|
Пәні:Физика Ұзақ мерзімді жоспардың бөлімі:7.1.1.1. |
Физика табиғат туралы ғылым |
||||||||
|
Күні:4.09 |
Мұғалімнің аты жөні:А.Тілеуқабылова |
||||||||
|
Сынып: 7А, б |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар: |
|||||||
|
Сабақ тақырыбы |
7.1.1.1. Физика табиғат туралы ғылым |
||||||||
|
Осы сабақта жүзеге асатын оқу мақсаты (оқу жоспарына сілтеме) |
Физикалық құбылыстарға мысалдар келтіру |
||||||||
|
Сабақ мақсаты |
Барлық оқушылар:Физикалық құбылыстарды біледі. Көптеген оқушылар:Физикалық құбылыстардың болусебептерін біледі. Кейбір оқушылар:Физикалыққұбылыстарды өмірмен байланыстыра ұғынады. |
||||||||
|
Бағалау критериі |
Физикалық құбылыстарды және оның болу себептерін, күнделікті өмірмен байланысын ұғынады |
||||||||
|
Тілдік мақсаттар
|
«Физика» грек тілінде фюзис – табиғат дегенді білдіреді. |
||||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Физикалық құбылыстарды индустрияландыру мен жаңару мақсаттарда пайдалану ел экономикасына тигізетін маңызы зор. |
||||||||
|
Пән аралық байланыс |
Дүниетану, жаратылыстану пәндерімен байланыс жасау |
||||||||
|
АКТ-ны қолдану дағдылары |
Графапроектор, суреттер, электронды оқулық, видеопроектор, бейнебаян |
||||||||
|
Қосымша білім |
Төменгі сыныптарда өткен дүниетану, жаратылыстану пәндерінен алған білімдерін, қайталау. |
||||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||||
|
Жоспарланған сабақ кезеңдері |
Сабақта жоспарланған қызмет (іс-әрекет) |
Ресурстар |
|||||||
|
Сабақтың басы 10 минут |
Сабақтың үш кезеңінде де жетелеуші сұрақтар қойылып отырады. Неге?, Не үшін?, Неге бұлай болды?, т.б. |
Оқулық, суреттер, үрленген шар. |
|||||||
|
Сабақтың ортасы 25 минут |
1 – топ:Денелердің Жерге құлау себептері. 2 – топ: Күннің немесе Айдың тұтылуы. 3 – топ: Жаңбырдың жаууы, қардың еруі, мұз қату. Осы тапсырмалар бойыншапостер жасайды. Әр топ бір бекет болып есептеледі. Барлық оқушылар автобусқа мініп бекеттерді айналады. Автобус келгенде әр бекет өз постерлерін қорғайды, теориялық және практикалық тұрғыда түсіндіреді.
|
Оқулық, постер жасауға қажетті заттар: плакат, маркер т.б. Электронды оқулық |
|||||||
|
Сабақтың аяғы 5 минут |
|
Стикер |
|||||||
|
Дифференциация – Сіз жоспарда қолдауды қалай басымырақ көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілетті балаларға қандай міндеттер қоюды жоспарлайсыз? |
Бағалау – Оқушылардың меңгерген білімдерін қалай тексеруді жоспарға енгізіп отырсыз? |
Денсаулық пен қауіпсіздік техникасын қорғау |
|||||||
|
Топта меңгермей отырған оқушыны үлгерімді оқушымен етене араластыру. Сабақтың ортасындағы негізгі бөліміндегі іс – әрекет пен сабақты бекіту кезеңіне баса назар аудару. Қабілетті оқушыларға күрделірек сұрақтарды қосымша дайындап отыру. |
Бағалау критериі |
Дискриптор |
Балл |
|
|||||
|
«Шарды ұшыр, Жерге түсірме» |
|
1 |
|||||||
|
Ой түрткі |
|
1 1 |
|||||||
|
«Айналмалы бекеттер» |
|
1 1 |
|||||||
|
«Ой қозғау» эссе жазу |
|
1 |
|||||||
|
Бағалау тақтасын пайдалана отырып: Білу, түсіну деңгейінде 1 балл Қолдану, талдау деңгейінде 1 балл қойылады. |
|
||||||||
|
Сабақ бойынша рефлексия |
Осы бөлімде сабақ туралы ойланыңыз. Сол жақтағы бағанның негізгі сұрақтарына жауап беріңіз. |
||||||||
|
Оқу мақсаттары шынайы болды ма? Барлық оқушылар ОМ жетті ме? Егер жетпесе неге? Сабақта дифференциация дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттары сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неге? |
|
||||||||
|
Жалпы бағалау Сабақтың екі көрінісі жақсы өтті (оқыту мен қатар оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға ненің әсері тиуі мүмкін (оқыту мен қатар оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында мен сыныппен бөлек оқушылар туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу керек? |
|||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Физика табиғат туралы ғылым
Физика табиғат туралы ғылым
|
Пәні:Физика Ұзақ мерзімді жоспардың бөлімі:7.1.1.1. |
Физика табиғат туралы ғылым |
||||||||
|
Күні:4.09 |
Мұғалімнің аты жөні:А.Тілеуқабылова |
||||||||
|
Сынып: 7А, б |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар: |
|||||||
|
Сабақ тақырыбы |
7.1.1.1. Физика табиғат туралы ғылым |
||||||||
|
Осы сабақта жүзеге асатын оқу мақсаты (оқу жоспарына сілтеме) |
Физикалық құбылыстарға мысалдар келтіру |
||||||||
|
Сабақ мақсаты |
Барлық оқушылар:Физикалық құбылыстарды біледі. Көптеген оқушылар:Физикалық құбылыстардың болусебептерін біледі. Кейбір оқушылар:Физикалыққұбылыстарды өмірмен байланыстыра ұғынады. |
||||||||
|
Бағалау критериі |
Физикалық құбылыстарды және оның болу себептерін, күнделікті өмірмен байланысын ұғынады |
||||||||
|
Тілдік мақсаттар
|
«Физика» грек тілінде фюзис – табиғат дегенді білдіреді. |
||||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Физикалық құбылыстарды индустрияландыру мен жаңару мақсаттарда пайдалану ел экономикасына тигізетін маңызы зор. |
||||||||
|
Пән аралық байланыс |
Дүниетану, жаратылыстану пәндерімен байланыс жасау |
||||||||
|
АКТ-ны қолдану дағдылары |
Графапроектор, суреттер, электронды оқулық, видеопроектор, бейнебаян |
||||||||
|
Қосымша білім |
Төменгі сыныптарда өткен дүниетану, жаратылыстану пәндерінен алған білімдерін, қайталау. |
||||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||||
|
Жоспарланған сабақ кезеңдері |
Сабақта жоспарланған қызмет (іс-әрекет) |
Ресурстар |
|||||||
|
Сабақтың басы 10 минут |
Сабақтың үш кезеңінде де жетелеуші сұрақтар қойылып отырады. Неге?, Не үшін?, Неге бұлай болды?, т.б. |
Оқулық, суреттер, үрленген шар. |
|||||||
|
Сабақтың ортасы 25 минут |
1 – топ:Денелердің Жерге құлау себептері. 2 – топ: Күннің немесе Айдың тұтылуы. 3 – топ: Жаңбырдың жаууы, қардың еруі, мұз қату. Осы тапсырмалар бойыншапостер жасайды. Әр топ бір бекет болып есептеледі. Барлық оқушылар автобусқа мініп бекеттерді айналады. Автобус келгенде әр бекет өз постерлерін қорғайды, теориялық және практикалық тұрғыда түсіндіреді.
|
Оқулық, постер жасауға қажетті заттар: плакат, маркер т.б. Электронды оқулық |
|||||||
|
Сабақтың аяғы 5 минут |
|
Стикер |
|||||||
|
Дифференциация – Сіз жоспарда қолдауды қалай басымырақ көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілетті балаларға қандай міндеттер қоюды жоспарлайсыз? |
Бағалау – Оқушылардың меңгерген білімдерін қалай тексеруді жоспарға енгізіп отырсыз? |
Денсаулық пен қауіпсіздік техникасын қорғау |
|||||||
|
Топта меңгермей отырған оқушыны үлгерімді оқушымен етене араластыру. Сабақтың ортасындағы негізгі бөліміндегі іс – әрекет пен сабақты бекіту кезеңіне баса назар аудару. Қабілетті оқушыларға күрделірек сұрақтарды қосымша дайындап отыру. |
Бағалау критериі |
Дискриптор |
Балл |
|
|||||
|
«Шарды ұшыр, Жерге түсірме» |
|
1 |
|||||||
|
Ой түрткі |
|
1 1 |
|||||||
|
«Айналмалы бекеттер» |
|
1 1 |
|||||||
|
«Ой қозғау» эссе жазу |
|
1 |
|||||||
|
Бағалау тақтасын пайдалана отырып: Білу, түсіну деңгейінде 1 балл Қолдану, талдау деңгейінде 1 балл қойылады. |
|
||||||||
|
Сабақ бойынша рефлексия |
Осы бөлімде сабақ туралы ойланыңыз. Сол жақтағы бағанның негізгі сұрақтарына жауап беріңіз. |
||||||||
|
Оқу мақсаттары шынайы болды ма? Барлық оқушылар ОМ жетті ме? Егер жетпесе неге? Сабақта дифференциация дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттары сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неге? |
|
||||||||
|
Жалпы бағалау Сабақтың екі көрінісі жақсы өтті (оқыту мен қатар оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға ненің әсері тиуі мүмкін (оқыту мен қатар оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында мен сыныппен бөлек оқушылар туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу керек? |
|||||||||
шағым қалдыра аласыз













