Материалдар / Футбол. Допты алып жүру техникасы
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Футбол. Допты алып жүру техникасы

Материал туралы қысқаша түсінік
Дене шынықтыру мұғалімдеріне арналған Тақырыбы: Футбол. Допты алып жүру тактикасы. 5 Сыныпқа арналған ашық сабақ
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
14 Қараша 2021
1071
2 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады


Жамбыл облысы әкімдігінің білім басқармасы

« Тараз қаласының білім бөлімі№23 орта мектебі»


Shape1

Тақырыбы: Футбол. Допты алып жүру техникасы

Сыныбы: 5"а"

Пән: Дене шынықтыру

Мұғалім: Сағынтайұлы Н





Тараз 2021 ж

Қысқа мерзімді жоспар

Сабақтың тақырыбы: Допты алы жүру техникасы

Мектеп: №23 орта мектеп

Күні: 22.09.2021 ж.

Мұғалімнің аты-жөні:

Сағынтайұлы Наурызбай

Сынып: 5 «а»

Қатысқаны:__

Қатыспағаны:0

Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары:

5.3.4.4 – Қозғалыс қасиеттерін дамыту(жылдамдығын,күшін,ептілігін,секіргіштігін,шыдамдылығын.)

Сабақ мақсаттары:

1) Допты беру және алып жүру әдістерін бекіту.Сабақ үстінде оқушының техникалық

2) әдістерге,тәртіпке,еңбекқорлыққа деген жауапкершілігін тәрбиелеу.

Бағалау критериі:

Жалпы алып жүру түрлерін біледі,допты алып жүруден еқұрылған ойындарды, топқа бөлініп ойнай алады,арнайы контекстердегі ойлар мен тәжәрибелерді қолдануды біледі.

Тілдік мақсат:

Пәнге қатысты сөздік мен терминдер: футбол (англ. Foot — «ноги,аяқ» и ball — «мяч, доп»)

Талқылауға арналған сұрақтар:

Не себепті .....деп ойлайсыз?

1) Футбол ойыны дегеніміз не?

2) Допты алып жүру түрлері?

3)Ойын кезінде сақталатын техника қауіпсіздік ережерелері?

3) Допты аяқпен алып жүру құралған ойындар білеміз бе?.

4) Ойын кезінде- ойыншылар өздерін қалай ұстауы керек?

Құндылықтар:


Футбол сабағы барысында бір-біріне деген құрмет көрсетуі ынтымақтастық артады.

Пәнаралық байланыс:


Сабақ барысында қозғалыс кезінде кететін күш — қуат физика пәнімен, дұрыс тыныс алу және қалыпқа келу биология пәнімен байланысты.

Алдыңғы оқу:

Алдыңғы өткен сабаққа тоқталу

Сабақтың әдіс-тәсілдері:

Жұптастыру . Топтастыру.Түсіндірмелі ойынжаттығулары.Тапсырмалар .Бағалау

Жоспарланған уақыт: 45

Жоспарланған жаттығу түрлері

Ресурстар

Басы:15 мин

Ұйымдастыру сәті:

Салемдесу, оқушыларды түгелдеу,спорттық киімдеріне назар аудару, Оқушылардың денсаулығын білу. Қауіпсіздік ережесін ескерту. Бүгінгі тақырыпты таныстыру.

Бұрылу түрлері:

-«Оң-ға», «Сол-ға»

-«Ай-нал»

Жүру түрлері:

-Еркін жүру;

-Аяқ ұшымен;

-Өкшемен;

-Оң және сол қолды айналдыра жүру

-Аяқты-аяқ ізіне алып, (оң ж/е сол) иықпен еркін жылжу.

Жүгіру түрлері:

-Жеңіл екпінде;

-1-2 санала ауыса жүгіру

-бұрышқа оң аяқты қоя айналып жүгіру

-жылдамдыққа жүгіру:

-кедергілерден секіру

-артқа жүгіру

Тынығу: (Дем алу-дем шығару)

Бір орында орындалатын жалпы дамыту жаттығулары:

- Екі қолды белде ұстап, басты оңға, солға, алдыға, артқа иеміз. /5-6 рет/

- Екі қолды иыққа қойып, алдыға ,артқа айналдыру. /5-6 рет/

-Б.қ оң қол жоғарыда сол қол төменде кезекпен сермейміз /5-6 рет/

- Екі қолды ортаға, жоғары, екі жәнімізде ұстап, түсіреміз. /5-6 рет/

- Екі қолды ортаға, оң жаққа , сол жаққа кезек-кезек жазып бүгеміз. /5-6 рет/

-Б.қ оң қол жоғарыда сол қол белде кезекпен илеміз /5-6 рет/

- Екі қолды белде ұстап, оң жаққа, сол жаққа кезек- кезек айнлдырамыз. /5-6 рет/

- Аяқты кеңдеу ашамыз екі қол жанымызда созулы оң қолды сол аяққа сол қолды оң аяққа кезекпен тигіземіз /5-6 рет/

-Б.қ екі қол белде 1оң аяқ, 2ортаға , 3сол аяқ,4белге қоямыз /5-6 рет/

-Тіземізді біріктіріп қолымызды қойып, тіземізді оң ж-е солға айналдырамыз /5-6 рет/

-15 рет отырған қалыптан қолды шапалақтап биікке секіру.

Тереің демалып тыныс аламыз

  • Критериялды бағалауды түсіндіру.

  • Топқа бөліну

  • Ой қозғау



Shape2 Shape3




Ортасы:25 мин

Допты алып жүру және әріптесіне беру.

Көрсету,түсіндіру.

А) Ойыншы допты қарсы тізбектегі әріптесіне,аяқтың іш жағымен беріп,өз тізбегінің ең соңына барып тұрады:

Б) Ойыншы допты қарсы тізбектегі әріптесіне,аяқтың іш жағымен беріп,жыл-дам қарсы тізбектің соңына барып тұрады:

В) Бір –біріне қарама-қарсы екі тізбек,ор-тасында бір ойыншы,сол ойыншы өзіне келген допты аяқтың ішіменен,оған доп берген ойыншымен ширетпенен доп алмастырады:

Г) Тізбектегі ойыншылар алма – кезек лопты жіргізу,кеглилерді айналып өту,басқа ойыншыларға допты беру жат-тығуларын орындап,тізбектің соңына барып тұрады.



Shape4 Shape5


















Соңы: 5 мин (қорытынды)


Тынысалуға арналған жаттығулар. Жаттығулардың орындалуына қысқа шолу жасау.Топтық бір-бірін бағалау және мұғалімнің бағалауы.Оқушыларды бағалау.Үйге тапсырма: пресс дамыту жат- тығуы,кермеге тартылу,жүгіру және секіру жаттығулары.

Дене қыздыруларын басып, тыныс алу жүйесін реттейді.

Кері байланыс


Кері байланыс жасай отырып оқушылардың өз ой-пікірін толық айта білуге бағыттаймын.

Өз ой-пікірлерін

жазып шығады, арнайы смайликтермен бағалайды

Рефлексия

(соңында) Сабақ /оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?

Сабақты қорытындылай келе айтарым:Өткізілген сабақ мақсаты мен оқу міндеттері орындалды.Бүгін оқушылар футбол ойынында допты алып жүру тәсілдерін үйренді. Сабақ өз дәрежесінде, жоғары деңгейде өтті. Уақытты тиімді пайдаландым. Саралау бойынша ойластырылған жоспарым жүзеге асты (берілген тапсырмалар өз сәйкестігін тапты).




Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!