Материалдар / Фотосинтез үдерісі 3 сынып

Фотосинтез үдерісі 3 сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
сабақ жоспары
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
14 Қазан 2020
667
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады


Қысқа мерзімді сабақ жоспары Бекітемін:--------------------------

Сынып: 3 Пәні: жаратылыстану

Күні:1.09. Пән мұғалімі: МардашеваА


Сабақтың тақырыбы

Ғажайып фабрика

Осы сабақтағы оқу мақсаттары

3.2.1.1 өсімдіктердің фотосинтез үдерісінде оттегіні бөлуін түсіндіру;

3.1.2.1 ақпарат көзінің түрлерін анықтау;



Сабақ мақсаты

Барлық оқушылар орындай алады: өсімдіктердің мүшелерін біледі.

Оқушылардың көпшілігі орындай алады: өсімдікке Күн сәулесінің маңыздылығын біледі.

Кейбір оқушылар: фотосинтез үдерісін түсіндіре алады.

Әдіс-тәсілі:

Топтық, жұптық, жеке жұмыс

Бағалау критерийлері


Білім алушы

Фотосинтез үдерісін сипаттайды

Тілдік мақсат:




Пәндік лексика және терминдер

Оттек, көмірқышқыл газы, глюкоза, фотосинтез

Сыныптағы диалог үшін пайдалы тілдік бірліктер

Өсімдік қандай мүшелерден тұрады?

Өсімдіктің өсуі мен дамуы үшін қандай жағдайлар қажет?

Құндылықтар дарыту

Табиғатты, өсімдіктерді мәңгілік ету үшін қорғау, дамуына үлес қосу керектігін үйренеді.

Пәнаралық байланыс

Дүниетану

Қауіпсіздік ережелері

Топтық жұмыс барысында топ ережесін, қауіпсіздік ережесін сақтайды, партада дұрыс отыруды үйренеді

Бұған дейін меңгерілген білім

Өсімдіктер жайлы біледі.

Жоспар

Жоспарланған

уақыт есебі

Жоспарланған жаттығу түрлері

Ресурс

Бағалау

Саралау

Сабақтың басы

    1. минут

Ширату

«Кім жылдам?» ойыны

Сұрақтар тізбесі:

1.Өсімдік қандай мүшелерден тұрады?

2.Тамыр мен жапырақ қандай қызмет атқарады?

3.Өсімдіктің өсуі мен дамуы үшін қандай жағдайлар қажет?








Бармақ






Сабақтың ортасы

6-35 минут



Мақсаты: өсімдіктің жасыл түсті мүшелерінде қандай үдеріс жүретінін білесің.

Негеш пен Эврика инфографика құрастырды. олардың жұмысына қара.

Өсімдіктің өсуіне Күн сәулесінің қалай әсер ететінін инфографиканың көмегімен түсіндір. өсімдіктің өсуі үшін не қажет? Өсімдік немен қоректенеді?

Топтық жұмыс

Зертте

Өсімдіктің оттек бөлетініне қалай көз жеткізуге болады?


Өсімдік – өз қорегін өзі өндіретін тірі ағза. Оны қалай жасайды?

Ол үшін күннің жарығы, көмірқышқыл газ, су қажет. Күн сәулесі жасыл жапыраққа түскенде, онда оттек пен қоректік зат – глюкоза түзіледі. Глюкоза өсімдіктің өсуі, дамуы үшін керек. Ал өсімдік ауаға оттек бөліп шығарады. Оттек барлық тірі ағзалардың тыныс алуына қажет. Жер бетіндегі тіршілікке әсер ететін фолосинтез үдерісі осылай жүреді.

Есте сақта!

Өсімдіктің жасыл мүшелерінде глюкозаның түзілуі мен оттектің бөліну үдерісі фотосинтез деп аталады.


Сен білесің бе?

Фотосинтез сөзі грек тілінің екі сөзінен құралған: фотос- жарық және синтез- біріктіру.



(Ұ) Ойлан

Орманда,саябақта серуендеу неліктен пайдалы?



Жеке жұмыс

Жұмыс дәптерімен жүмыс жүргізеді.








Оқулық






Өсімдік, су.








Бармақ






Бармақ


























Бармақ































1.Өсімдік мүшелерін ата.

2.Күн сәулесінің өсімдікке қандай әсері бар?

3.Фотосинтез үдерісі қалай жүреді?

Соңы

36-40 минут

Рефлексия сұрақтары:

-Сендерге осы сабақта не ұнады?

- Не қиындық тудырды?

-Не қызық болды?

Бұрын нені білмейтін едіңдер?

Үйге тапсырма

Түсінік айту.


Бармақ


Рефлексия

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары қолжетімді болды ма? Бүгін оқушылар нені үйренді?

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Оқыту ортасы қандай болды?

Сабақ қандай деңгейде өтті?

Оқушыларға дифференциация сәтті болды ма?

Қорытынды бағалау

Ең жақсы өткен екі кезеңді атап көрсетіңіз (оқытуға және үйренуге қатысты)

1:

2:Қандай екі кезең сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізуші еді? (оқытуға және үйренуге қатысты)

1:

2:

Сынып туралы ,жекелеген оқушы туралы не білдім және ол келесі сабақты өткізуіме қалай әсер етеді?



















































Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Осы аптаның ең үздік материалдары
Педагогтардың біліктілігін арттыру курстары
Аттестацияда (ПББ) 100% келетін
тақырыптармен дайындаймыз
Аттестацияда (ПББ) келетін тақырыптар бойынша жасалған тесттермен дайындалып, бізбен бірге тестілеуден оңай өтесіз
Өткен жылы бізбен дайындалған ұстаздар 50/50 жинап рекорд жасады
Толығырақ