Қысқа мерзімді жоспар
Тексерілді: Ж.Айтбекова
|
Күні |
23.09.2024 |
|
|
Білім беру ұйымының атауы |
С.Жиренов НОМ |
|
|
Сынып жетекші: |
А.Ертаева |
|
|
Сынып: 8 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
«Еңбек түбі береке» Қауіпсіздік сабағы (10 минут) № 4-САБАҚ 8- сыныптар: Менің қандай құқығым бар?» |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
Оқушыларға еңбектің маңыздылығын түсіндіру, еңбекқорлық пен табандылық қасиеттерін дамыту, еңбектің адам өміріндегі рөлі туралы ой салу.. |
|
|
Қауіпсіздік мақсаты |
Оқушыларды олардың құқықтары мен міндеттерімен, сондай-ақ оларды қорғау тетіктерімен таныстыру |
|
|
Құндылықтарды дарыту |
Еңбекқорлық және кәсіби біліктілік |
|
|
Дәйексөз |
«Еңбек - жай ғана қызмет емес, адам болмысының айнасы» Абай |
|
|
Сабақтың барысы |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
«Еңбек түбі береке»
«Еңбек түбі береке»
Қысқа мерзімді жоспар
Тексерілді: Ж.Айтбекова
|
Күні |
23.09.2024 |
|
|
Білім беру ұйымының атауы |
С.Жиренов НОМ |
|
|
Сынып жетекші: |
А.Ертаева |
|
|
Сынып: 8 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
«Еңбек түбі береке» Қауіпсіздік сабағы (10 минут) № 4-САБАҚ 8- сыныптар: Менің қандай құқығым бар?» |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
Оқушыларға еңбектің маңыздылығын түсіндіру, еңбекқорлық пен табандылық қасиеттерін дамыту, еңбектің адам өміріндегі рөлі туралы ой салу.. |
|
|
Қауіпсіздік мақсаты |
Оқушыларды олардың құқықтары мен міндеттерімен, сондай-ақ оларды қорғау тетіктерімен таныстыру |
|
|
Құндылықтарды дарыту |
Еңбекқорлық және кәсіби біліктілік |
|
|
Дәйексөз |
«Еңбек - жай ғана қызмет емес, адам болмысының айнасы» Абай |
|
|
Сабақтың барысы |
||
|
Сабақ кезеңі/ Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Ресурстар |
||||||||||||
|
Сабақтың басы |
Кіріспе бөлім (5 минут) Мұғалімнің сөзі: Сабақтың мақсатын айтып өту. «Еңбек түбі – береке» деген нақыл сөздің мән-мағынасын ашу.. |
Оқушылар жол қозғалысының қалай, қай кезде және қандай жағдайларда пайда болғанын, оның даму тарихын зерттеп, қазіргі жол қозғалысының ережелерімен байланыстырып, маңыздылығын түсінеді. |
Презентация |
||||||||||||
|
Жаңа сабақ |
1. Еңбек туралы әңгіме «Еңбек түбі – береке» тақырыбы бойынша шағын әңгіме оқылады. Еңбекқор адамдардың жетістіктеріне мысал келтіріледі. Оқушылардан еңбектің түрлерін атап, олардың маңызын талқылау сұралады. |
Мақал-мәтелдермен жұмыс Еңбек туралы мақал-мәтелдер оқылып, оқушылар олардың мағынасын түсіндіреді. Оқушылар өздері білетін мақал-мәтелдерді айтады және оларды талқылайды. |
Презентация, |
||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Бейнеролик көру және талдау Қысқа бейнеролик көру: белгілі бір кәсіп иесінің еңбегі немесе адамның еңбектегі жетістігі туралы. Бейнеролик бойынша талқылау, сұрақ-жауап жүргізу. |
Топтық жұмыс Сыныпты бірнеше топқа бөліп, әр топқа «еңбек» ұғымына қатысты тапсырмалар беру: Еңбек туралы сурет салу. Көрініс көрсету. Жұмбақ құрастыру немесе шешу. Топтар өз тапсырмаларын орындап, қорғайды. |
|
||||||||||||
|
Қауіпсіз дік 10 мин |
1. Сабақтың мақсатын түсіндіреді. 2. Кіріспе (2 минутқа дейін) Баланың қандай құқықтары бар? Қазақстан Республикасындағы балалардың құқықтары Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 8 тамыздағы №345 «Қазақстан Республикасындағы Бала құқықтары туралы» заңы (бұдан әрі – заң мәтіні бойынша) кәмелетке толмағандардың негізгі құқықтары мен міндеттерін айқындайды, сондай-ақ олардың құқықтары бұзылған жағдайда жүгіну тәртібін регламенттейді. Баланың өмір сүруге, қорғауға, денсаулығын қорғауға, тұрғын үйге, білім алуға, даралық және оны сақтау құқығына, мемлекеттік көмекке құқығы бар. «Қазақстан Республикасындағы Бала құқықтары туралы» Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 8 тамыздағы №345 Заңы, №15, 16, 16-1, 17, 19, 20, 35, 36, 37, 38, 39-1 баптар. |
- Балалардың құқықтары мен міндеттері туралы талқылау.
|
Презентация, қағаз, қалам, маркерлер |
||||||||||||
|
Сабақтың соңы |
Сабақ бойынша оқушылардың ой-пікірін тыңдау. Мұғалімнің қорытынды сөзі: Еңбектің адам өміріндегі маңызы, «Еңбек түбі – береке» деген сөздің өмірлік мәні. |
Рефлексия: Оқушыларға өздерінің еңбекке қатысты көзқарастары туралы қысқаша жазу ұсынылады. Үйге тапсырма: Ата-аналарының немесе туыстарының еңбек жолы туралы әңгіме жазып келу. |
Презентация |
шағым қалдыра аласыз













