Қысқа мерзімді жоспар
Мерзімі:
9.09.2015ж Сыныбы:
10б
Пәні: Алгебра
Сабақтың
тақырыбы: Функцияның берілу тәсілдері
және оларға амалдар қолдану.
Сабақтың
мақсаты: Функциялардың берілу
тәсілдерін еске түсіре отырып,оларға қолданатын амалдардың анықталу
облыстарымен бірге қарастыру керек екендігін түсіндіру. Функцияның
анықталу облысымен сәйкес өрнектің мүмкін мәндер жиынының
айырмашылығын көрсету.
Күтілетін
нәтиже: Функциялардың берілу
тәсілдерін еске түсіре отырып,оларға қолданатын амалдардың анықталу
облыстарымен бірге қарастыру керек екендігін
біледі.
Сабақтың
әдісі: Джиксо, Конверттегі сұрақ,
Деталдарды қосу, Бұрысын тап.
Сабақтың
көрнекілігі: Интерактивті тақта,
түрлі-түсті конверттер, плакат, маркер, бор,
Уақыты
|
Сабақтың кезеңдері
|
Мұғалімнің іс-әрекеті
|
Оқушының
іс-әрекеті
|
Оқыту үшін бағалау
|
Қолданылатын ресурстар
|
3 мин
|
Кіріспе
|
Оқушыларды түгелдеу және оқушылардың назарын
сабаққа аудару. Геометриялық фигуралар арқылы оқушыларды екі топқа
бөлу.
|
Оқушылар алған фигуралары бойынша өз топтарына
барып жайғасады және топтар топ басшыларын, хатшыларын, уақыт
сақшыларын, баяндамашыларын сайлап алады.
|
|
|
10 мин
|
Таныстырылым
|
Конверттегі сұрақ әдісі
арқылы екі топқа сұрақтар беріледі.
|
Топ мүшелері конверттерді
таңдайды, берілген сұрақтарға топпен бірге жауап
береді.
|
Геометриялық фигуралар
арқылы оқушыларды бағалау
∆
- 3
балл
□
- 2 балл
○ - 1 балл
|
Конверт, кеспеқазаз, түрлі түсті
фигуралар
|
20 мин
|
Негізгі бөлім
|
1-топқа Функция ұғымының пайда
болуы.2-топқа Сәйкестіктер 3 топқа Функциялар тақырыпшаларын Джиксо
әдісі бойынша тапсырма беріледі.
|
Топ мүшелері Бірге ойлаймыз әдісі бойынша
берілген тапсырманы түсіндіреді.
|
«Бағдаршам» арқылы топтар
бірін бірі бағалау
Жасыл – 3 балл
Сары -
2 балл
Қызыл
- 1 балл
|
Плакат, маркер, бор, интерактивті
тақта,
|
10 мин
2 мин
|
Қорытынды
|
1-топ мүшелері «детальдарды қосу» әдісі бойынша
сұрақтар дайындауды, 2-топ мүшелеріне «Бұрысын тап » әдісі бойынша
есептер құрастыруды тапсыру
|
1-топ мүшелері «детальдарды
қосу» әдісі бойынша сұрақтар дайындайды 2-топ мүшелері «Бұрысын тап
» әдісі бойынша есептер құрастыруды .Топ хатшысы дайындаған
тапсырмаларын алмасып,өз нөмірлерімен шешіп топта талқылап,
тапсырманы алмасып тексереді.
«Екі жұлдыз, бір тілек» арқылы жазбаша кері
байланыс.
|
Геометриялық фигуралар
арқылы оқушыларды бағалау
∆
- 3 балл
□
- 2 балл
○ - 1 балл
|
Интерактивті тақта,
геометриялық физуралар,
|