|
Бөлім: |
8.3D Координация және реттелу |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Болат Динара |
|
Күні: |
05.02.2024 |
|
Сыныбы |
8А |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Эндокринді бездер қызметінің бұзылуынан туындаған аурулар (гипо – және гиперфункция) |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
8.1.7.6 эндокринді бездер қызметінің бұзылуынан туындаған ауруларды атау |
|
Сабақтың мақсаты: |
-Эндокринді бездердің гиперфункциясы мен гипофункциясын салыстырады.; - Эндокринді бездер қызметінің бұзылуынан туындаған ауруларды атайды ; -Эндокринді бездердің гормондарын анықтайды; |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы Қызығушы лықты ояту 2 минут |
Ұйымдастыру кезеңі. Оқушыларды түгелдеу. Сабаққа назарларын аудару Ынтымақтастық атмосферасасын құру, көңіл-күйлерін қалыптастыру Топқа бөлу: «Жебе» әдісі арқылы 3топқа топтасады. |
Оқушылар амандасады, құрал-жабдықтарын дайындайды. Оқушылар кассадағы билеттерін таңдап алып, билетте жазылған топқа барып отырады . |
|
Жебе |
|
5минут |
VI.Сабақты бекітіу. «Quizizz» әдісі арқылы үй тапсырмасы қорытындылады .
|
Оқушылар жаңа тақырыпты бекіту мақсатында Quizizz платформасындағы тест тапсырмаларын орындайды. |
Дескриптор: Жалпы:2балл 10-5 дұрыс жауап-2балл; 5-1 дұрыс жауап-1 балл -Платформадағы сұраққа жауап береді; |
АКТ, телефон |
|
III.Жаңа сабаққа түсінік беру. 5 минут |
«Nearpod» платформасы арқылы жаңа тақырыпқа түсінік беру. Оқушыларға көрсете отырып,түсіндіру. Оқушыларға жаңа тақырып түсіндіріледі. |
Оқушылар плотформадан бездердің орналасуын көреді. |
|
Тақта,бейнеролик , презентатция |
|
Сабақтың ортасы Топтық жұмыс 15 минут |
V.Сабақты пысықтау. Оқулықпен жұмыс.Оқу мақсаты айтылады. Топтық жұмыс. Оқулықпен жұмыс 1.Мәтінді әр оқушы жеке оқиды 2.Топта талқылау жұмыстары жүргізіледі 3.Постерге дайындайды. «Венн диаграммасы» арқылы тақырыпты талдап диаграммаға түсіріп, қорғайды .
Дескриптор: -Эндокринді бездердің(гипофиз,қалқанша,қалқанша маңы, айырша,бүйрекүсті, ұйқы бездері) көп бөлінуінен туындайтын ауларды сипаттайды; - Эндокринді бездердің аз бөлінуінен туындайтын ауларды сипаттайды; -Эндокрині бездердің гипо және гиперфункцияларының ұқсастықтарын сипаттап, олардың арасында байланыс орнатады; |
Оқулықты оқып танысып шығады. Оқушылар эндокринді бездер қызметінің бұзылуынан туындаған ауруларды оқып, топпен қорғайды . |
Жалпы:3 Балл дескрипторды қолдана отырып,өзара бағалау. Iтоп II топты II топ III топты III топ I топты бағалайды |
Плакаттар, түрлі түсті фламастерлер,венн диаграммасы |
|
5 минут |
2-тапсырма.Жұптық жұмыс «Сәйкесін тап» Тақтадан дұрыс жауабы көрсетіліп, сонымен тексереді.
а
ә б)Самототропин 3) қалқанша безі
в
г
д ж)Тестостерон 7)гипофиз е)Инсулин 8)қалқанша маңы безі Дескриптор: -Гормондар мен секреция бездерін сәйкестендіреді; -Дұрыс жауабын ұсынады |
Оқушылар жұптасып тапсырманы орындайды. |
Жалпы: 2 балл Өзара тексеріп, бағалайды |
Сәйкестендіру |
|
5 минут |
«Суреттер сөйлейді» әдісі.
Дескриптор: - суретке қарап ішкі секреция бездерінің ауруларын табады; -ауру белгілерін сипаттайды; |
Оқушыар суретке қарап ішкі секреция бездерінің ауруларын табады, ауру белгілерін сипаттайды; |
Жалпы: 1 балл Өзара тексеріп, бағалайды |
ДК |
|
Сабақты бекітіу. 5 минут |
Нысана әдісі |
Оқушылар жаңа тақырыпты бекіту мақсатында ақиқат жалған тапсымасын орындайды. Көршісінің тапсырмасын тексереді. |
ҚБ: Дискриптор Жалпы : 2балл 5-4 дұрыс жауап-2балл; 3-1 дұрыс жауап-1 балл |
Жұмыс дәптері |
|
Сабақтың соңы. Рефлексия 3 мин |
Үйге тапсырма : §42-43оқып келу «WhatsApp» әдісі арқылы оқушылардан кері байланыс алынады
|
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Эндокринді бездер қызметінің бұзылуынан туындаған аурулар (гипо – және гиперфункция)
Эндокринді бездер қызметінің бұзылуынан туындаған аурулар (гипо – және гиперфункция)
|
Бөлім: |
8.3D Координация және реттелу |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Болат Динара |
|
Күні: |
05.02.2024 |
|
Сыныбы |
8А |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Эндокринді бездер қызметінің бұзылуынан туындаған аурулар (гипо – және гиперфункция) |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
8.1.7.6 эндокринді бездер қызметінің бұзылуынан туындаған ауруларды атау |
|
Сабақтың мақсаты: |
-Эндокринді бездердің гиперфункциясы мен гипофункциясын салыстырады.; - Эндокринді бездер қызметінің бұзылуынан туындаған ауруларды атайды ; -Эндокринді бездердің гормондарын анықтайды; |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы Қызығушы лықты ояту 2 минут |
Ұйымдастыру кезеңі. Оқушыларды түгелдеу. Сабаққа назарларын аудару Ынтымақтастық атмосферасасын құру, көңіл-күйлерін қалыптастыру Топқа бөлу: «Жебе» әдісі арқылы 3топқа топтасады. |
Оқушылар амандасады, құрал-жабдықтарын дайындайды. Оқушылар кассадағы билеттерін таңдап алып, билетте жазылған топқа барып отырады . |
|
Жебе |
|
5минут |
VI.Сабақты бекітіу. «Quizizz» әдісі арқылы үй тапсырмасы қорытындылады .
|
Оқушылар жаңа тақырыпты бекіту мақсатында Quizizz платформасындағы тест тапсырмаларын орындайды. |
Дескриптор: Жалпы:2балл 10-5 дұрыс жауап-2балл; 5-1 дұрыс жауап-1 балл -Платформадағы сұраққа жауап береді; |
АКТ, телефон |
|
III.Жаңа сабаққа түсінік беру. 5 минут |
«Nearpod» платформасы арқылы жаңа тақырыпқа түсінік беру. Оқушыларға көрсете отырып,түсіндіру. Оқушыларға жаңа тақырып түсіндіріледі. |
Оқушылар плотформадан бездердің орналасуын көреді. |
|
Тақта,бейнеролик , презентатция |
|
Сабақтың ортасы Топтық жұмыс 15 минут |
V.Сабақты пысықтау. Оқулықпен жұмыс.Оқу мақсаты айтылады. Топтық жұмыс. Оқулықпен жұмыс 1.Мәтінді әр оқушы жеке оқиды 2.Топта талқылау жұмыстары жүргізіледі 3.Постерге дайындайды. «Венн диаграммасы» арқылы тақырыпты талдап диаграммаға түсіріп, қорғайды .
Дескриптор: -Эндокринді бездердің(гипофиз,қалқанша,қалқанша маңы, айырша,бүйрекүсті, ұйқы бездері) көп бөлінуінен туындайтын ауларды сипаттайды; - Эндокринді бездердің аз бөлінуінен туындайтын ауларды сипаттайды; -Эндокрині бездердің гипо және гиперфункцияларының ұқсастықтарын сипаттап, олардың арасында байланыс орнатады; |
Оқулықты оқып танысып шығады. Оқушылар эндокринді бездер қызметінің бұзылуынан туындаған ауруларды оқып, топпен қорғайды . |
Жалпы:3 Балл дескрипторды қолдана отырып,өзара бағалау. Iтоп II топты II топ III топты III топ I топты бағалайды |
Плакаттар, түрлі түсті фламастерлер,венн диаграммасы |
|
5 минут |
2-тапсырма.Жұптық жұмыс «Сәйкесін тап» Тақтадан дұрыс жауабы көрсетіліп, сонымен тексереді.
а
ә б)Самототропин 3) қалқанша безі
в
г
д ж)Тестостерон 7)гипофиз е)Инсулин 8)қалқанша маңы безі Дескриптор: -Гормондар мен секреция бездерін сәйкестендіреді; -Дұрыс жауабын ұсынады |
Оқушылар жұптасып тапсырманы орындайды. |
Жалпы: 2 балл Өзара тексеріп, бағалайды |
Сәйкестендіру |
|
5 минут |
«Суреттер сөйлейді» әдісі.
Дескриптор: - суретке қарап ішкі секреция бездерінің ауруларын табады; -ауру белгілерін сипаттайды; |
Оқушыар суретке қарап ішкі секреция бездерінің ауруларын табады, ауру белгілерін сипаттайды; |
Жалпы: 1 балл Өзара тексеріп, бағалайды |
ДК |
|
Сабақты бекітіу. 5 минут |
Нысана әдісі |
Оқушылар жаңа тақырыпты бекіту мақсатында ақиқат жалған тапсымасын орындайды. Көршісінің тапсырмасын тексереді. |
ҚБ: Дискриптор Жалпы : 2балл 5-4 дұрыс жауап-2балл; 3-1 дұрыс жауап-1 балл |
Жұмыс дәптері |
|
Сабақтың соңы. Рефлексия 3 мин |
Үйге тапсырма : §42-43оқып келу «WhatsApp» әдісі арқылы оқушылардан кері байланыс алынады
|
|
|
|
шағым қалдыра аласыз


) Тироксин 1) аналық жыныс
безі
)Тимозин 5) ұйқы безі















