|
Пәні: Химия |
Мектеп: №86 ЖОМ |
|
|
Күні: 19.12.2017 ж |
Мұғалімнің есімі: Бекмуратова А |
|
|
Сынып: 9 «А», 9 «Ә» 9 «Б» |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Есептер шығару Теориялық мүмкіндікпен салыстыра отырып реакция өніміндегі шығымның массалық үлесін есептеу |
|
|
Сабақ негізделген оқу мақсаты: |
Теориялық мүмкіндікпен
салыстырғанда зат шығымын есептеу кезіндегі формулаларды еске
түсіру.Есептерді шығару кезінде реакция теңдеулерінің дұрыс жазылу
керектігін, |
|
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: Сандық есептерді шығару барысында қолданылатын формулаларды талдай алады |
|
|
|
Оқушылардың басым бөлігі: молярлық массасын есептей алады |
|
|
|
Кейбір оқушылар: тақырып бойынша алған білімдерін жинақтай алады өз бетімен ойлай алады, шешімін айта алады |
|
|
Тілдік мақсат |
Пәнаралық лексика және терминология шығым Диалогқа\жазылымға қажетті тіркестер - сульфаттар -қышқыл -негіз -тұз |
|
|
Құндылықтарды дарыту |
Сабақ барысында мектеп құндылықтары жүйелі түрде енгізіледі. Ол сабақтың ажырамас бөлігі болып саналады. Мысалы: Ашықтық: Оқушылар үшін ақпарат көзі ашық болып табылады.Олар өздерінің білгендерін өзге құрбылармен де бөлісіп отырады. Ынтымақтастық: Сабақ барысында топтық жұмысты орындағанда, берілген тапсырмаларды орындағанда олардың ынтымақтаса жұмыс істеуі маңызды. Өмір бойы білім алу: Оқушылардың бүгінгі сабақтан алған білімдерін өмірде де қолдану мүмкіндігі айтылып өтіледі. Мысалы күнделікті қолданылатын металл ыдыстары, тұрмыста қолданылатыныны туралы айтылады. Әсіресе әшекей тастардан жасалған заттарға назар аударылады. |
|
|
Пән аралық байланыстар |
-физикамен -биологиямен -математикамен Байланыстыра отырып, нақты мәліметтер беру,қосымша ресурстармен жұмыс жасау үшін арнайы сілтемелер беру |
|
|
АКТ қолдану дағдылары |
Презентация, бағалау кестесі көрсетіледі |
|
|
Бастапқы білім |
Күкірт және оның оксидтері, күкіртсутек |
|
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 5 минут Қызығушылық ты ояту. Миға шабуыл 10 мин Сабақтың ортасы Мағананы ажырату 15 мин Сабақтың соңы 5 мин |
1.Сәлемдесу, оқушыларды түгелдеу. 2.Психологиялық ахуал орнату «Бүгінгі кунге сәттілік» Оқушылар бір – біріне сабақта сәттілік тілейді Оқушыларды топқа бөлу. Үй тапсырмасын сұрау Ыстық орындық әдісі арқылы сұрақ-жауап «Ой қозғау» №1 Сутектің 5,6 л көлемін (қ.ж.) алу үшін тұз қышқылының артық мөлшеріндегі алюминийдің қандай мөлшерін еріту керек? №2 Массасы 40 г мыс (ІІ) сульфатының ерітіндісіне 10 г темір үгінділері салынған. Реакция нәтижесінде қандай заттар түзіледі және олардың массалары қандай? №3 10 кг терезе шынысын алу үшін шикізаттың әрқайсысынан қанша кг қажет болатынын есептеңдер? Na2CO3+CaCO3+6SiO2 = Na2O •CaO•6SiO2 +2CO2↑ №4 Құрамында 10% қоспасы бар 100 г кремнеземді кальций карбонатымен қосып балқытқанда, қанша көлем (қ.ж.) көміртек (ІҮ) оксиді бөлінеді? SiO2 + CaCO3→ CaSiO3 + CO2↑ №5 Массасы 34,5 г бертолле тұзы фосфордың қанша зат мөлшерімен әрекеттесе алады? 5KClO3 +6P = KCl +3P2O5 |
Үлестірме қағаздар АКТ Флипчарт, түрлі түсті қаламдар, маркерлар, қағаздар АКТ Периодтық жүйе, слайд Оқулықтар |
|
Рефлекция 2 мин |
2 жұлдыз, 1 тілек Оқушылар өз пікірін білдіреді. |
Стикерлер |
|
Үй тапсырмасы Бағалау 3 минут |
№5 бағалау |
Оқулықтар Бағалау |
|
|
|
|
|
Қосымша ақпарат: |
||
|
Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? |
Бағалау – Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Пәнаралық байланыс. Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері. АКТ мен байланыс. Құндылықтардағы байланыс |
|
Барлық оқушылар сыныппен бірлесе сұхбатқа қатысады және топтық практикалық жұмыс орындайды.Көпшілік оқушылар-сұрақтарға дұрыс жауап береді ,берілген тапсырмаларға мақсат қоя біледі және нұсқауға сәйкес сәтті орындайды,қорытынды жасай біледі.кейбір оқушылар –сұрақтарға нақты жауап береді,болжай біледі. |
- формативті (критерийалды, өзін-өзі бағалау, өзара бағалау); - суммативті бағалау түрлерін қолданамын. |
- Орыс тілі, қазақ тілі пәндерімен байланыс бар; - Интерактивті тақта, ноутбук пайдаланамын; - Тәрбиелік мәні жоғары. |
|
Рефлексия - Сабақ мақсаттары\оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? - Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? - Сабақта саралау дұрыс жүргізілдіме? - Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? - Сабақ жоспарына қандай ауытқулар болды,неліктен? |
............................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................... |
|
|
Қорытынды бағамдау Сабақтан жақсы өткен екі аспектісі? 1.................................................................................................................................................................. 2.................................................................................................................................................................. |
||
|
Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да,оқу туралы да) 1.................................................................................................................................................................2................................................................................................................................................................. |
||
|
Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік\қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? ........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................ |
||
ДОЖЖО: Л.П.Утебаева
Күні: 19 .12.2017ж
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Есептер шығару Теориялық мүмкіндікпен салыстыра отырып реакция өніміндегі шығымның массалық үлесін есептеу
Есептер шығару Теориялық мүмкіндікпен салыстыра отырып реакция өніміндегі шығымның массалық үлесін есептеу
|
Пәні: Химия |
Мектеп: №86 ЖОМ |
|
|
Күні: 19.12.2017 ж |
Мұғалімнің есімі: Бекмуратова А |
|
|
Сынып: 9 «А», 9 «Ә» 9 «Б» |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Есептер шығару Теориялық мүмкіндікпен салыстыра отырып реакция өніміндегі шығымның массалық үлесін есептеу |
|
|
Сабақ негізделген оқу мақсаты: |
Теориялық мүмкіндікпен
салыстырғанда зат шығымын есептеу кезіндегі формулаларды еске
түсіру.Есептерді шығару кезінде реакция теңдеулерінің дұрыс жазылу
керектігін, |
|
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: Сандық есептерді шығару барысында қолданылатын формулаларды талдай алады |
|
|
|
Оқушылардың басым бөлігі: молярлық массасын есептей алады |
|
|
|
Кейбір оқушылар: тақырып бойынша алған білімдерін жинақтай алады өз бетімен ойлай алады, шешімін айта алады |
|
|
Тілдік мақсат |
Пәнаралық лексика және терминология шығым Диалогқа\жазылымға қажетті тіркестер - сульфаттар -қышқыл -негіз -тұз |
|
|
Құндылықтарды дарыту |
Сабақ барысында мектеп құндылықтары жүйелі түрде енгізіледі. Ол сабақтың ажырамас бөлігі болып саналады. Мысалы: Ашықтық: Оқушылар үшін ақпарат көзі ашық болып табылады.Олар өздерінің білгендерін өзге құрбылармен де бөлісіп отырады. Ынтымақтастық: Сабақ барысында топтық жұмысты орындағанда, берілген тапсырмаларды орындағанда олардың ынтымақтаса жұмыс істеуі маңызды. Өмір бойы білім алу: Оқушылардың бүгінгі сабақтан алған білімдерін өмірде де қолдану мүмкіндігі айтылып өтіледі. Мысалы күнделікті қолданылатын металл ыдыстары, тұрмыста қолданылатыныны туралы айтылады. Әсіресе әшекей тастардан жасалған заттарға назар аударылады. |
|
|
Пән аралық байланыстар |
-физикамен -биологиямен -математикамен Байланыстыра отырып, нақты мәліметтер беру,қосымша ресурстармен жұмыс жасау үшін арнайы сілтемелер беру |
|
|
АКТ қолдану дағдылары |
Презентация, бағалау кестесі көрсетіледі |
|
|
Бастапқы білім |
Күкірт және оның оксидтері, күкіртсутек |
|
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 5 минут Қызығушылық ты ояту. Миға шабуыл 10 мин Сабақтың ортасы Мағананы ажырату 15 мин Сабақтың соңы 5 мин |
1.Сәлемдесу, оқушыларды түгелдеу. 2.Психологиялық ахуал орнату «Бүгінгі кунге сәттілік» Оқушылар бір – біріне сабақта сәттілік тілейді Оқушыларды топқа бөлу. Үй тапсырмасын сұрау Ыстық орындық әдісі арқылы сұрақ-жауап «Ой қозғау» №1 Сутектің 5,6 л көлемін (қ.ж.) алу үшін тұз қышқылының артық мөлшеріндегі алюминийдің қандай мөлшерін еріту керек? №2 Массасы 40 г мыс (ІІ) сульфатының ерітіндісіне 10 г темір үгінділері салынған. Реакция нәтижесінде қандай заттар түзіледі және олардың массалары қандай? №3 10 кг терезе шынысын алу үшін шикізаттың әрқайсысынан қанша кг қажет болатынын есептеңдер? Na2CO3+CaCO3+6SiO2 = Na2O •CaO•6SiO2 +2CO2↑ №4 Құрамында 10% қоспасы бар 100 г кремнеземді кальций карбонатымен қосып балқытқанда, қанша көлем (қ.ж.) көміртек (ІҮ) оксиді бөлінеді? SiO2 + CaCO3→ CaSiO3 + CO2↑ №5 Массасы 34,5 г бертолле тұзы фосфордың қанша зат мөлшерімен әрекеттесе алады? 5KClO3 +6P = KCl +3P2O5 |
Үлестірме қағаздар АКТ Флипчарт, түрлі түсті қаламдар, маркерлар, қағаздар АКТ Периодтық жүйе, слайд Оқулықтар |
|
Рефлекция 2 мин |
2 жұлдыз, 1 тілек Оқушылар өз пікірін білдіреді. |
Стикерлер |
|
Үй тапсырмасы Бағалау 3 минут |
№5 бағалау |
Оқулықтар Бағалау |
|
|
|
|
|
Қосымша ақпарат: |
||
|
Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? |
Бағалау – Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Пәнаралық байланыс. Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері. АКТ мен байланыс. Құндылықтардағы байланыс |
|
Барлық оқушылар сыныппен бірлесе сұхбатқа қатысады және топтық практикалық жұмыс орындайды.Көпшілік оқушылар-сұрақтарға дұрыс жауап береді ,берілген тапсырмаларға мақсат қоя біледі және нұсқауға сәйкес сәтті орындайды,қорытынды жасай біледі.кейбір оқушылар –сұрақтарға нақты жауап береді,болжай біледі. |
- формативті (критерийалды, өзін-өзі бағалау, өзара бағалау); - суммативті бағалау түрлерін қолданамын. |
- Орыс тілі, қазақ тілі пәндерімен байланыс бар; - Интерактивті тақта, ноутбук пайдаланамын; - Тәрбиелік мәні жоғары. |
|
Рефлексия - Сабақ мақсаттары\оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? - Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? - Сабақта саралау дұрыс жүргізілдіме? - Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? - Сабақ жоспарына қандай ауытқулар болды,неліктен? |
............................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................... |
|
|
Қорытынды бағамдау Сабақтан жақсы өткен екі аспектісі? 1.................................................................................................................................................................. 2.................................................................................................................................................................. |
||
|
Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да,оқу туралы да) 1.................................................................................................................................................................2................................................................................................................................................................. |
||
|
Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік\қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? ........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................ |
||
ДОЖЖО: Л.П.Утебаева
Күні: 19 .12.2017ж
шағым қалдыра аласыз













