Ұйымдастырылған оқу іс-әрекетінің технологиялық картасы
Күні:
Тәрбиеші:Рахметова Д.А.
Білім беру саласы: Қатынас.
Ұйымдастырылған оқу іс-әрекетінің түрі: Қазақ тілі.
Тақырыбы: «Елін сүйген елбасы».
Мақсаты: Елбасымыздың туып - өскен жері, өмір жолы, қызмет еткен кезеңі туралы мағлұмат беру. Рәміздермен таныстыру, президентіміздің ұстанымымен, өмір жолын үлгі етіп, балаларды Отанын, халқын, жерін сүюге, батылдыққа, азаматтыққа, патриоттыққа тәрбиелеу.
Қолданылатын көрнекілік құралдар: Презентация, компьютер, тақта.
Қажетті құрал-жабдықтар: Елбасы портреті, ҚР рәміздерінің среттері, Астана қаласы, Қазақстан картасы суреті.
Қостілдік (Билингвальді) компанент: елбасы – президент, елорда – столица, рәміздер – символика, ту – флаг, елтаңба – герб, әнұран – гимн.
|
Оқу іс- әрекет кезеңдері |
Педагогтің іс-әрекеті |
Балалардың іс-әрекеті |
|
Мотивациялық- қозғаушылық |
Сәлеметсіңдер ме, балалар! Шаттық шеңбер:
Қол ұстасып
тұрайық,
-Балалар қазір
жылдың қай мезгілі? |
Сәлеметсіз бе! Шеңберге тұрады. Шаттық шеңберді қайталап айтады. |
|
Ұйымдас- тырушылық- ізденушілік |
- Балалар, біз бүгінгі сабақта Елбасы туралы білеміз. Себебі бүгін бізде қандай мереке?
Балалар мынау не? Олар жайлы не
білесіңдер?
-Балалар мынау
кімнің суреті? Елбасы Алматы облысында туған. Президентіміз кішкентай кезінде сендер сияқты ауылда дүниеге келіп ауылда білім алған. Өсе келе металлург болып жұмыс істеген. Сөйтіп өзінің білімінің арқасында президент болған. Қазір .... «Елбасы» туралы тақпақ айтады. 1-оқушы:
Елбасымыз жолдайды, Ал мына суреті бойынша не айта аласыңдар? Елбасымыз домбыра тартып ән айта алады және кітап жазатынын көріп отырмыз. Көрдіңдер ме елбасымыз қандай екен ? 2-бекет. Өте өнері көп екен. Сондықтан да балалар біз елбасымызды құрметтеуіміз керек.Нұрсұлтан Әбішұлы қай қалада тұрады? -Мынау ғимарат қалай аталады? Ол президентіміздің жұмыс орны. Астана туралы тақпақү 2-оқушы: Ей, Астана, жас қалам, Болашаққа бас қадам. Қайта туып жаңғыпған, Ей, бас қала, Астана.
3-бекет. Балалар мынау нелер?
Олар жайлы не білесіңдер? Елтаңба туралы тақпақ. 3-оқушы: Ел таңбасы елімнің Елдігімнің белгісі. Мұнда да бар ерлігім, Халқымыздың бірлігі. |
Елбасы күні. Ту, елтаңба, ән ұран Ән ұран Дайынбыз. Елбасы суреті. Елбасының аты –жөні Назарбаев Нұрсұлтан Әбішұлы. Домбыра тартады, кітап оқиды. Астана қаласында тұрады. Ақ орда.
Ол Елтаңба мен
Ту. Тақпақты жатқа айтады. |
|
Рефлексиялық түзетушілік |
Сұрақтарға жауап беріңдер: 1.Елбасы кім? 2.Ел басы қай қалада туды? 3.Елбасы қай қалада тұрады? 4.Мемлекеттік рәміздерді ата? 5.Қазақстан қандай мемлекет? |
Кезекпен балалар сұрақтарға жауап береді. |
Күтілетін
нәтиже:
Білу
керек: Қазақстан Республикасының
президентін таниды, өмірімен
танысады.
Игеруі: Рәміздер туралы түсініктері
бар.
Білді: Мемлекеттік рәміздерін, Елбасы
өмірін,Астаан қаласы туралы білді.
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
«Елін сүйген елбасы».
«Елін сүйген елбасы».
Ұйымдастырылған оқу іс-әрекетінің технологиялық картасы
Күні:
Тәрбиеші:Рахметова Д.А.
Білім беру саласы: Қатынас.
Ұйымдастырылған оқу іс-әрекетінің түрі: Қазақ тілі.
Тақырыбы: «Елін сүйген елбасы».
Мақсаты: Елбасымыздың туып - өскен жері, өмір жолы, қызмет еткен кезеңі туралы мағлұмат беру. Рәміздермен таныстыру, президентіміздің ұстанымымен, өмір жолын үлгі етіп, балаларды Отанын, халқын, жерін сүюге, батылдыққа, азаматтыққа, патриоттыққа тәрбиелеу.
Қолданылатын көрнекілік құралдар: Презентация, компьютер, тақта.
Қажетті құрал-жабдықтар: Елбасы портреті, ҚР рәміздерінің среттері, Астана қаласы, Қазақстан картасы суреті.
Қостілдік (Билингвальді) компанент: елбасы – президент, елорда – столица, рәміздер – символика, ту – флаг, елтаңба – герб, әнұран – гимн.
|
Оқу іс- әрекет кезеңдері |
Педагогтің іс-әрекеті |
Балалардың іс-әрекеті |
|
Мотивациялық- қозғаушылық |
Сәлеметсіңдер ме, балалар! Шаттық шеңбер:
Қол ұстасып
тұрайық,
-Балалар қазір
жылдың қай мезгілі? |
Сәлеметсіз бе! Шеңберге тұрады. Шаттық шеңберді қайталап айтады. |
|
Ұйымдас- тырушылық- ізденушілік |
- Балалар, біз бүгінгі сабақта Елбасы туралы білеміз. Себебі бүгін бізде қандай мереке?
Балалар мынау не? Олар жайлы не
білесіңдер?
-Балалар мынау
кімнің суреті? Елбасы Алматы облысында туған. Президентіміз кішкентай кезінде сендер сияқты ауылда дүниеге келіп ауылда білім алған. Өсе келе металлург болып жұмыс істеген. Сөйтіп өзінің білімінің арқасында президент болған. Қазір .... «Елбасы» туралы тақпақ айтады. 1-оқушы:
Елбасымыз жолдайды, Ал мына суреті бойынша не айта аласыңдар? Елбасымыз домбыра тартып ән айта алады және кітап жазатынын көріп отырмыз. Көрдіңдер ме елбасымыз қандай екен ? 2-бекет. Өте өнері көп екен. Сондықтан да балалар біз елбасымызды құрметтеуіміз керек.Нұрсұлтан Әбішұлы қай қалада тұрады? -Мынау ғимарат қалай аталады? Ол президентіміздің жұмыс орны. Астана туралы тақпақү 2-оқушы: Ей, Астана, жас қалам, Болашаққа бас қадам. Қайта туып жаңғыпған, Ей, бас қала, Астана.
3-бекет. Балалар мынау нелер?
Олар жайлы не білесіңдер? Елтаңба туралы тақпақ. 3-оқушы: Ел таңбасы елімнің Елдігімнің белгісі. Мұнда да бар ерлігім, Халқымыздың бірлігі. |
Елбасы күні. Ту, елтаңба, ән ұран Ән ұран Дайынбыз. Елбасы суреті. Елбасының аты –жөні Назарбаев Нұрсұлтан Әбішұлы. Домбыра тартады, кітап оқиды. Астана қаласында тұрады. Ақ орда.
Ол Елтаңба мен
Ту. Тақпақты жатқа айтады. |
|
Рефлексиялық түзетушілік |
Сұрақтарға жауап беріңдер: 1.Елбасы кім? 2.Ел басы қай қалада туды? 3.Елбасы қай қалада тұрады? 4.Мемлекеттік рәміздерді ата? 5.Қазақстан қандай мемлекет? |
Кезекпен балалар сұрақтарға жауап береді. |
Күтілетін
нәтиже:
Білу
керек: Қазақстан Республикасының
президентін таниды, өмірімен
танысады.
Игеруі: Рәміздер туралы түсініктері
бар.
Білді: Мемлекеттік рәміздерін, Елбасы
өмірін,Астаан қаласы туралы білді.
шағым қалдыра аласыз













