Күні:
|
Пәні: Мәліметтер қорын
басқару жүйесі
|
Курс:
3
|
|
Сабақтың
тақырыбы
|
Форма
|
Сабақта қол жеткізілетін
оқу мақсаттары
|
Microsoft Access бағдарламасында кестедегі
мәліметтерге форма құру жолдарын студент санасында
қалыптастыру.
|
Күтілетін
нәтиже
|
|
Дереккөздер
|
Оқулық: Информатика оқулығы,
Н.Ермеков, Астана, 2010
Қосымша
дереккөздер:
|
Модульдер
|
-
Оқыту мен оқудағы жаңа
әдіс-тәсілдер.
-
Оқыту үшін бағалау және оқуды
бағалау.
-
Оқыту мен оқуда АКТ
пайдалану.
|
Әдіс-тәсілдер
|
«Кім
жылдам?» (сұрақ-жауап)
«Тобыңды
тап» (топқа
бөлу)
«Мультимедиадан
үйрен!» (видеосабақтар
көрсетілімі)
«Деңгейіңді
анықта!» (тәжірибелік
жұмыс)
«Біліміңді
пысықта» (онлайн тест
тапсырмасы)
«Атауын тауып, анықтама
бер» (кері
байланыс)
«Шабадан, еттартқыш, қоқыс
жәшігі» (кері
байланыс)
|
Құндылықтарды
дарыту
|
Сабақта
топпен ынтымақтастықпен
татулықта жұмыс жасау арқылы, бір-бірімен қатынасқа түсе отырып,
басқалардың пікірлерін тыңдауға, өз пікірін ашық айтуға
дағдыланады.
|
Пәнаралық
байланыс
|
Сурет, информатика, ағылшын
тілі
|
Сабақ
барысы:
|
Сабақ
барысы
|
Уақыты
|
Оқытушының
іс-әрекеті
|
Студенттің
іс-әрекеті
|
Ресурстар
|
Ұйымдастыру
кезеңі
|
2
минут
|
Сәлемдесу. Студенттердің
назарын сабаққа аудару.
Сабақтың мақсат
–міндеттерімен, сабақ барысында орындалатын тапсырмалар мен бағалау
критерийлерін таныстыру.
|
Сәлемдеседі. Назарларын
сабаққа аударады. Сабақтың мақсат-міндеттерімен, сабақ барысында
орындалатын тапсырмалар мен бағалау критерийлерімен
танысады.
|
«Компьютерлік графика»,
Н.Ермеков, Астана, 2010
|
«Кім
жылдам?»
(сұрақ-жауап)
|
5
минут
|
Үйге берілген тақырып бойынша
студенттердің білімін анықтау мақсатында сұрақтар
беріледі.
|
Студенттер қол көтеру арқылы
кезек-кезек жауап береді.
|
Сұрақтар бейнеленген
флипчарттар
|
«Тобыңды
тап»
(таңдаған сөзіне сәйкес
топқа орналасу)
|
3
минут
|
Жасырын сөз жазылған
карточкалар дайындалады.
|
Жасырын сөздерді таңдап,
«елтаңба», «ту», «Тәуелсіздік» монументі тақырыптарына сәйкес
топ-топқа бөлінеді
|
Үлестірмелі материалдар, «І
топ», «ІІ топ», «ІІІ топ» атаулары
|
«Мультимедиадан
үйрен!»
(видеосабақтар
көрсетілімі)
|
10
минут
|
Жаңа тақырыпқа сәйкес
видеосабақтар көрсетеді
|
Видеосабақтарды қарау арқылы
жаңа тақырыпты түсінеді
|
Видеофайлдар
|
«Деңгейіңді
анықта!»
Деңгейлеп оқыту
технологиясы
|
12
минут
|
Мұғалім тапсырманы 3 нұсқада
дайындайды, Google.com қосымшасы
арқылы студенттердің орындаған
жұмыстарын:
3-ші деңгей күрделі
(көк);
2-ші деңгей – орташа
(жасыл);
1-деңгей – төмен (қызыл)
жетондармен бағалайды.
|
Әрбір студент өз аккаунтымен
google.com сайтында класс қосымшасына кіреді. Тобына сәйкес
нұсқадағы тапсырманы ашып, бағдарламаны іске қосып жасайды. Жасап
болған соң тапсырмалары сақталған тапсырманы кері мұғалімге
жібереді.
|
Компьютер,
Google.com
қосымшасы
|
«Біліміңді
пысықта»
(онлайн тест
тапсырмасы)
|
3
минут
|
Google.com қосымшасы
арқылы тест
дайындайды
|
-
Google.com қосымшасы арқылы
тест тапсырмасын орындайды
|
Компьютер, Google.com
қосымшасы
|
«Атауын тауып, анықтама
бер»
(кері
байланыс)
|
3
минут
|
Corel Draw X7 бағдарламасының
негізгі терезесінің кескін-суреттерін
таратады.
|
-
Corel Draw X7 бағдарламасының
негізгі терезесінің кескін-суреттеріне сәйкес атауын жазып,
анықтама береді
|
Кескін
суреттер
|
«Шабадан, еттартқыш, қоқыс
жәшігі»
(кері
байланыс)
|
2
минут
|
Шабадан, еттартқыш, қоқыс
жәшігі суреттерін іліп қояды.
|
Студент керекті ақпаратты
шабаданның тұсына, әлі де оқуым керек дегендер еттартқыш тұсына,
керек емес ақпаратты қоқыс жәшігінің тұсына
жазады.
|
Суреттер,
стикерлер
|
Бағалау
|
5
минут
|
Критерийлер бойынша өзін-өзі
бағалау. Сонымен қатар жиынтық бағалау.
Рефлексия арқылы білімдерін
тексеру.
|
Ұсынылған критерий бойынша топ
мүшелерін фишкалар арқылы бағалайды.
|
әр түрлі
фишкалар
«сары» -
5,
«жасыл» - 4, «қызыл» 3.
Фишкалардың ұпайларын қосып, фишка санына бөлу арқылы бағасын
анықтау.
|
Үйге берілетін
тапсырма
|
Corel Draw графикалық
редакторының негізгі мүмкіндіктері мен
қолданылуы.
|
«Компьютерлік графика»,
Н.Ермеков, Астана, 2010
|