Отшашу
Өзін-өзі бағалау |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
ІІІ:сабақтың соңы 3 мин |
Бағалау. Үйге тапсырма: §2 – оқу, жаңа термин сөздерді қолданып, глоссарий жасау |
Топтар бірін бірі бағалайды. Үй тапсырмасын күнделікке жазып алады. |
Бағдаршам әдісі |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
ІV. Рефлексия 3мин |
Оқушылардан БББ кестесі бойынша кері байланыс алу. |
Кері байланыс кестесін толтырады. |
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Элемент, қосылыс және қоспа түсініктері
Элемент, қосылыс және қоспа түсініктері
|
Мұғалім |
Пернешова Айжан Сейлбековна |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып |
7 |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу мақсаттары |
7.4.1.3 -элемент (жай зат), қоспа және қосылыс түсініктерін ажырата алу |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ кезеңдері \уақыт |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
І.Сабақтың басы 3 мин 4 мин 5 мин |
Сәлемдесу. Топтарға бөлу. Психологиялық ахуал қалыптастыру «Аялы алақан» әдісімен жылылық, сенімділік, шынайылық сезімдерін білдіру, шынайы жылы тілекетер айтыңдар. Оқушылардың қызығушылығын ояту үшін « Сұрақтары бар қорап» әдісін пайдаланып сергіту сәтін ұйымдастыру: Қандай жаратылыстану пәндеріне байланысты сөздер білесіңдер? Зат пен денеге мысалдар келтіріңдер? Мұзтау,темір шеге зат па,дене ме? т.б «Миға шабуыл» әдісі. Берілген заттардың ішінен таза заттарды атаңыз:ауа, сутегі ,мыс,сүт,алтын,металл балқымалары, хлор, ерітінділер, азот, тұман, түтін. Таза заттарды алу жолдарын көрсетіңіз. Дескриптор -таза заттарды ажыратады -таза заттарды алу жолдарын атайды. -таза заттармен жұмыс жасау қажеттігі неде? |
Сәлемдесіп, Стикерлер бойынша топқа бөлініп, сабақтың басталуына бір-біріне жылы сөздер айтады. Сұрақтары бар қораптан парақшаны алып қойылған сұрақтарға жауап береді. Берілген дескриптор бойынша таза заттарды атап шығады. |
Қол белгілері арқылы. |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
ІІ.Сабақтың ортасы 5 мин 6 мин 5 мин 5 мин |
Жаңа білім. Білу, түсіну. «Суреттер сөйлейді» әдісі. Суретке қарап сабақтың тақырыбын анықтау Суретте не бейнеленген? Сұраққа жауап беру арқылы жаңа тақырыпқа қатысты мәлімет аламыз және тақырыпты табамыз. Жаңа сабақтың тақырыбы айтылады. Сабақтың мақсаты талқыланады
Оқушыларға жаңа сабақ мәтіні жазылған парақшалар таратылады. 1-топ – элемент 2-топ – қосылыс 3-топ - қоспа берілген тапсырма бойынша «элемент», «қосылыс» немесе «қоспаның» маңыздылығын сипаттап, ерекшеліктеріне тоқталулары қажет. Дескриптор
Жаңа сабақты пысықтау үшін Видеоролик көрсету: https://www.youtube.com/watch?v=FazYRPoH6-g Сол бейнежазбада көрсетілген бойынша сыныпқа сұрақтар қою. Тапсырма: Семантикалық карта қолдану - әр оқушыға жеке тапсырма ретінде төмендегідей кесте таратылады. Олар төмендегі заттарды элемент, қоспа, қосылыстарға жіктеп берулері қажет.
Дескриптор
|
Суретке қарап жаңа тақырып ты анықтау үшін өз ойларын айтады.
Парақшадаға мәтінді оқып шығып көшбасшы сайланып жазбаны басқаларына түсіндіріп беру.
Бейнежазбаны көріп мұғалім қойған сұрақтарға жауап беру.
Жекелеген әрбір оқушылар берілген семантикалық картаны толтырады. |
Отшашу
Өзін-өзі бағалау |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
ІІІ:сабақтың соңы 3 мин |
Бағалау. Үйге тапсырма: §2 – оқу, жаңа термин сөздерді қолданып, глоссарий жасау |
Топтар бірін бірі бағалайды. Үй тапсырмасын күнделікке жазып алады. |
Бағдаршам әдісі |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
ІV. Рефлексия 3мин |
Оқушылардан БББ кестесі бойынша кері байланыс алу. |
Кері байланыс кестесін толтырады. |
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз














