Тақырыбы:
«Eңбек түбі
береке »
Мақсаты:
оқушыларға тек еңбек арқылы барлық жетістікке
жетуге болатындығын түсіндіру,оқушыларды адал еңбекке баулу
.
Сабақ барысы:
|
Сабақ кезеңі/уақыты |
Педагогтың іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Ресурстар |
|
Қызығушылықты ояту 5 мин |
Ұйымдастыру кезеңі Оқушылармен сәлемдесу,түгендеу. «Қорапшадағы сый» әдісі арқылы ынтымақтастық орта қалыптастыру. |
Оқушылар бір-біріне жылы лебіз білдіріп,тілектер айтады. |
|
|
Жаңа тақырыпқа кіріспе 8 мин |
«4 сурет,1 сөз» әдісі Бұл әдіс оқушылар сабақтың тақырыбын анықтау мақсатында ойнатылады. Тақырып бойынша бейнебаян көрсетіледі. |
Оқушылар берілген суреттерді пайдаланып,сабақтың тақырыбын анықтайды. Оқушылар сұрақтарға жауап беріп,талқыға салады. |
|
|
Сабақтың ортасы 15 мин
Топтық жұмыс 7 мин |
«Киіз үй» әдісі арқылы оқушыларды үш топқа бөледі. Тақырыпқа байланысты «Тіл тағдыры» атты қысқашабейнебаян көрсетіледі. Топтарға ырым тыйым сөздер беріледі.Мән мағынасын түсіндіру қажет
1) Балаға ми жеуге
болмайды - мидай былжыр, ынжық болады. Жас балаға бұғана қабырғасын
бермеген - бойы өспей қалады деп ырымдаған. Омыртқаның жұлынын
жегізбеген - суға келіп қалады деген жаман ырым бар. Қойды аттама -
ол киелі мал. Меккеге барған.
Мақал – мәтел ата
- бабамыздан қалған өшпес мұра. Мақал - мәтелдің тәрбиелік мәні өте
зор. Мақалда қорытынды тұжырымды түйін айтылады, айтылар ой нақты
толық жеткізіледі. Мысалы: «Ер жігіт елі үшін туады, елі үшін
өледі» деген мақалда елді қорғау, жерді қорғау нағыз ер жігіттің
ісі екендігі айтылып тұр. |
Карточкаларды таңдау арқылы топқа бөлінеді. Топта оқушылар берілген проблемалық сұраққа талдау жасап,өз ойларын постер жасау арқылы түйіндеп,қорғайды.
Оқушылар ұяшықтарды таңдап,сұрақтарға жауап береді. Әрбір дұрыс жауапқа ұпай беріледі.
|
|
|
Сабақтың соңы Ой толғаныс. Рефлексия 5 мин |
«Өзін-өзі бағалау» әдісі «Мақсаты:Оқушы алған білімін саралай білуге дағдыланады. Тиімділігі:Оқушылардың тақырыпты қаншалықты түсінгенін пайыздық көрсеткішпен көру. III. Қорытындылау. Ұпайы көп топты анықтау, жеңімпаздарды мадақтау |
Оқушылар бүгінгі сабақтың мақсаты, тақырыбы бойынша өз ойын айту арқылы сабаққа қорытынды жасайды. |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
«Eңбек түбі береке »
«Eңбек түбі береке »
Тақырыбы:
«Eңбек түбі
береке »
Мақсаты:
оқушыларға тек еңбек арқылы барлық жетістікке
жетуге болатындығын түсіндіру,оқушыларды адал еңбекке баулу
.
Сабақ барысы:
|
Сабақ кезеңі/уақыты |
Педагогтың іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Ресурстар |
|
Қызығушылықты ояту 5 мин |
Ұйымдастыру кезеңі Оқушылармен сәлемдесу,түгендеу. «Қорапшадағы сый» әдісі арқылы ынтымақтастық орта қалыптастыру. |
Оқушылар бір-біріне жылы лебіз білдіріп,тілектер айтады. |
|
|
Жаңа тақырыпқа кіріспе 8 мин |
«4 сурет,1 сөз» әдісі Бұл әдіс оқушылар сабақтың тақырыбын анықтау мақсатында ойнатылады. Тақырып бойынша бейнебаян көрсетіледі. |
Оқушылар берілген суреттерді пайдаланып,сабақтың тақырыбын анықтайды. Оқушылар сұрақтарға жауап беріп,талқыға салады. |
|
|
Сабақтың ортасы 15 мин
Топтық жұмыс 7 мин |
«Киіз үй» әдісі арқылы оқушыларды үш топқа бөледі. Тақырыпқа байланысты «Тіл тағдыры» атты қысқашабейнебаян көрсетіледі. Топтарға ырым тыйым сөздер беріледі.Мән мағынасын түсіндіру қажет
1) Балаға ми жеуге
болмайды - мидай былжыр, ынжық болады. Жас балаға бұғана қабырғасын
бермеген - бойы өспей қалады деп ырымдаған. Омыртқаның жұлынын
жегізбеген - суға келіп қалады деген жаман ырым бар. Қойды аттама -
ол киелі мал. Меккеге барған.
Мақал – мәтел ата
- бабамыздан қалған өшпес мұра. Мақал - мәтелдің тәрбиелік мәні өте
зор. Мақалда қорытынды тұжырымды түйін айтылады, айтылар ой нақты
толық жеткізіледі. Мысалы: «Ер жігіт елі үшін туады, елі үшін
өледі» деген мақалда елді қорғау, жерді қорғау нағыз ер жігіттің
ісі екендігі айтылып тұр. |
Карточкаларды таңдау арқылы топқа бөлінеді. Топта оқушылар берілген проблемалық сұраққа талдау жасап,өз ойларын постер жасау арқылы түйіндеп,қорғайды.
Оқушылар ұяшықтарды таңдап,сұрақтарға жауап береді. Әрбір дұрыс жауапқа ұпай беріледі.
|
|
|
Сабақтың соңы Ой толғаныс. Рефлексия 5 мин |
«Өзін-өзі бағалау» әдісі «Мақсаты:Оқушы алған білімін саралай білуге дағдыланады. Тиімділігі:Оқушылардың тақырыпты қаншалықты түсінгенін пайыздық көрсеткішпен көру. III. Қорытындылау. Ұпайы көп топты анықтау, жеңімпаздарды мадақтау |
Оқушылар бүгінгі сабақтың мақсаты, тақырыбы бойынша өз ойын айту арқылы сабаққа қорытынды жасайды. |
|
шағым қалдыра аласыз

















