Бекітемін
Қосымша білім беру орталығының меңгерушісі М.Рахметова
Т.Есетов атындағы №264 мектеп-лицей жанындағы қосымша білім беру орталығы
Қысқа мерзімді (күнделікті) жоспары
Сабақтың тақырыбы: Накат әдісі
|
Бөлім |
І бөлім Жаттығу барысында техникалық әдістер |
|||
|
Педагогтің Т.А.Ә (бар болған жағдайда) |
Мұрат Құдайберген Мұратұлы |
|||
|
|
І топ 17.11 |
ІІ топ 20.11 |
IIIтоп 17.11 |
IVтоп 18.11 |
|
Секция немесе үйірме атауы, топ |
Еркін күрес үйірмесі I-II-III-IV топтар |
|||
|
Сабақтың тақырыбы |
Накат әдісі |
|||
|
Сабақтың мақсаты |
Қолды белге қосып айналдыру әдісін меңгеру. |
|||
|
Құндылықтар |
Жауапкершілік - адамгершілік қасиеттің көрінісі. |
|||
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/Уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Басы 10 мин |
Оқушыларға бүгінді жаттығу жоспарын, жаттығуға оқушылардың дайындығын тексеріп шығу. Ой қозғау. Мұғалім сөзі: Оқушыларды сапқа тұрғызу. Дене қыздыру жаттығуларын жасау. |
Оқушылар толық мағлұмат алады. |
«Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру |
|
|
Орта сы 60 мин
|
1.Жалпы дене дайындағын, дене қыздыру жаттығуларын аяқтап,жүрек соғысын қалыпқа келтіреді. Кілемде жұп жұпқа бөлінеді. Төрт тағанда накат әдісінің орындалу техникасын түсіндіру. Әдістің кеудеден, қабырғадан,белден ұстап орындалу техникасы көресіледі. Қол,аяқ,дене дұрыс қалыпта ұстау үйретіледі. Оқушылар бояу қарқынмен әдісті қайталайды. |
Оқушылар толық мағлұмат алады. |
|
|
|
Сабақтың соңы 10 мин |
Оқушыларды сапқа тұрғызу. Жол қауіпсіздік ережелері туралы айтылады. Жауапкершілігі бар адам өз ісіне, сөзіне, уәдесіне ие бола алады. Бұл – адамгершіліктің ең негізгі өлшемдерінің бірі. Жауапкершілік сенім тудырады. Сенім бар жерде сыйластық, сыйластық бар жерде адамдық қарым-қатынас нығаяды. |
Оқушылар кері байланыс береді. - нені білдім - нені үйрендім -нені толық түсінбедім -немен жұмысты жалғастыру қажет |
|
|
Бекітемін
Қосымша білім беру орталығының меңгерушісі М.Рахметова
Т.Есетов атындағы №264 мектеп-лицей жанындағы қосымша білім беру орталығы
Қысқа мерзімді (күнделікті) жоспары
Сабақтың тақырыбы: Накат әдісі
|
Бөлім |
І бөлім Жаттығу барысында техникалық әдістер |
|||
|
Педагогтің Т.А.Ә (бар болған жағдайда) |
Мұрат Құдайберген Мұратұлы |
|||
|
|
І топ 19.11 |
ІІ топ 21.11 |
IIIтоп 19.11 |
IVтоп 21.11 |
|
Секция немесе үйірме атауы, топ |
Еркін күрес үйірмесі I-II-III-IV топтар |
|||
|
Сабақтың тақырыбы |
Накат әдісі |
|||
|
Сабақтың мақсаты |
Қолды белге қосып айналдыру әдісін меңгеру. |
|||
|
Құндылықтар |
Жауапкершілік - адамгершілік қасиеттің көрінісі. |
|||
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/Уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Басы 10 мин |
Оқушыларға бүгінді жаттығу жоспарын, жаттығуға оқушылардың дайындығын тексеріп шығу. Өткен әдіс бойынша қайталау қателіктермен жұмыс және әдісті жетілдіре түсу. Ой қозғау. Мұғалім сөзі: Оқушыларды сапқа тұрғызу. Дене қыздыру жаттығуларын жасау. |
Оқушылар толық мағлұмат алады. |
«Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру |
|
|
Орта сы 60 мин
|
1.Жалпы дене дайындағын, дене қыздыру жаттығуларын аяқтап, жүрек соғысын қалыпқа келтіреді. Кілемде жұп жұпқа бөлінеді. Төрт тағанда накат әдісінің орындалу техникасын түсіндіру. Әдістің қарқынын техникасын жетілдір у. Накат жасау жылдамдығын арттыру, қозғалысты нақтылау. Төрт тағанда белдесу арқылы жарыс кезінде накат әдісінің орындалу техникасын бақылау. Жарыс жағдайында белдесулер өткізу 2 мин 30 сек демалыс 2 мин белдесу өткізу оқушылардың өткен тақырыптар бойынша үйретілген әдістердің қаншалықты түсінгендігін тексеру. |
Оқушылар толық мағлұмат алады. |
|
|
|
Сабақтың соңы 10 мин |
Оқушыларды сапқа тұрғызу. бүгінгі өтілген жаттығу барысында қандай қателіктер болғаны айтылады. Адамгершілік тек жақсы сөзбен емес, істеген ісіңмен көрінеді. Өз міндетін адал атқару – адамның ішкі мәдениетін, тұлғалық деңгейін көрсетеді. Жауапкершілік өзін ғана емес, өзгелерді де ойлай білуге үйретеді. Бұл — адамгершіліктің ең биік көрсеткіші. |
Оқушылар кері байланыс береді. - нені білдім - нені үйрендім -нені толық түсінбедім -немен жұмысты жалғастыру қажет |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Еркін күрес үйірмесіне
Еркін күрес үйірмесіне
Бекітемін
Қосымша білім беру орталығының меңгерушісі М.Рахметова
Т.Есетов атындағы №264 мектеп-лицей жанындағы қосымша білім беру орталығы
Қысқа мерзімді (күнделікті) жоспары
Сабақтың тақырыбы: Накат әдісі
|
Бөлім |
І бөлім Жаттығу барысында техникалық әдістер |
|||
|
Педагогтің Т.А.Ә (бар болған жағдайда) |
Мұрат Құдайберген Мұратұлы |
|||
|
|
І топ 17.11 |
ІІ топ 20.11 |
IIIтоп 17.11 |
IVтоп 18.11 |
|
Секция немесе үйірме атауы, топ |
Еркін күрес үйірмесі I-II-III-IV топтар |
|||
|
Сабақтың тақырыбы |
Накат әдісі |
|||
|
Сабақтың мақсаты |
Қолды белге қосып айналдыру әдісін меңгеру. |
|||
|
Құндылықтар |
Жауапкершілік - адамгершілік қасиеттің көрінісі. |
|||
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/Уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Басы 10 мин |
Оқушыларға бүгінді жаттығу жоспарын, жаттығуға оқушылардың дайындығын тексеріп шығу. Ой қозғау. Мұғалім сөзі: Оқушыларды сапқа тұрғызу. Дене қыздыру жаттығуларын жасау. |
Оқушылар толық мағлұмат алады. |
«Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру |
|
|
Орта сы 60 мин
|
1.Жалпы дене дайындағын, дене қыздыру жаттығуларын аяқтап,жүрек соғысын қалыпқа келтіреді. Кілемде жұп жұпқа бөлінеді. Төрт тағанда накат әдісінің орындалу техникасын түсіндіру. Әдістің кеудеден, қабырғадан,белден ұстап орындалу техникасы көресіледі. Қол,аяқ,дене дұрыс қалыпта ұстау үйретіледі. Оқушылар бояу қарқынмен әдісті қайталайды. |
Оқушылар толық мағлұмат алады. |
|
|
|
Сабақтың соңы 10 мин |
Оқушыларды сапқа тұрғызу. Жол қауіпсіздік ережелері туралы айтылады. Жауапкершілігі бар адам өз ісіне, сөзіне, уәдесіне ие бола алады. Бұл – адамгершіліктің ең негізгі өлшемдерінің бірі. Жауапкершілік сенім тудырады. Сенім бар жерде сыйластық, сыйластық бар жерде адамдық қарым-қатынас нығаяды. |
Оқушылар кері байланыс береді. - нені білдім - нені үйрендім -нені толық түсінбедім -немен жұмысты жалғастыру қажет |
|
|
Бекітемін
Қосымша білім беру орталығының меңгерушісі М.Рахметова
Т.Есетов атындағы №264 мектеп-лицей жанындағы қосымша білім беру орталығы
Қысқа мерзімді (күнделікті) жоспары
Сабақтың тақырыбы: Накат әдісі
|
Бөлім |
І бөлім Жаттығу барысында техникалық әдістер |
|||
|
Педагогтің Т.А.Ә (бар болған жағдайда) |
Мұрат Құдайберген Мұратұлы |
|||
|
|
І топ 19.11 |
ІІ топ 21.11 |
IIIтоп 19.11 |
IVтоп 21.11 |
|
Секция немесе үйірме атауы, топ |
Еркін күрес үйірмесі I-II-III-IV топтар |
|||
|
Сабақтың тақырыбы |
Накат әдісі |
|||
|
Сабақтың мақсаты |
Қолды белге қосып айналдыру әдісін меңгеру. |
|||
|
Құндылықтар |
Жауапкершілік - адамгершілік қасиеттің көрінісі. |
|||
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/Уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Басы 10 мин |
Оқушыларға бүгінді жаттығу жоспарын, жаттығуға оқушылардың дайындығын тексеріп шығу. Өткен әдіс бойынша қайталау қателіктермен жұмыс және әдісті жетілдіре түсу. Ой қозғау. Мұғалім сөзі: Оқушыларды сапқа тұрғызу. Дене қыздыру жаттығуларын жасау. |
Оқушылар толық мағлұмат алады. |
«Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру |
|
|
Орта сы 60 мин
|
1.Жалпы дене дайындағын, дене қыздыру жаттығуларын аяқтап, жүрек соғысын қалыпқа келтіреді. Кілемде жұп жұпқа бөлінеді. Төрт тағанда накат әдісінің орындалу техникасын түсіндіру. Әдістің қарқынын техникасын жетілдір у. Накат жасау жылдамдығын арттыру, қозғалысты нақтылау. Төрт тағанда белдесу арқылы жарыс кезінде накат әдісінің орындалу техникасын бақылау. Жарыс жағдайында белдесулер өткізу 2 мин 30 сек демалыс 2 мин белдесу өткізу оқушылардың өткен тақырыптар бойынша үйретілген әдістердің қаншалықты түсінгендігін тексеру. |
Оқушылар толық мағлұмат алады. |
|
|
|
Сабақтың соңы 10 мин |
Оқушыларды сапқа тұрғызу. бүгінгі өтілген жаттығу барысында қандай қателіктер болғаны айтылады. Адамгершілік тек жақсы сөзбен емес, істеген ісіңмен көрінеді. Өз міндетін адал атқару – адамның ішкі мәдениетін, тұлғалық деңгейін көрсетеді. Жауапкершілік өзін ғана емес, өзгелерді де ойлай білуге үйретеді. Бұл — адамгершіліктің ең биік көрсеткіші. |
Оқушылар кері байланыс береді. - нені білдім - нені үйрендім -нені толық түсінбедім -немен жұмысты жалғастыру қажет |
|
|
шағым қалдыра аласыз













