Материалдар / Ерітінділердің концентрациясы.Еріген заттың массалық үлесі
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Ерітінділердің концентрациясы.Еріген заттың массалық үлесі

Материал туралы қысқаша түсінік
Сабақтың мақсаты:1.Ерітінді, еріген зат,массалық үлес,мольдік концентрация туралы білімдерін қалыптастыру. 2. Ерітіндіге байланысты есептер шығару арқылы оқушылардың ой-өрісін логикалық және ойлау қабілеттерін дамыту. 3. Теориялық білімдерін практикада қолдану арқылы тұлғалық қасиеттерін дамыту.
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
21 Желтоқсан 2017
1631
1 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Шығыс Қазақстан облысы

Күршім ауданы

Алғабас ауылы

«Алғабас орта мектебі»КММ

Карымбаева Айгүл Қожақанқызы

химия пәні мұғалімі,директордың тәрбие ісі жөніндегі орынбасары



Сабақтың тақырыбы: Ерітінділердің концентрациясы.Еріген заттың массалық үлесі

Сабақтың мақсаты:1.Ерітінді, еріген зат,массалық үлес,мольдік концентрация туралы білімдерін қалыптастыру.

2. Ерітіндіге байланысты есептер шығару арқылы оқушылардың ой-өрісін логикалық және ойлау қабілеттерін дамыту.

3. Теориялық білімдерін практикада қолдану арқылы тұлғалық қасиеттерін дамыту.

Күтілетін нәтиже: Жаңа тақырыпты өз бетінше меңгереді,сыни тұрғыда ойлауы дамиды,топпен,жұппен жұмыс істеуге дағдыланады. Есеп шығару біліктері дамиды,

қорытынды жасай білуге үйренеді.

Сабақтың түрі: Жаңа білімді меңгерту.

Ресурстары: оқулық , интербелсенді тақта, слайд, бағалау парақшалары, стикер.

Оқыту әдістері: АКТ, диалогтік оқыту, СТО, Блум таксономиясы.

Сабақ барысы: 1 Ұйымдастыру кезеңі: Оқушыларға психологиялық ахуал туғызу.

1.Сәлемдесу 2. Кезекші мәліметі 3.Назарларын сабаққа аудару 4.Топқа бөлу, топ басшыларын сайлау.

2.Үй тапсырмасын тексеру.

I.Білу. Кім жылдам?( сұрақ- жауап ) әр дұрыс жауап 1 ұпай.

1.Судың формуласы 2.Судың с.м.м 3. Су қандай зат? 4.Судың үш күйі 5.Судың тығыздығы 6.Мұздың тығыздығы 7.Судың физикалық қасиеттері 8.Сутегі жанғанда не түзіледі? 9.Су табиғатта қайда кездеседі?

2. Ой толғау (үйге берілген шығармашылық тапсырма) 5 ұпай

1 топ: Су – өмір 2 топ: Су – денсаулық 3топ: Су – экологиясы

3. Кім алғыр? Судың химиялық қасиеттері бойынша реакция теңдеулерін аяқтау( әр дұрыс теңдеу 3ұпай)

1 топ: Na +H2O →

CaO + H2O→

2 топ: CO2+H2O→

SO3+H2O→

3 топ: Zn +H2O→

P2O5+H2O→

-Үй тапсырмасын қорытындылау,бекіту.

ІІ. Жаңа білімді меңгеру кезеңі: жұппен жұмыс

Жаңа тақырыпты оқып үйрену ,оқулықпен жұмыс, мәтінді оқу, жоспар бойынша сұрақтарға жауап табу, түртіп алу, талдау, түсіну.

1.Ерітінді деген не?

2.Ерітіндінің концентрациясы немен анықталады?

3.Ертіндінің түрлері

4.Ертіндінің концентрациясын көрсететін ең қарапайым әдіс.

5.Процент нені көрсетеді?

6.Ерітіндідегі заттың массасы немен өрнектеледі?

7. Ерітіндідегі еріген заттың массалық үлесі деген не?

8. Массалық үлес қандай формуламен анықталады?

W=m(еріген зат)/ m (ерітінді) * 100% (1)

( 1)Формуланы пайдаланып, еріген заттың массасын қалай табуға болады?

m(ер. зат)= (2)

Ерітіндінің жалпы массасын табу m (ерт)=m(ер. зат) +m( су) (3)

Судың массасын табу m( H2O) = m(ерт) – m( ер.зат) (4)

ІII. Қолдану. Есептер шығару 5 ұпай

1топ: 200гр 5%-тік ас тұзын ертіндісін дайындау үшін қанша грамм тұз және су керек?

2топ: 60гр суға 20гр қант ерітілді. Осы ертіндінің массалық үлесін есептеу.

3топ: 20% , 500гр ерітіндіні даярлау үшін қанша грамм тұз және су қажет.

IҮ. Жинақтау: Өрмекшінің торы әдісі бойынша алған білімді жинақтау.

- сұрақтар қою арқылы сабақты қорытындылау әр дұрыс жауап 1 ұпай

Ү. Бағалау (бағалау парақшаларына ұпай сандарын қою арқылы қорытынды баға шығару) Оқушылардың өзін-өзі бағалауы.Мұғалімнің қорытынды бағалауы.

ҮІ Үйге тапсырма: № 38. №2,4,5 есеп

ҮІІ Рефлексия 1. Бүгін мен ......үйрендім . 2. Маған ......қиын болды. 3. Мен...түсіндім

Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!