Оқу ісі жөніндегі орынбасары: __________________________
|
Бөлім: |
10.4А Туындының қолданылуы |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Сарыбаева М |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
05. 04.2023 |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сыныбы: 10 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Функция графигінің иілу нүктелері, функция графигінің дөңестігі. Функцияны дөңестікке зерттеу |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты: |
10.4.1.30 - функцияның екінші ретті туындысын табу; |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
функцияның аралықта өсуінің (кемуінің) қажетті және жеткілікті шартын біледі функцияның өсу (кему) аралықтарын табады |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
бақтың кезеңі |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс--тар |
||||||||||||||||||||||||||
|
Басы 5 минут |
1.Ұйымдастыру кезеңі.
2. Өткен білімдерін қайталау. Бос орындарды толтырады
|
Үйге берілген тапсырманы сұрақ-жауап арқылы оқушылар өзі бір- біріне қоя отырып өткен сабақ туралы не білгендерін ортаға салады |
Мұғалім ұйымдастыру кезеңінде белсенділік танытқан оқушыларды «Мадақтау сөз» әдісіарқылы бағалайды: «Жарайсың! Жақсы! Өте жақсы! Талпын!» |
Оқулық 10-сынып Алгебра Шыныбеков дәптер |
||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ-тың ортасы 15 минут |
3. Жаңа сабақты меңгеру. Мұғалім екінші ретті туындының анықтамасымен таныстарады
Анықтама:
М
Материалдық нүкте
Онда
Физикадан белгілі болғандай жылдамдықтың
өзгеру шапшаңдығын анықтайтын жылдамдық үдеу деп
аталып Сонымен, түзу сызық бойымен қозғалатын материалдық нүктенің t уақыт мезетіндегі үдеуі жылдамдықтың бірінші ретті туындысына немесе жүрілген жолдың екінші ретті туындысына тең.
4. Жаңа білімді қолдану.. Жұптық жұмыс
Жеке жұмыс
|
Жаңа тақырыпты оқушылар түсінеді.
Оқушылар тапсырманы орындайды.
Өз деңгейін оқушылар өздері немесе мұғалім нұсқаулығымен таңдайды
Білім алушылар есепті ортаға салады және есептің жалпы ортақ шешімін табады
|
Дескриптор
Бағалау стратегиялар: өз-өзін бағалау, мұғалімнің бағалауы.
|
Үлестірмелі қағаздар
Оқулық 10 сынып алгебра
|
||||||||||||||||||||||||||
|
Оқулық пен жұмыс 20 мин |
Мұғалім оқулықтан тапсырма береді. Оқулықпен жұмыс. №7.128 «Кім жылдам?!» әдісі арқылы оқушылар оқулықпен жеке жұмыс орындайды. |
Оқушылар №7.128 есептерді орындайды |
|
Оқулық 10 сынып алгебра
|
||||||||||||||||||||||||||
|
Соңы 5 минут |
Сабақты бекіту Үйге тапсырма: №7.129 |
Сабақты пысықтау тапсырмаларын орындау. |
|
|
||||||||||||||||||||||||||
|
Кері байланыс |
Рефлексия «Еркін микрофон» әдісі.
|
«Еркін микрофон» Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, рефлексиясын тыңдайды. |
«Еркін микрофон»
|
Кері байланыс |
||||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Функция графигінің иілу нүктелері, функция графигінің дөңестігі. Функцияны дөңестікке зерттеу
Функция графигінің иілу нүктелері, функция графигінің дөңестігі. Функцияны дөңестікке зерттеу
Оқу ісі жөніндегі орынбасары: __________________________
|
Бөлім: |
10.4А Туындының қолданылуы |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Сарыбаева М |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
05. 04.2023 |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сыныбы: 10 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Функция графигінің иілу нүктелері, функция графигінің дөңестігі. Функцияны дөңестікке зерттеу |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты: |
10.4.1.30 - функцияның екінші ретті туындысын табу; |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
функцияның аралықта өсуінің (кемуінің) қажетті және жеткілікті шартын біледі функцияның өсу (кему) аралықтарын табады |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
бақтың кезеңі |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс--тар |
||||||||||||||||||||||||||
|
Басы 5 минут |
1.Ұйымдастыру кезеңі.
2. Өткен білімдерін қайталау. Бос орындарды толтырады
|
Үйге берілген тапсырманы сұрақ-жауап арқылы оқушылар өзі бір- біріне қоя отырып өткен сабақ туралы не білгендерін ортаға салады |
Мұғалім ұйымдастыру кезеңінде белсенділік танытқан оқушыларды «Мадақтау сөз» әдісіарқылы бағалайды: «Жарайсың! Жақсы! Өте жақсы! Талпын!» |
Оқулық 10-сынып Алгебра Шыныбеков дәптер |
||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ-тың ортасы 15 минут |
3. Жаңа сабақты меңгеру. Мұғалім екінші ретті туындының анықтамасымен таныстарады
Анықтама:
М
Материалдық нүкте
Онда
Физикадан белгілі болғандай жылдамдықтың
өзгеру шапшаңдығын анықтайтын жылдамдық үдеу деп
аталып Сонымен, түзу сызық бойымен қозғалатын материалдық нүктенің t уақыт мезетіндегі үдеуі жылдамдықтың бірінші ретті туындысына немесе жүрілген жолдың екінші ретті туындысына тең.
4. Жаңа білімді қолдану.. Жұптық жұмыс
Жеке жұмыс
|
Жаңа тақырыпты оқушылар түсінеді.
Оқушылар тапсырманы орындайды.
Өз деңгейін оқушылар өздері немесе мұғалім нұсқаулығымен таңдайды
Білім алушылар есепті ортаға салады және есептің жалпы ортақ шешімін табады
|
Дескриптор
Бағалау стратегиялар: өз-өзін бағалау, мұғалімнің бағалауы.
|
Үлестірмелі қағаздар
Оқулық 10 сынып алгебра
|
||||||||||||||||||||||||||
|
Оқулық пен жұмыс 20 мин |
Мұғалім оқулықтан тапсырма береді. Оқулықпен жұмыс. №7.128 «Кім жылдам?!» әдісі арқылы оқушылар оқулықпен жеке жұмыс орындайды. |
Оқушылар №7.128 есептерді орындайды |
|
Оқулық 10 сынып алгебра
|
||||||||||||||||||||||||||
|
Соңы 5 минут |
Сабақты бекіту Үйге тапсырма: №7.129 |
Сабақты пысықтау тапсырмаларын орындау. |
|
|
||||||||||||||||||||||||||
|
Кері байланыс |
Рефлексия «Еркін микрофон» әдісі.
|
«Еркін микрофон» Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, рефлексиясын тыңдайды. |
«Еркін микрофон»
|
Кері байланыс |
||||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз

функциясының туындысы
-тің өзі х-ке
тәуелді функция болады. Сондықтан
функциясының екінші ретті туындысы
деп атайды және оны
немесе
арқылы белгілейді. Сонымен,
немесе 
заңдылығы бойынша қозғалсын.
Сонда t уақыт мезетіндегі жылдамдық
формуласымен
анықталады.
жылдамдығы
t уақытынан тәуелді
функция.
туындысы бар болса, онда ол материалдық
нүктенің жылдамдығының өзгеру шапшаңдығын
береді.
деп белгіленеді.

үшін
табыңыз
үшін
табыңыз
үшін
табыңыз

табыңыз













