Материалдар / Файлдардың форматтары

Файлдардың форматтары

Материал туралы қысқаша түсінік
7 сыныпқа арналған ҚМЖ
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
04 Қаңтар 2019
5748
14 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Қысқа мерзімді жоспар
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 7.1 А бөлім. Ақпаратты өлшеу және компьютер жады

Күні: Мұғалімнің аты-жөні: Калыбаева Гульмира Курманалиевна
Сынып: 7а

Сабақ тақырыбыФайлдардың форматтары
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасы на сілтеме) 7.1.2.3 Файлдарды сақтау кезінде әртүрлі форматтарды қолдану

Сабақ мақсатыБарлық оқушылар:


Файлдарды құру және әр түрлі форматта файлдарды сақтай алады.


Оқушылардың басым бөлігі:


Файлдармен орындалатын негізгі әрекеттерді біледі


Кейбір оқушылар:


Файлдың типін бір форматтан екінші форматқа ауыстыра алады
Ойлау дағдыларының деңгейлеріБілу, түсіну, қолдану
Бағалау критерийлері

Файл құру және әртүрлі форматта файлдарды сақтайды.Файлдармен орындалатын негізгі әрекеттерді пайдалана алады.Файлдың типін бір форматтан екінші форматқа ауыстырады.



Тілдік мақсаттар



Лексика және терминология:Термин сөздерімен танысады және қолданады.Кеңейтілімдері: txt, rtf, doc,bmp, gif, jpg, png, exe,com,wav, avi, bas


Диалогтер мен жазу үшін қолданылатын тіркестер:
ҚұндылықтардыДарытуҚұндылықтарға баулу арқылы практикалық жұмыста қарым-қатынас жасау, жауапкершілікке, шығармашылық, өмір бойы оқуға дайын болуға тәрбиелейді.
Пәнаралық байланыстарОрыс тілі ,ағылшын тілі
Алдыңғы меңгерілген білім

Компьютер жады .





Сабақ барысы
Сабақтың жоспарланған кезеңдеріСабақта жоспарланған іс-әрекетРесурстар
Сабақтың басы





Топтастыру



Білу













Түсіну, ОқылымОқулықпен топтық жұмыс.













Сабақтың ортасыҚолдану















Компьютермен жұмыс
Ұйымдастыру кезеңі:Оқушыларды түгелдеу, оқушылардың назарын сабаққа аудару сынып тазалығына көңіл бөлу. «Жылы лебіз» арқылы сыныпта жағымды ахуал орнату. Оқушылар «Монитор» және «Жүйелік блок» тың сурет арқылы 2 топқа топтасады. Топ басшысы сайланады.«Желпуіш» әдісі арқылы үй тапсырмасын сұрау. Оқушылар парақшаны бүктеп ,бүктелген жеріне сұрақтар жазады және бір біріне алмасады жауап жазады.

Жаңа сабақ Таныстырылым. «Ойлан, бірік, бөліс», тақырып екі бөлікке бөлініп топтарға беріледі. «Файлдарды сақтау кезінде әртүрлі форматтарды қолдану» тақырыбын оқулықтан оқу арқылы топтар өзара біргіп ойласады, содан соң оқушылар топтың ішінде постерді қорғап шығады.

Тапсырмалар: 1. тапсырма MS WORD-та жаңа құжат құру

2. тапсырма Файлдар типтерін бағдарламалар мен сәйкестендіріңіз:1.МS Word .PPT2.MS Excel. PNG3.Power point .DOCХ 4.Paint .XLX5.Аудио.MP3

3. Тапсырма МS Word -та жасалған файлды .Pdf форматында сақтаңыз








АКТ, қағаз қиындылары



















Оқулық, Постер, Смайликтер арқылы











Деңгейлік тапсырмалар







Компьютер

Смайликтер
Бағалау критериіДескрипторлар


Файлды құрып бір форматтан екінші форматқа көшіру. Файлдармен орындалатын негізгі әрекеттермен жұмысФайлды түрлі форматта сақтайды.



1. Файлды құру жолын меңгереді және бір форматтан екінші форматқа ауыстырды. 2. Файлдармен орындалатын негізгі әрекеттерді пайдалану 3. Файлдың типін бір форматтан екінші форматқа ауыстыру
Сабақтың соңы

























Үйге тапсырма







Кері байланыс

«Кір жаятын жіп » әдісі арқылы тақтада сұрақтар жазылып жасырынып тұрады ,әр сұрақты алу арқылы жауап беріп компьютерде орындайды.
  • Файлдарды қалай сақтаймыз?
  • 2 .«Файл атауы» дегеніміз-( Атауды пайдаланушы өзі береді) 3.«Кеңейтілімі» дегеніміз-( қай типтегі ақпарат сақталғанын көрсетеді)4. « Көшіру» – жасаған файлды көшіріп С дискісіне сақтау 5. «Өшіру»– файлыңды өшір және өшірілген файл қай жаққа түседі -және оны көрсет 6. «Атауын өзгерт» – файлыңыз орнында тұрады, тек файл жүйесіндегі аты өзгертіңіз.

    Файлдардың форматтары туралы интернеттен мәліметтерді оқу. Оқушылар қосымша материалдар іздеу .Тапсырма №2

    Жаңа сабақты қаншалықты меңгергендігін айқындау мақсатында «Алма ағашы» жаттығуын жүргіземін.Оқушылар қолындағы стикерге не білгенін жазып, айтып, алма ағашына жабыстырады

    БағалауСмайликтер арқылы
    Саралау-тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз?Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз? Бағалау-Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз?Денсаулық және қауіпсііздік техникасын сақтау
    Оқушылардың қажеттілігіне қарай тапсырмалар беріледі. Тәжірибелік тапсырмаларды орындауға деңгейлік тапсырмаларды орындаттым. Топ мүшелері арасында талқылау мен зерттеушілік әңгімені өрбіттім.Әр тапсырмадан кейін формативті бағалау.Топтық жұмыстан кейін смайликтер арқылы бағалайды.Мақтау, мадақтау арқылыКері байланыс «Табыс ағашы»әдісі арқылы Техникалық қауіпсіздік ережелерін сақтау .Оқушылардың Компьютер алдында дұрыс отыруын қадағалау. Сергіту сәттері.














































































    Ресми байқаулар тізімі
    Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
    Осы аптаның ең үздік материалдары
    Педагогтардың біліктілігін арттыру курстары
    Аттестацияда (ПББ) 100% келетін
    тақырыптармен дайындаймыз
    Аттестацияда (ПББ) келетін тақырыптар бойынша жасалған тесттермен дайындалып, бізбен бірге тестілеуден оңай өтесіз
    Өткен жылы бізбен дайындалған ұстаздар 50/50 жинап рекорд жасады
    Толығырақ