Күні: 28.03.17.
1. Білім беру саласы: « Коммуникация ».
Ұйымдастырылған оқу қызметі: Көркем әдебиет
Тақырыбы: « Наурызым, армысың! »
Мақсат-міндеттері:
* Шығыс күнтізбесі жайлы білімдерін жетілдіру.
* Шығыс күнтізбесі бойынша жаңа жыл 22 наурыздан басталатын, күн мен түн
теңесетінін түсіндіру. Наурыз мейрамының басқа мейрамдардан айырмашылығын
ажырата білуге үйрету.
* Балалардың бойына қазақы салт-дәстүрлерді сіңіріп, ерте жастан бастап
құрметтеуге баулу.
Әдіс-тәсілдер: көрсету, сұрақ- жауап, әңгімелеу, ойын.
Алдын ала жүргізілетін жұмыс: Киіз үйге серуенге апару.
Көрнекіліктер: « Наурыз келді! » бейнетаспа, логикалық ойын: «Жыл мезгілдерін ата»
Билингвалдық компанент: мейрам-праздник, мейрам-public holiday
|
Оқу қызмет кезеңдері |
Тәрбиешінің іс – әрекеті |
Балалардың іс -әрекеті |
|
Мотиивациялық –қозғаушы: |
Ұйымдастыру кезеңі. -Балалар, қазір жылдың қай мезгілі? -Ал, қазір қандай ай? Балалар « Наурыз –біздің жаңа жыл » әнін қосылып айтады. 1.Наурыз-біздің жаңа жыл Наурыз келді балалар, Көктеді қыр-жағалар. Жаңа жылда, ағалар. Наурыз, наурыз, Келді біздің жаңа жыл. 2.Бәйшешектер гүлдеді, Қорада мал төлдеді. Наурыз тойын тойлайық, Қосыл аққу көлдегі.
|
-Көктем мезгілі. -Наурыз айы. Балалар шеңберге тұрып, тәрбиешімен әнді қосылып орындады. |
|
|
Белгілі ақын Оразақын Асқардың « Наурызым, армысың! » өлеңін мәнерлеп оқып беру. Сергіту сәті: Төрле есіктің бәрі ашық. Мерекені байырғы Алды халқым қабылдап. Ақ дастархан жайылды, Ошақта от жалындап. Наурызым,армысың! Ата-бабам тойлаған, Наурызым,армысың! «Наурыз келді» бейнетаспадан көрсетіп, наурыз мерекесімен таныстыру. Билингвалдық компанент: мейрам-праздник мейрам-public holiday Логикалық ойын: «Жыл мезгілдерін ата» Мақсаты: Логикалық ойлау қабілеттерін арттыру. Шарты:Балалардың алдарына жыл мезгілдері берілді балалар соларды атап ерекшеліктерін айтып ішінен көктем мезгілін тауып беру керек |
Балалар сергіту тәрбиешімен бірге қимылмен орындады.
Бейнетаспадан наурыз туралы қарап, тәрбиешінің айтқанын тыңдады. Барлығы бірге үш тілде қайталады.
Балалар суретке қарап атап оларды ажырата білді. |
|
Рефлексивті –коррекциялаушы: |
Сұрақ-жауап арқылы әңгімелеу. -Мен сендерге оқып берген өлең шумағында не жайлы айтылған? -Наурыз мейрамын қалай қарсы алады? -Наурыз көжеге не қосады? -Наурыз мерекесінде қалай киінеміз? |
-Наурыз туралы -Наурыз көже, бауырсақ пісіріп қарсылайды. -7 түрлі тағам қосады. -Ұлттық киім киеміз. |
Күтілетін нәтиже:
Нені біледі: Өлеңнің мазмұнын түсіне білді.
Қандай түсініктерді игерді: күн мен түннің теңелетінін, басқа мейрамдардан айырмашылығын түсініп игерді.
Меңгереген дағдылармен іскерліктері: Наурыз мейрамы туралы түсініктерін қалыптастырып, салт-дәстүрді құрметтеу дағдысын меңгерді.
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ертеңгілік тақырыбы: "Армысын Әз Наурыз"
Ертеңгілік тақырыбы: "Армысын Әз Наурыз"
Күні: 28.03.17.
1. Білім беру саласы: « Коммуникация ».
Ұйымдастырылған оқу қызметі: Көркем әдебиет
Тақырыбы: « Наурызым, армысың! »
Мақсат-міндеттері:
* Шығыс күнтізбесі жайлы білімдерін жетілдіру.
* Шығыс күнтізбесі бойынша жаңа жыл 22 наурыздан басталатын, күн мен түн
теңесетінін түсіндіру. Наурыз мейрамының басқа мейрамдардан айырмашылығын
ажырата білуге үйрету.
* Балалардың бойына қазақы салт-дәстүрлерді сіңіріп, ерте жастан бастап
құрметтеуге баулу.
Әдіс-тәсілдер: көрсету, сұрақ- жауап, әңгімелеу, ойын.
Алдын ала жүргізілетін жұмыс: Киіз үйге серуенге апару.
Көрнекіліктер: « Наурыз келді! » бейнетаспа, логикалық ойын: «Жыл мезгілдерін ата»
Билингвалдық компанент: мейрам-праздник, мейрам-public holiday
|
Оқу қызмет кезеңдері |
Тәрбиешінің іс – әрекеті |
Балалардың іс -әрекеті |
|
Мотиивациялық –қозғаушы: |
Ұйымдастыру кезеңі. -Балалар, қазір жылдың қай мезгілі? -Ал, қазір қандай ай? Балалар « Наурыз –біздің жаңа жыл » әнін қосылып айтады. 1.Наурыз-біздің жаңа жыл Наурыз келді балалар, Көктеді қыр-жағалар. Жаңа жылда, ағалар. Наурыз, наурыз, Келді біздің жаңа жыл. 2.Бәйшешектер гүлдеді, Қорада мал төлдеді. Наурыз тойын тойлайық, Қосыл аққу көлдегі.
|
-Көктем мезгілі. -Наурыз айы. Балалар шеңберге тұрып, тәрбиешімен әнді қосылып орындады. |
|
|
Белгілі ақын Оразақын Асқардың « Наурызым, армысың! » өлеңін мәнерлеп оқып беру. Сергіту сәті: Төрле есіктің бәрі ашық. Мерекені байырғы Алды халқым қабылдап. Ақ дастархан жайылды, Ошақта от жалындап. Наурызым,армысың! Ата-бабам тойлаған, Наурызым,армысың! «Наурыз келді» бейнетаспадан көрсетіп, наурыз мерекесімен таныстыру. Билингвалдық компанент: мейрам-праздник мейрам-public holiday Логикалық ойын: «Жыл мезгілдерін ата» Мақсаты: Логикалық ойлау қабілеттерін арттыру. Шарты:Балалардың алдарына жыл мезгілдері берілді балалар соларды атап ерекшеліктерін айтып ішінен көктем мезгілін тауып беру керек |
Балалар сергіту тәрбиешімен бірге қимылмен орындады.
Бейнетаспадан наурыз туралы қарап, тәрбиешінің айтқанын тыңдады. Барлығы бірге үш тілде қайталады.
Балалар суретке қарап атап оларды ажырата білді. |
|
Рефлексивті –коррекциялаушы: |
Сұрақ-жауап арқылы әңгімелеу. -Мен сендерге оқып берген өлең шумағында не жайлы айтылған? -Наурыз мейрамын қалай қарсы алады? -Наурыз көжеге не қосады? -Наурыз мерекесінде қалай киінеміз? |
-Наурыз туралы -Наурыз көже, бауырсақ пісіріп қарсылайды. -7 түрлі тағам қосады. -Ұлттық киім киеміз. |
Күтілетін нәтиже:
Нені біледі: Өлеңнің мазмұнын түсіне білді.
Қандай түсініктерді игерді: күн мен түннің теңелетінін, басқа мейрамдардан айырмашылығын түсініп игерді.
Меңгереген дағдылармен іскерліктері: Наурыз мейрамы туралы түсініктерін қалыптастырып, салт-дәстүрді құрметтеу дағдысын меңгерді.
шағым қалдыра аласыз













