Материалдар / "Есеннің кірпісі" Ашық сабақ жоспары
Аттестацияға арналған Педагогтердің портфолиосын бағалау парағы
ДАЙЫН МАТЕРИАЛДАРДЫ ЖҮКТЕП АЛЫҢЫЗ!
Жүктеп алу
МАТЕРИАЛДЫ ТЕГІН ЖҮКТЕП АЛЫҢЫЗ!

"Есеннің кірпісі" Ашық сабақ жоспары

Материал туралы қысқаша түсінік
Жас мамандарға көмекші құрал
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
03 Қазан 2018
1680
47 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Пән: Әдебиеттік оқу

Мектеп:

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні:

Сынып: 3

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Бөлім

Жанды табиғат

3-сабақтың тақырыбы

Есеннің кірпісі

Оқу бағдарла- масына сілтеме

2.3 Шығарманың тақырыбы мен негізгі ойды анықтау.

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

3.2.3.1 – шығарманың тақырыбын анықтау және негізгі ойды білдіріп тұрған мәтін бөлігін, сөйлемді анықтау.

Күтілетін нәтиже

Барлық оқушылар: шығарманың тақырыбын, бөліктерін табады.

Көптеген оқушылар: негізгі ойды анықтайды.

Кейбір оқушылар: оқулықтан тыс берілген қосымша тапсырмаларды орындайды, тақырып бойынша қосымша мәліметтер мен дәлелдер

келтіре алады.

Құндылық

Мейірімділік, табиғатқа сүйіспеншілік

Пәнаралық

байланыстар

Дүниетану. Өзін-өзі тану

АКТ-ны қолдану дағдылары

Оқу оқып, кітаптан білім алу туралы

Алдыңғы білім

І. Жансүгіров. «Күн шыққанда»

Жоспар



Уақыт

Жоспарланған жұмыс түрлері

Ресурстар

Сабақтың

Қызығушылықты ояту.


басы

Сыныпты қалыпқа келтіру.



Ойсергек. Топта суреттерді әртүрлі белгісі бойынша



салыстырады.

Суреттер


Топқа бөлу. Үш түсті алма бойынша 3 топқа бөлу.

Алмалар


Үй жұмысын сұрау. Салған суреттерін топ ішінде



таныстыру.


Сабақтың ортасы

Ойқозғау. Сабақтың тақырыбын айту. Бағалау критерийімен таныстыру.

Бағалау дескрипторы

Бағалау Тап- Дескриптор Балл критерийі сыр- Білім алушы

ма

Жұмбақты 1 Жұмбақтыңдұрыс 1

шешу жауабын табады.

Мәтін 2 Табиғат суреттелген 1

бөлігін жолдардытабады.

анықтау Сол үзінді бойыншасурет салады, таныстырады.

Автор 3 С. Бегалинтуралы 1

туралы әңгімелейді. Әңгімелеу


Интербелсенді тақта


Ұқсас 4 Кірпі туралы немесе 1

оқиғалар достыққамқорлық

туралы туралыоқыған,

әңгімелеу көргендерін топішінде әңгімелейді.



Сұраққа 5 Кірпініңазығы туралы 1

жауапберу айтады.



Мәтіннің 6 Мәтіннің тақырыбын 1

тақырыбы 1-суреткежазады.

менидеясын Идеясын2-суретке 1

табу жазады.

Кейіпкерлерді3-суретке 1

жазады.

Кейіпкер 7 Есенніңіс-әрекетінебаға 1

туралы береді.

көзқарасын Басқаатауұсынады. 1

білдіру












Жұмбақты шеш.

Шешуі: Кірпі.

  • Сонымен, бүгінгі сабағымыздың тақырыбы неболмақ?

  • Кірпі қандайжануар?

  • Сабағымыздың мақсаты неболмақ?

  • Топқа не арқылыбөліндік?

  • Алманың кірпіге қандай қатысыбар?

Мағынаны ажырату.

Оқылым. «Есеннің кірпісі»

Автормен танысу айдары. С. Бегалин.


Топтық жұмыс. «Кір жайғыш» әдісі. Топтар тапсырманы кір жайғыштан өздері таңдап алады.

І топ. 4-тапсырма. Әңгімеден табиғат суреттелген жолдарды тауып оқы. Осы үзінді бойынша қандай сурет салар едің?

ІІ топ. 6-тапсырма. Әуен тыңдаған кірпі туралы не айтасың? Осыған ұқсас оқыған, көрген оқиғаларыңды әңгімелеп бер.

Слайд




Кір жаятын жіп, қыстырғыш


































Shape1





































ІІІ топ. 7-тапсырма. Есеннің іс-әрекетіне өз


Интербелсенді тақта Қосымша тапсырма

көзқарасыңды білдір. Мәтінді тағы басқаша қалай атар

едің?

Сергіту сәті. «555» жаттығуы.

Жұптық жұмыс: көршісімен жұптастыру.

Оқулықтағы 5-тапсырма. Есен кірпісіне қандай азық

дайындап қояды деп ойлайсың?

ҚБ ретінде: дәптердегі 1-тапсырма. Мәтіннің тақырыбы

мен идеясын кірпілердің суретіне жаз.

1-кірпі мәтіннің тақырыбы

2-кірпі мәтіннің идеясы

3-кірпі – мәтін кейіпкерлері



1


2

Shape2





3

Ойтолғау.

Жеке жұмыс. ҚБ ретінде: дәптердегі 2-тапсырма. Мәтін

тақырыбына қатысты 2 сұрақ құрастыр.

1.


Shape3

2.


Shape4

Бүгінгі сабағымыздың мақсатына жеттік пе (оқушылардан

сұрау)? Қалай жеттік? Не істедік?

Үй тапсырмасы. Мәтінді оқып, ойын жеткізу. Қосымша:

хрестоматиядан оқу.

Сабақтың соңы

Кері байланыс. Ауызша.

Рефлексия.


Shape7 Shape5 Shape6


Кері байланыс

«Алмаағашы»әдісі

Жасыл түсті алма – бүгін бәрін жақсы орындадым депойлаймын, менің көңіл күйімкөтеріңкі.

Сары түсті алма – мен тапсырма- ны орындай алмадым, көңіл күйім жоқ.


Қосымша мағлұматтар

Дифференциация –

Сіз оқушыларға көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз?Қабілеті

жоғары оқушыларға қандай тапсырма беруді көздепотырсыз?

Бағалау Оқушылардың ақпаратты қан- шалықты меңгергенін

қалай тексересіз?

Пәнаралық байланыс Қауіпсіздік ережелері АКТ-мен байланыс

Құндылықтармен байланыс (тәрбиелік элемент)

Ойлану

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары жүзеге асырымды болды ма?

Бүгін оқушылар нені үйренді? Сыныптағы оқу атмосферасы қандай болды? Дифференциацияны жүзеге асыру қолымнан келді ме? Мен жоспарланған уақытымды ұстандым

ба? Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен?

Төменде берілген бөлімді осы сабақ туралы ойларыңызды жазу үшін пайдаланыңыз. Сол жақ

бағанда берілген сабағыңызға қатысты ең маңызды

сұрақтарға жауап беріңіз.


Жалпы баға

Сәтті өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз (сабақ беру және оқытуға қатысты): 1.

2.

Қандай екі нәрсе сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (сабақ беру және оқытуға қатысты)?

1.

2.

Осы сабақ барысында сынып немесе жеке оқушылар туралы менің келесі сабағыма дайындалу үшін қажет болуы мүмкін қандай ақпарат алдым?



Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!