|
Білім беру ұйымының атауы: Бөлім: Педагогтың аты-жөні: Күні: Сынып: 5 «Б» |
Амангелді атындағы жалпы орта мектебі Оралбеков Валихан 24.09.2024 Қатысқандар саны Қатыспағандар саны: |
|||
|
Сабақтың Тақырыбы: |
Эстафеталық 4х60 қашықтыққа жүгіру |
|||
|
Оқытудың негізгі мақсаты: |
Оқушыларды салауатты өмір салтына бейімдеу және дене шынықтыру сабағына қызығушылығын арттыру, білек күшін жетілдіру. Тақырыптың маңыздылығымен танысады, денесін жаттықтырады, алған білімін өмірде қолдана алады. |
|||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары: |
Барлығы жаттығуды орындай алады Көбі: Өз пікірін білдіреді және дәлелдейді. Кейбірі: Жаттығудың түрлерін, қиындығын, жасау жолдарын түсінгендерін көрсетеді. |
|||
|
Құндылықтарды дарыту |
Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу. |
|||
|
Пән аралық байланыс |
Биология, физика. |
|||
|
Ресурстар |
Ысқырық, арқан |
|||
|
Жоспар |
||||
|
Сабақтың жоспарланған уақыты |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 15 минут |
Ұйымдастыру кезеңі: Сәлемдесу, сапқа тұру, рапорт қабылдау, сабақтың мақсатымен таныстыр. Жалпы дене жаттығулары (ЖДЖ) 1.Жүру жаттығулары (аяқтың ұшымен, өкшемен, бір жанымен жүру); 2.Жүгіру. Дене қыздыру жаттығулары: 1.Бастапқы қалып негізгі тұрыс аяқ арасы иық кеңдігіндей, қол белде, басты 1-4 рет оңға, 1-4 рет солға айналдыру. 2.Б.қ. қол иық үстінде, 1-4 рет алға айналдыру, 1-4 рет артқа айналдыру. 3. Б.қ. оң қол жоғары, сол қол төмен, 1-2 рет артқа 3-4 рет қолды ауыстыра сермеу 4. Б.қ.и.к. қол жанда, 1-4 рет алға, артқа Білекті, 1-4 рет шынтақты, 1-4 рет иықты толық айналдыру. 5. Б.қ. қол белде, белді 1-4 рет оңға, 1-4 рет солға айналдыру. |
Жаттығулар көрсетілімі.
|
||
|
Сабақтың ортасы 25 минут |
Оқушыларды бір қатарға түрғызып жаңа сабақты түсіндіру Жаттығуларды орындау: Орындықта отырып қолды шынтақ буынынан бүгіп, арқанды аяқпен қысып ұстау арқылы қолмен бірден жоғары тартылу Арқанға байланып тұру яғни өрмелеп бара жатып тоқтау Арқанға асылып тұрып тербелу. Аяқты бүгіліп асылып тұрып, тізені кеудеге жақындата арқанды не табанмен, не аяқтың үстімен не тіземен қысып ұстау Қолды шынтақ буынынан бүгіп, арқанды аяқпен қысып ұстау арқылы қолмен бірден жоғары тартылу Арқанды аяқпен ұстауды сақтай отырып, екі қолды кезекпен ауыстырып, арқанның жоғарғы жағынан ұстау . Қателіктерді түзету: Жаттығу кезінде қателіктерді анықтау және оларды түзету. |
Арқан Ысқырық |
||
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Балалар бүгін арқанға тартылудың қандай әдісімен таныстыңдар? Қандай қиыншылықтар болды? Қалыпқа келу жаттығуларын жасату. Үйге тапсырма беру. Оқушыларды бағалау. |
Бас бармақ әдісі. |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Эстафеталық қашықтыққа жүгіру.
Эстафеталық қашықтыққа жүгіру.
|
Білім беру ұйымының атауы: Бөлім: Педагогтың аты-жөні: Күні: Сынып: 5 «Б» |
Амангелді атындағы жалпы орта мектебі Оралбеков Валихан 24.09.2024 Қатысқандар саны Қатыспағандар саны: |
|||
|
Сабақтың Тақырыбы: |
Эстафеталық 4х60 қашықтыққа жүгіру |
|||
|
Оқытудың негізгі мақсаты: |
Оқушыларды салауатты өмір салтына бейімдеу және дене шынықтыру сабағына қызығушылығын арттыру, білек күшін жетілдіру. Тақырыптың маңыздылығымен танысады, денесін жаттықтырады, алған білімін өмірде қолдана алады. |
|||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары: |
Барлығы жаттығуды орындай алады Көбі: Өз пікірін білдіреді және дәлелдейді. Кейбірі: Жаттығудың түрлерін, қиындығын, жасау жолдарын түсінгендерін көрсетеді. |
|||
|
Құндылықтарды дарыту |
Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу. |
|||
|
Пән аралық байланыс |
Биология, физика. |
|||
|
Ресурстар |
Ысқырық, арқан |
|||
|
Жоспар |
||||
|
Сабақтың жоспарланған уақыты |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 15 минут |
Ұйымдастыру кезеңі: Сәлемдесу, сапқа тұру, рапорт қабылдау, сабақтың мақсатымен таныстыр. Жалпы дене жаттығулары (ЖДЖ) 1.Жүру жаттығулары (аяқтың ұшымен, өкшемен, бір жанымен жүру); 2.Жүгіру. Дене қыздыру жаттығулары: 1.Бастапқы қалып негізгі тұрыс аяқ арасы иық кеңдігіндей, қол белде, басты 1-4 рет оңға, 1-4 рет солға айналдыру. 2.Б.қ. қол иық үстінде, 1-4 рет алға айналдыру, 1-4 рет артқа айналдыру. 3. Б.қ. оң қол жоғары, сол қол төмен, 1-2 рет артқа 3-4 рет қолды ауыстыра сермеу 4. Б.қ.и.к. қол жанда, 1-4 рет алға, артқа Білекті, 1-4 рет шынтақты, 1-4 рет иықты толық айналдыру. 5. Б.қ. қол белде, белді 1-4 рет оңға, 1-4 рет солға айналдыру. |
Жаттығулар көрсетілімі.
|
||
|
Сабақтың ортасы 25 минут |
Оқушыларды бір қатарға түрғызып жаңа сабақты түсіндіру Жаттығуларды орындау: Орындықта отырып қолды шынтақ буынынан бүгіп, арқанды аяқпен қысып ұстау арқылы қолмен бірден жоғары тартылу Арқанға байланып тұру яғни өрмелеп бара жатып тоқтау Арқанға асылып тұрып тербелу. Аяқты бүгіліп асылып тұрып, тізені кеудеге жақындата арқанды не табанмен, не аяқтың үстімен не тіземен қысып ұстау Қолды шынтақ буынынан бүгіп, арқанды аяқпен қысып ұстау арқылы қолмен бірден жоғары тартылу Арқанды аяқпен ұстауды сақтай отырып, екі қолды кезекпен ауыстырып, арқанның жоғарғы жағынан ұстау . Қателіктерді түзету: Жаттығу кезінде қателіктерді анықтау және оларды түзету. |
Арқан Ысқырық |
||
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Балалар бүгін арқанға тартылудың қандай әдісімен таныстыңдар? Қандай қиыншылықтар болды? Қалыпқа келу жаттығуларын жасату. Үйге тапсырма беру. Оқушыларды бағалау. |
Бас бармақ әдісі. |
||
шағым қалдыра аласыз













