|
Пәні: |
Ана тілі Сыныбы: 4 «б» |
|||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Бала Мәншук |
|||||||
|
Мақсаты: |
|
|||||||
|
Күтілетін нәтижеі: |
1.
Мәншүк Маметованың балалық шағымен танысады, |
|||||||
|
Ақпарат көздері, қолданатын материалдар: |
Ресурс: алтын ереже, оқулық, маркер, стикер,
постер, Power Point таныстырылымы, қалпақтар, бағалау
парақтары. |
|||||||
|
Қолданылған әдіс-тәсілдер: |
ББҮ
кестесі, «Болжау», ментальді карта, «Алты қалпақ», «Блум
таксономиясы», «Басбармақ» бағалау тәсілі. |
|||||||
|
|
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Уақыты |
Бағалау |
||||
|
Ұйымдастыру кезеңі: 1 топ- Мәншүк 2топ- Әлия 3топ- Төлеген |
Оқушылар мұгаліммен сәлемдеседі,ойынга белсенді қатысады,топтасады. |
3 мин |
|
|||||
|
Білу. |
II.
Үй тапсырмасын тексеру: Білу сатысы (тапсырмалары) |
Оқушылар уй тапсырмасын орындап шығады,қорғайды. Топтар бірін-бірі шапалық арқылы бағалайды. |
7 мин 4 мин 2 мин |
Толық орындады-3 Мағынасыз- 2 Орындамады - 1 |
||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Бүгінгі сабағымыз тағы да топтық жұмыс түрінде
болмақ. Жаңа таұырып бойынша жұмыс жасамас бұрын бүгінгі сабаққа
қатысты сіздердің мақсаттарыңызды анықтап алайық. Ол үшін ББҮ
кестесін толтырып өтейік. |
. Оқушылар бейне баянды мұқият көреді,тыңдайды,топ ішінде талқыға салады. |
|
|
|
||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2) Түсіну. |
Мәтінді «Болжау» тәсілімен талдау. Сұрақтар: |
Топпен ақылдасып тапсырманы орындайды. |
5 мин |
|
|
|||
|
3) Қолдану |
1 -
топ: Мәншүк Маметова жайлы ресурстарға сүйене
отырып «Картография» әдісі
арқылы кестені
толтыру толықтыру. |
Оқушылар топтық жұмыс ретінде орындайды,әр топ оөз жұмысын қорғап шығады. |
|
|
|
|||
|
4) Талдау. |
Де
Боненың «Алты қалпақ «стратегиясы бойынша. Оқушылар қалпақ
түстеріне қарай топтарға бөлінеді. Мәтінді талдайды. |
Оқушылар 6 қалпак әдісі бойынша мәтінді талдайды,әр қалпақ өз позициясын қорғап шығады. |
|
|||||
|
5) Жинақтау. |
Жинақтау сатысы 5 мин |
Жұптық жұмыс ретінде орындайды. |
|
|||||
|
6) Бағалау. |
ББҮ
кестесінің «Үйрендім»бөлігін
толтыру Жетістік критерийлері:
|
|
|
|||||
|
Үй тапсырмасы: |
Әңгімені оқу,мазмұндау. Әңгімедегі басты кейіпкер- лерге мінездеме жазып келу. |
|
|
|||||
|
Рефлексиялық кезең. |
«Бүгінгі сабақтан алған әсерім? » Оқушыларға кері байланыс парақшалары таратылып кері байланыс алынады. |
|
3 мин |
|
|
|||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Еліміздің рәміздері
Еліміздің рәміздері
|
Пәні: |
Ана тілі Сыныбы: 4 «б» |
|||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Бала Мәншук |
|||||||
|
Мақсаты: |
|
|||||||
|
Күтілетін нәтижеі: |
1.
Мәншүк Маметованың балалық шағымен танысады, |
|||||||
|
Ақпарат көздері, қолданатын материалдар: |
Ресурс: алтын ереже, оқулық, маркер, стикер,
постер, Power Point таныстырылымы, қалпақтар, бағалау
парақтары. |
|||||||
|
Қолданылған әдіс-тәсілдер: |
ББҮ
кестесі, «Болжау», ментальді карта, «Алты қалпақ», «Блум
таксономиясы», «Басбармақ» бағалау тәсілі. |
|||||||
|
|
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Уақыты |
Бағалау |
||||
|
Ұйымдастыру кезеңі: 1 топ- Мәншүк 2топ- Әлия 3топ- Төлеген |
Оқушылар мұгаліммен сәлемдеседі,ойынга белсенді қатысады,топтасады. |
3 мин |
|
|||||
|
Білу. |
II.
Үй тапсырмасын тексеру: Білу сатысы (тапсырмалары) |
Оқушылар уй тапсырмасын орындап шығады,қорғайды. Топтар бірін-бірі шапалық арқылы бағалайды. |
7 мин 4 мин 2 мин |
Толық орындады-3 Мағынасыз- 2 Орындамады - 1 |
||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Бүгінгі сабағымыз тағы да топтық жұмыс түрінде
болмақ. Жаңа таұырып бойынша жұмыс жасамас бұрын бүгінгі сабаққа
қатысты сіздердің мақсаттарыңызды анықтап алайық. Ол үшін ББҮ
кестесін толтырып өтейік. |
. Оқушылар бейне баянды мұқият көреді,тыңдайды,топ ішінде талқыға салады. |
|
|
|
||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2) Түсіну. |
Мәтінді «Болжау» тәсілімен талдау. Сұрақтар: |
Топпен ақылдасып тапсырманы орындайды. |
5 мин |
|
|
|||
|
3) Қолдану |
1 -
топ: Мәншүк Маметова жайлы ресурстарға сүйене
отырып «Картография» әдісі
арқылы кестені
толтыру толықтыру. |
Оқушылар топтық жұмыс ретінде орындайды,әр топ оөз жұмысын қорғап шығады. |
|
|
|
|||
|
4) Талдау. |
Де
Боненың «Алты қалпақ «стратегиясы бойынша. Оқушылар қалпақ
түстеріне қарай топтарға бөлінеді. Мәтінді талдайды. |
Оқушылар 6 қалпак әдісі бойынша мәтінді талдайды,әр қалпақ өз позициясын қорғап шығады. |
|
|||||
|
5) Жинақтау. |
Жинақтау сатысы 5 мин |
Жұптық жұмыс ретінде орындайды. |
|
|||||
|
6) Бағалау. |
ББҮ
кестесінің «Үйрендім»бөлігін
толтыру Жетістік критерийлері:
|
|
|
|||||
|
Үй тапсырмасы: |
Әңгімені оқу,мазмұндау. Әңгімедегі басты кейіпкер- лерге мінездеме жазып келу. |
|
|
|||||
|
Рефлексиялық кезең. |
«Бүгінгі сабақтан алған әсерім? » Оқушыларға кері байланыс парақшалары таратылып кері байланыс алынады. |
|
3 мин |
|
|
|||
шағым қалдыра аласыз













