|
Бөлім: |
Буын және тасымал |
|
|
Педагогтің аты-жөні: |
Кененбаева А. |
|
|
Күні: |
30.01.2023ж. |
|
|
Сынып: 1 «А» |
Қатысушылар саны:26 |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Еліміздің астанасы. Буын |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
1.1.3.1 тақырыбы мен иллюстрациясы бойынша мәтіннің мазмұнын болжау; 1.2.9.1 дауысты дыбыстардың буын құрайтынын білу, буын санын анықтау |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Тақырыбы бойынша мәтіннің мазмұнын болжайды. Дауысты дыбыстардың буын құрайтынын біліп, сөздегі буын санын анықтайды. |
|
|
Сабақтың барысы |
||||
|
Сабақ тың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Басы |
Психологиялық ахуал Мейірімді жүрекпен, Ақпейілді тілекпен, Амандасып алайық. Бір жадырап қалайық! Ширату жаттығуы: «Картошка фри» ойыны
-Сөйлеу не үшін керек?
алалар, біз бүгін «Буын және тасымал» бөлімімен танысамыз. Бұл бөлімде буын мен тасымал және әліпби туралы білетін боламыз. Сөздерді буынға бөлуді, сөздегі буын санын анықтауды, сөздерді тасымалдап жазуды үйренеміз. Бүгінгі сабағымыз ерекше, саяхат сабағы болмақ. Елордамызға саяхатқа шығамыз.
Пойызға отырып, саяхатымызды бастайық. |
Психологиялық ахуалға берілген тапсырманы орындайды.
Сұрақтарға жауап береді. «Іске сәттілік, жетістікке жетейік» деген тілектер айтады. |
ҚБ. «Отшашу» арқылы бір-бірін бағалау.
|
|
|
Ортасы |
Оқулықпен жұмыс. 1-жаттығу. Мәтінмен таныспас бұрын 1-аялдамаға тоқтау. Астана туралы қызықтар. Бейнеролик көру. Тақырыбы бойынша мәтіннің мазмұнына болжау жасату. |
Мәтін мазмұнына болжау жасап, өз ойларын айтады. Мәтінді тыңдайды. |
ҚБ. «Бас бармақ» арқылы бір-бірін бағалау.
|
https://youtu.be/DlV52I1VZBU
|
|
|
2-аялдама. Мәтінді тыңдату. «Бәйтерек» туралы мәлімет беру. Нұр-Сұлтан қаласының сол жағалауында «Астана – Бәйтерек» монументі орналасқан. Сергіту сәті Ал, балалар , тұрайық Алақанды ұрайық Оңға қарай иіліп, Солға қарай иіліп, Бір отырып, бір тұрып, Бойымызды созайық, Белімізді жазайық. Жоғары-төмен қарайық Қолымызды соғайық Бойымызға жинап күш Бір шынығып алайық!
Дәптермен жұмыс Мұнда мұғалім ң дыбысының сөздің ортасында, соңында келетінін айтады. 3-аялдама. «Пирамида» Бейбітшілік пен келісім сарайы – 2006 жылы көрнекті британдық сәулетші Норман Фостер салған ерекше пирамида. Мұнда Қазақстан халқы Ассамблеясының кеңселері, мұражайлар, көрме залдары орналасқан. Жұптық жұмыс. Жұпта Нұр-Сұлтан қаласы туралы білетіндерін бір-біріне айтып береді. 4-аялдама. «Ақорда» Ақорда – ҚР Президентінің резиденциясы. Ол Есіл өзенінің сол жақ жағалауында орналасқан. 2-жаттығу жазбаша орындалады. Дескриптор:
5-аялдама. «Думан» «Думан» ойын-сауық орталығы Елорданың сол жағалауында салынған. 3Д кинотеатры, |
Сөздік жұмысынан ғимарат сөзінің мағынасын ұғынады. Ғимарат – белгілі бір үлгімен салынған құрылыс нысаны. Сергіту сәті Балалар іс-қимылмен қайталайды.
Көркем жазу ң ң ң ң ң ң Дәптердің көлбеулігін сақтап, қаламды дұрыс ұстай отырып жазады. 2-жаттығуда сөздерді шапалақпен буынға бөледі. Кезектесе тақтаға шығып жазады.
|
ҚБ. Мадақтау.
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Бөлім:
Буын және
тасымал
Педагогтің
аты-жөні:
Кененбаева
А.
Күні:
30.01.2023ж.
Сынып: 1
«А»
Қатысушылар
саны:26
Қатыспағандар
саны:
Сабақтың
тақырыбы
Еліміздің астанасы.
Буын
Оқу бағдарламасына сәйкес
оқыту мақсаттары
1.1.3.1 тақырыбы мен
иллюстрациясы бойынша мәтіннің мазмұнын
болжау;
1.2.9.1 дауысты дыбыстардың
буын құрайтынын білу, буын санын
анықтау
Сабақтың
мақсаты
Тақырыбы бойынша мәтіннің
мазмұнын болжайды.
Дауысты дыбыстардың буын
құрайтынын біліп, сөздегі буын санын
анықтайды.
Сабақтың
барысы
Сабақ
тың
кезеңі/уақыт
Педагогтің
әрекеті
Оқушының
әрекеті
Бағалау
Ресурстар
Басы
Психологиялық
ахуал
Мейірімді
жүрекпен,
Ақпейілді
тілекпен,
Амандасып
алайық.
Бір жадырап
қалайық!
Ширату
жаттығуы:
«Картошка фри»
ойыны
Әріп дегеніміз
не?
Дыбыс дегеніміз
не?
Дыбыстар нешеге
бөлінеді?
Дауысты дыбыстар дегеніміз
не?
Дауыссыз дыбыс дегеніміз
не?
Сөз неден
құралпады?
Сөйлем неден
құралады?
-Сөйлеу не үшін
керек?
Қазақстан
Республикасы Туының авторы
кім?
Қазақстан
Республикасы Гимн авторы
кімдер?
Қазақстан
Республикасы Елтаңба авторы
кімдер?
алалар, біз бүгін «Буын және
тасымал» бөлімімен танысамыз. Бұл бөлімде буын мен тасымал және
әліпби туралы білетін боламыз. Сөздерді буынға
бөлуді, сөздегі
буын санын анықтауды, сөздерді
тасымалдап жазуды үйренеміз. Бүгінгі сабағымыз ерекше, саяхат
сабағы болмақ. Елордамызға саяхатқа
шығамыз.
Ал, балалар, саяхатқа шығу үшін
біліміміз біздің билетіміз
болады.
Пойызға
отырып, саяхатымызды
бастайық.
Психологиялық ахуалға берілген
тапсырманы орындайды.
Сұрақтарға жауап
береді.
«Іске сәттілік, жетістікке
жетейік» деген тілектер
айтады.
ҚБ.
«Отшашу» арқылы бір-бірін
бағалау.
Ортасы
Оқулықпен
жұмыс.
1-жаттығу. Мәтінмен таныспас
бұрын
1-аялдамаға тоқтау. Астана туралы қызықтар.
Бейнеролик көру. Тақырыбы бойынша мәтіннің мазмұнына
болжау жасату.
Мәтін мазмұнына болжау жасап,
өз ойларын айтады. Мәтінді
тыңдайды.
ҚБ.
«Бас
бармақ» арқылы бір-бірін
бағалау.
https://youtu.be/DlV52I1VZBU
2-аялдама.
Мәтінді тыңдату. «Бәйтерек» туралы
мәлімет беру. Нұр-Сұлтан қаласының
сол жағалауында «Астана
–
Бәйтерек» монументі
орналасқан.
Сергіту
сәті Ал, балалар ,
тұрайық Алақанды
ұрайық Оңға қарай
иіліп, Солға қарай
иіліп, Бір отырып, бір
тұрып, Бойымызды
созайық, Белімізді
жазайық. Жоғары-төмен
қарайық Қолымызды
соғайық Бойымызға жинап
күш Бір шынығып
алайық!
Дәптермен
жұмыс
Мұнда мұғалім ң дыбысының сөздің ортасында, соңында келетінін
айтады.
3-аялдама.
«Пирамида»
Бейбітшілік пен келісім сарайы
–
2006 жылы көрнекті британдық сәулетші Норман Фостер салған
ерекше пирамида. Мұнда Қазақстан халқы Ассамблеясының кеңселері,
мұражайлар, көрме залдары
орналасқан.
Жұптық
жұмыс.
Жұпта Нұр-Сұлтан қаласы туралы білетіндерін
бір-біріне айтып береді.
4-аялдама.
«Ақорда» Ақорда –
ҚР Президентінің
резиденциясы. Ол Есіл өзенінің сол жақ жағалауында
орналасқан.
2-жаттығу жазбаша
орындалады.
Дескриптор:
сөздің буыннан тұратынын
түсінеді;
буын санын анықтай алады. Мұғалімнің көмегімен оқушылар ережені
айтады.
5-аялдама.
«Думан» «Думан» ойын-сауық орталығы Елорданың сол жағалауында
салынған. 3Д кинотеатры,
Сөздік жұмысынан
ғимарат
сөзінің мағынасын
ұғынады. Ғимарат
–
белгілі бір үлгімен салынған құрылыс
нысаны.
Сергіту
сәті
Балалар іс-қимылмен
қайталайды.
Көркем
жазу
ң ң ң ң ң
ң
Дәптердің көлбеулігін сақтап,
қаламды дұрыс ұстай отырып
жазады.
2-жаттығуда
сөздерді шапалақпен буынға бөледі. Кезектесе тақтаға шығып
жазады.
ҚБ. Мадақтау.
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||













