Сабақтың
тақырыбы:
Батырлар жыры. Жекпе-жек («Ер Тарғын»
жырынан үзінді)
|
Мектеп: ОСШ
№3
|
Күні:24.09.2018
|
Мұғалім: Манай
Г.
|
Сынып: 4 «Ә»
|
Қатысқан:
|
Қатыпағандар:
|
Сабақта
меңгерілетін
дағдылық
мақсаттар
|
Жырды жүргізіп оқуды қалыптастыру. Жыр мазмұнын
түсініп, негізгі идеясын аша білу. Топпен жұмыс жасай
білу.
|
Сабақ
мақсаттары
|
Барлық оқушылар білуге
тиісті:
Автордың өмірі мен шығармашылығы туралы
біледі.
|
Оқушылардың көпшілігі білуге
тиіс:
Тақырып мазмұнын түсінуі
тиіс
|
Кейбір оқушылар білуге
тиіс:
Автордың өзге де шығармаларын.
|
Бұрыннан бар
білімдері
|
Тапсырмаларды сатылай кешенді талдауды
біледі.
|
Жоспар
|
Жоспарланған
уақыттар
|
Жоспарланған уақыт
(жаттығулар)
|
Ресурстар
|
Басталуы
|
Ұйымдастыру
кезеңі
«Жағдайлы волейбол»
ойыны
Мұғалім әділдік пен әділетсіздікті көрсететін
жағдайларды айтады, сол арада дұрыс жауапқа бала допты қағып алады,
бұрыс жауапқа қағып алмайды.
Қызығушылықты
ояту
«Ыстық орындық»
әдісі. Әр
топтан 1 оқушыдан шығып, бр-біріне сұрақтар
қою.
|
Бейнеролик тамашалау.
|
Ортасы
|
Жаңа
сабақ
Әр
топқа постер жасау тапсырылады.
Топтық тапсырма
«Ер
Тарғын» жырында қандай оқиға орын алды?
Ер Тарғынның тұлпары қандай
Ер Тарғынның киімі туралы айтылған тұсты тауып оқы.
Бұл жырды неше бөлікке бөлер едің?
Жекпе - жекте Ер Тарғын қалай аман қалды?
Егер ол жеңілсе халықтың жағдайы не болар еді?
Кестені толтырыңдар.
Жырдың аты
|
Жырдың авторы
|
Жырдың
кейіпкерлері
|
Жырдың бізге нені
үйретеді?
|
Жекпе-жек
|
Ер
Тарғын
|
Домбауыл
Тарғын
|
|
|
Автор портреті.Әр топқа постер жасау
тапсырылады.
Топтық тапсырма
|
Сергіту сәті
|
Қатты нөсер басылды (жаймен
тырсылдатады)
Күн
жарқырай ашылды (қолдарымен күн жасайды)
Көктен төмен әдемi кемпiрқосақ шашылды
(жарты доға жасайды)
Тәулiк бойы тынбайтын,
Болайықшы ақ жаңбыр
(Ақырын жауған жауын тырсылын
жасайды)
Астан-кестен жауатын
Өткiншi ендi бiз жаңбыр
(Тез-тез жауған жаңбыр тырсылын
келтiредi)
|
Сергіту жаттығуы жазылған
парақша
|
Аяқталуы
|
БББ
кестесі
Білгенім
|
Білдім
|
Білгім келеді
|
|
|
|
|
Сөздік жұмысын жүргізу.
|
Үйге
тапсырма: мазмұндау.
|
Дифференциациялау оқушыларға мейлінше
қолдау
көрсетуді қалай жоспарлайсыз?
Қабілетті оқушыға тапсырманы
қалайша түрлендіресіз?
|
Бағалау – оқушы білімін
тексеруді қалайша
жоспарлайсыз?
|
Пәнаралық байланыс –
Денсаулық пен қауіпсіздікті
тексеру, АКТ
|
Рефлексия
Сабақтың мақсаты
мен
оқу міндеттері
анық па?
Бүгін оқушылар не
үйренді?
Сабақ қалай өтті,
қандай деңгейде
өтті?
|
Өз
сабағыңызды талдау үшін осы бос орынды пайдаланыңыз. Сол жақта
берілген сұрақтарға жауап беріңіз?
|
Дифференциялау
жоспарым жүзеге
асты ма?
Тапсырмалары
сәйкес болды ма?
Уақыт дәлдігі қалай
болды? Жоспарыма
қандай өзгерістер
енгіздім?
|
Екі
түрлі түсініктеме күнделігі.
Оқушылардан дәптердің бетін (не таратылып берген
парақты) ортасынан вертикаль сызықпен бөлу сұралады. Мәтінді оқу
барысында олар:
Бөліктің оң
жағына
|
Сол
жағына
|
Мәтіндегі қатты әсер еткен тұстарды, үзінділерді
жазады.
|
Сол әсер еткен үзінділер жайлы пікір жазады (нені
еске түсіреді, себеп-салдары қандай, қандай сұрақ бар
т.б.)
|
|
Қорытынды
бағамдау
Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды
да ескеріңіз)?
1:
Оқушыларды сабақтың әр кезеңінде бағалау.
2:
Дарынды және үлгерімі төмен оқушылардың ерекшелігіне көңіл
бөлу.
Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алады ( оқытуды
да, оқуды да ескеріңіз)?
1:
Сабақтың нәтижесіне көңіл бөлу.
2:
Рефлексия.
Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген
оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не
білдім ?
|