|
Ұзақ мерізімді сабақ жоспары: Физика табиғат туралы ғылым. Мектеп: Новопавлов ЖОББМ Күні: Мұғалімнің аты-жөні: Саламатов Қыдырбай Сынып: 7 «ә» Қатысқандар: Қатыспағаны: - |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тақырыбы: |
Физика табиғат туралы ғылым. |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме): |
7.1.1.1 – Физикалық құбылыстарға мысалдар келтіру |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Физикалық құбылыстарға мысалдар келтіре алады..
Физикалық құбылыстарға мысалдар келтіре алады.Физика –табиғат туралы ғылым жайлы мағлұмат алады
Физика –табиғат туралы ғылым жайлы күнделікті өмірмен байланыстыра алады. |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийі: |
|
|||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаты: |
Оқушылар табиғат тақырыбы бойынша ауызша да,жазбашада талқылай отырып өз ой пікірлерін жеткізе алады.Физиканың негізгі мақсатын және физикалық құбылыстарды, табиғат заңдарын нақтылай алады. |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылыққа баулу: |
Қарым-қатынас жасау қабілеті, шығармашылық және сын тұрғысынан ойлау. |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс: |
География |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Алдыңғы білім: |
География пәні бойынша өткен табиғат тақырыбын талдай алады,күнделікті өмірде байланыстыра біледі. |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері: |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері: |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы: 3 мин 2 мин |
Оқушылармен амандасу. Психологиялық дайындық. Суреттер бойынша 2 топқа бөлу: Топқа бөлу (жұлдыз, галактика сөздері арқылы 2 топқа бөлінеді). Миға шабуыл әдісі арқылы жаңа тақырыпты ашу; Табиғат туралы ғылымдарды ата. Алғашқы түсініктер. 1. Физика қандай пән деп ойлайсыңдар? 2. Физиканың мақсаты неде? 3. «Табиғат» деген сөздің мағынасын қалай түсінесіңдер? |
Жұлдыз галактика жердің суреттері. Конверттегі сұрақ |
||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы: 20мин 5мин 5 мин Сабақты соңы(Бекіту) 5мин Рефлексия |
Дескриптор Білім алушы - физикалық құбылыстарды бақылайды және мысалдар келтіреді. ҚБ «Басбармақ арқылы» Бағалау кретирийі Білім алушы ( білу,түсіну,қолдану ) Төмендегі сөздерді сәйкес бағандарға орналастырыңыз: Қорғасын, күн күркіреу, рельстер, бұрқасын, алюминий, таң атуы, боран, Ай, қайнау, жел, ату, су басу, спирт, қайшы, тас.
Дескриптор: Берілген сөздерді бөлу. ҚБ «Күлегіштер» Кері байланыс «Плюс, минус, қызықты»
Плюс - оң әсер еткен фактілерді, алған білімдері жайлы жазады. Минус - «қолымнан келмей жатыр» немесе «түсініксіз болып тұр» деген ойларын жазады. Қызықты - өздеріне не қызықты болды, немесе не жайында көбірек білгісі келсе, соны жазады Үйге тапсырмасы Тапсырма Жұптық жұмыс «Пилот — Штурман» (Штурман – басқарушы, пилот – орындаушы) Берілген сөздерге шағын эссе жазады
Дескриптор: Берілегн сөздерге эссе жазу. ҚБ «Әр түрлі фигуралар арқылы» |
|
||||||||||||||||||||||||||
|
Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? Түрлі-түсті ленталармен топқа бөлу; Миға шабуыл әдісі арқылы жаңа тақырыпты ашу; Деңгейлік тапсырмалар ұсыну арқылы. Сұрақ - жауап арқылы. Рефлексия (кері байланыс) «Қосу,азайту, қызықты» |
Бағалау – оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? «Бас бармақ» «Әр түрлі фигуралар» «Шапалақтау» «Мадақтау» Сабақ соңында қалыптастырушы бағалау |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы Оқушылардың партада дұрыс отыруын қадағалау; АКТ-ны уақытылы қолдану; Психологиялық жағымда ахуал туғызу;сергіту сәтін ұйымдастыру. |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
физика табиғат туралы ғылым
физика табиғат туралы ғылым
|
Ұзақ мерізімді сабақ жоспары: Физика табиғат туралы ғылым. Мектеп: Новопавлов ЖОББМ Күні: Мұғалімнің аты-жөні: Саламатов Қыдырбай Сынып: 7 «ә» Қатысқандар: Қатыспағаны: - |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тақырыбы: |
Физика табиғат туралы ғылым. |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме): |
7.1.1.1 – Физикалық құбылыстарға мысалдар келтіру |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Физикалық құбылыстарға мысалдар келтіре алады..
Физикалық құбылыстарға мысалдар келтіре алады.Физика –табиғат туралы ғылым жайлы мағлұмат алады
Физика –табиғат туралы ғылым жайлы күнделікті өмірмен байланыстыра алады. |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийі: |
|
|||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаты: |
Оқушылар табиғат тақырыбы бойынша ауызша да,жазбашада талқылай отырып өз ой пікірлерін жеткізе алады.Физиканың негізгі мақсатын және физикалық құбылыстарды, табиғат заңдарын нақтылай алады. |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылыққа баулу: |
Қарым-қатынас жасау қабілеті, шығармашылық және сын тұрғысынан ойлау. |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс: |
География |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Алдыңғы білім: |
География пәні бойынша өткен табиғат тақырыбын талдай алады,күнделікті өмірде байланыстыра біледі. |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері: |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері: |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы: 3 мин 2 мин |
Оқушылармен амандасу. Психологиялық дайындық. Суреттер бойынша 2 топқа бөлу: Топқа бөлу (жұлдыз, галактика сөздері арқылы 2 топқа бөлінеді). Миға шабуыл әдісі арқылы жаңа тақырыпты ашу; Табиғат туралы ғылымдарды ата. Алғашқы түсініктер. 1. Физика қандай пән деп ойлайсыңдар? 2. Физиканың мақсаты неде? 3. «Табиғат» деген сөздің мағынасын қалай түсінесіңдер? |
Жұлдыз галактика жердің суреттері. Конверттегі сұрақ |
||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы: 20мин 5мин 5 мин Сабақты соңы(Бекіту) 5мин Рефлексия |
Дескриптор Білім алушы - физикалық құбылыстарды бақылайды және мысалдар келтіреді. ҚБ «Басбармақ арқылы» Бағалау кретирийі Білім алушы ( білу,түсіну,қолдану ) Төмендегі сөздерді сәйкес бағандарға орналастырыңыз: Қорғасын, күн күркіреу, рельстер, бұрқасын, алюминий, таң атуы, боран, Ай, қайнау, жел, ату, су басу, спирт, қайшы, тас.
Дескриптор: Берілген сөздерді бөлу. ҚБ «Күлегіштер» Кері байланыс «Плюс, минус, қызықты»
Плюс - оң әсер еткен фактілерді, алған білімдері жайлы жазады. Минус - «қолымнан келмей жатыр» немесе «түсініксіз болып тұр» деген ойларын жазады. Қызықты - өздеріне не қызықты болды, немесе не жайында көбірек білгісі келсе, соны жазады Үйге тапсырмасы Тапсырма Жұптық жұмыс «Пилот — Штурман» (Штурман – басқарушы, пилот – орындаушы) Берілген сөздерге шағын эссе жазады
Дескриптор: Берілегн сөздерге эссе жазу. ҚБ «Әр түрлі фигуралар арқылы» |
|
||||||||||||||||||||||||||
|
Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? Түрлі-түсті ленталармен топқа бөлу; Миға шабуыл әдісі арқылы жаңа тақырыпты ашу; Деңгейлік тапсырмалар ұсыну арқылы. Сұрақ - жауап арқылы. Рефлексия (кері байланыс) «Қосу,азайту, қызықты» |
Бағалау – оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? «Бас бармақ» «Әр түрлі фигуралар» «Шапалақтау» «Мадақтау» Сабақ соңында қалыптастырушы бағалау |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы Оқушылардың партада дұрыс отыруын қадағалау; АКТ-ны уақытылы қолдану; Психологиялық жағымда ахуал туғызу;сергіту сәтін ұйымдастыру. |
шағым қалдыра аласыз
















