Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Есептер шығару
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Пән: Математика Орта мерзімді жоспар бөлімі: 1В бөлім – Көбейту және бөлу Күні:19.10.2018ж. Сынып: 3«Г» сынып |
Мектеп:М.Ломоносов атындағы мектеп-гимназиясы Мұғалімнің аты-жөні: Ошакбаева Гульаим Казанкаповна Қатысқандар саны: 26 Қатыспағандар саны: 0 |
||||||
Сабақ тақырыбы |
Есептер шығару |
||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
3.5.1.2 есептерді шығаруда «бір заттың массасы», «саны», «жалпы масса»/ «бір затқа жіберілген шығын», «заттардың саны», «жалпы шығын»/ ұзындығы, ені, ауданы ұғымдарының өзара тәуелділігін пайдалану |
||||||
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: амалдардың орындалу ретін анықтайды. Көптеген оқушылар: тапсырмаларды орындағанда көбейту кестесін орындайды. Кейбір оқушылар: алған білімдерін тапсырмаларды орындағанда тиімді қолданады. |
||||||
Бағалау критерийлері |
|
||||||
Тілдік мақсаттар |
Пәнге тән лексика мен терминология: Амалдардың орындалу реті Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер: Өзара байланысы бар сандардан қандай өрнектер құрастыруға болады? |
||||||
Құндылықтарды дарыту |
Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу. |
||||||
Пәнаралық байланыстар |
математика.әдебиет музика |
||||||
АКТ қолдану дағдылары |
Интернет-ресурстар, дерекқордан және интернеттен сабаққа қатысты ақпаратты іздеу; |
||||||
Ресурстар |
интерактивті тақта, жұмыс дәптері, қалам мен түрлі түсті қарындаш, стикер, видеоматериалдар., постер, кері байланыс парағы т.б |
||||||
Бастапқы білім |
Көбейту кестесін бекіту. Жанама сұрақтармен берілген есептерді шығару |
||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Оқу әдістері (Оқу мақсаттарына қалайша жеттім?) |
Бағалау әдістері |
Дифференциация әдістері |
||||
Сабақтың басы |
Жұмыс ережесін келісу
Кіріспе Әр адамның туып-өскен,алыста жүрсең аңсап сағынатын өзінің туған өлкесі болады.Біздің туған жеріміз-Түлкібас ауданы. Рухани жаңғыру аясында ауданымызда көптеген нысандар бой көтеріп,жөндеуден өтті.Жыл сайын ауданымыз көркейіп келеді.Биыл ауданымыздың нешінші туған күнін тойладық? -90 жылдығын - Ия, биыл Түлкібас ауданына 90 жыл. Бүгінгі математика пәнінен өтетін ашық сабағымызды алданымыздың 90 жылдығына арнаймыз. Өткен білімді еске түсіру -Қандай түстерді көріп тұрмыз? -сары,қара Сары түс-жылы, жарық. Қара түс-суық ,қараңғы. Адам бойында да осы түстер сияқты қасиеттер кездеседі.Біз осы түстерді бөліп оқып көрейік. Сары түс-талап, еңбек, терең ой,қанағат, рахым. Қара түс-өсек, өтірік еріншек, мақтаншақ, бекер мал шашпақ. -Осы аталған алам бойындағы қасиеттер жайында қай ақын айтып өтті? -Абай Құнанбаев. Абай атамыз осы өлең арқылы «бес нәрсеге асық бол, бес нәрседен қашық бол» деп өсиет қалдырды. -яғни, «Жақсыдан үйрен, жаманнан жирен» Біз бұл бөлімнің де соңына келіп жеттік.Біздің талап- білім алу.» Білім алу үшін-Барлық балалар мектепке баруға міндетті» Біз тек жұмыс істеп,оқып қана қоймай «Үлкендер мен балалардың демалуға құқықтары бар» Сергіту сәті «Happy» Қызығушылықты ояту Дескриптор: Өзара байланысы бар сандарды анықтайды. Өрнек құрастыруда көбейту және бөлу кестесін қолданады. Жанама сұрақтармен берілген есептерді шығарады. |
ҚБ:Бас бармақ арқылы бірін-бірі бағалау. |
Сұраққа жауап берген оқушыны мадақтау, толықтыру жасау, тиімді кері байланыс орнату. Тапсырманы орындаған оқушыны мадақтау,толықтыру жасау, тиімді кері байланыс орнату. |
||||
Сабақтың ортасы |
Ширату тапсырмасы. Белсенді оқу тапсырмалары(топта, ұжымда) Дескриптор: Тіктөртбұрыштың ауданын,ұзындығын, енін,үшбұрыштың ауданын табуға берілген есептерді шығарады, талдайды. |
ҚБ: Бас бармақ арқылы бір-бірін бағалау. |
Белсенді оқу тапсырмалары. Тапсырманы орындаған оқушыны мадақтау,толықтыру жасау, тиімді кері байланыс орнату. |
||||
Сабақтың соңы |
Есептер құрастырып,оларды шығар.
Дескриптор: Берілген заттарды қатыстырып есеп құрастырады. Алған білімдерін тапсырмаларды орындағанда тиімді қолданады. Рефлексия(топта) Бүгінгі сабақтан алған білімдеріңді бағалау үшін өздеріңе таныс «жетістіктер жолағын» пайдаланып,өз жетістіктеріңді бағала. |
ҚБ: Отшашу арқылы бір-бірін бағалау.
ҚБ: Жетістіктер жолағы |
Оқулықтағы қосымша тапсырмалар. Тапсырманы орындаған оқушыны мадақтау,толықтыру жасау, тиімді кері байланыс орнату. |
||||
Өткен сабақ бойынша мұғалімнің рефлексиясы |
|||||||
1) ОМ жеткен және жетпеген |
|
|
|
||||
Жалпы
бағалау |