Тақырып: Футбол
ойынының ережелері
|
Мектеп. Қ.Сәтпаев атындағы №12
ЖОМ.
|
Күні: 06.09.2020ж
|
Мұғалімнің аты
жөні: Абдрахманов
Н.Н.
|
Сынып: 4А
|
Қатысқаны:
|
Қатыспағаны:
|
Осы сабақ арқылы
жүзеге асатын оқу
мақсаттары:
|
4.
3.5.1.Дене қимылдарына қатысудың
түрлі мүмкіндіктерін зерттейді және салыстырады, оларға қатысу
мүмкіндіктерін алу жолдары
|
Тілдік
мақсат
Оқылым
Жазылым
Айтылым
Тыңдалым
|
Оқушылар орындай
алады: Өз ойларын еркін жеткізе
біледі, дене жаттығуларының түрлерін орындай
алады
|
Пәнге қатысты
сөздіктер мен терминдер: Сапқа тұрғызу, сәлемдесу,
түгелдеу, оңға, солға, кері айналу, бағыттаушы
сөздер
|
Диалог құруға
арналған пайдалы тіркестер: Мұғаліммен оқушы арасындағы
байланыс, пікір алмасу
|
Талқылауға арналған
сұрақтар:
-Жаттығуда қандай қиындықтар
кездеседі?
-Бір-біріңе көмек бересіңдер
ме?
-Жаттығу не үшін
қажет екенін білесіз бе?
|
Не себепті
...........деп ойлайсыз?
|
Уақытты
үнемдеу
|
Ишара. Жаттығу кезіндегі
іс-әрекеттер
|
Алдыңғы
оқу
|
Өткен сабақты
қайталау
|
Жоспар
|
Жоспарланған
уақыт
|
Жоспарланған
жаттығу түрлері
|
Ресурстар
|
Басы
|
Сапқа тұрғызу. Кезекшінің
мәліметі. Сәлемдесу.
Жалпы дамыту
жаттығулары.



|
Ысқырық,уақыт өлшегіш,доптар,
арнайы
құрал-жабдықтар.
|
Ортасы
|
Футбол ойынының
ережелері –
дескриптор
- топтық ойынның шарттық
ережесін анықтайды
;1б
- ойындағы
әрекеттерді зертеп, дағдыларды
салыстырады ;1б
- топтық ойындағы өз
мүмкіндіктерін анықтайды
;1б
- допты игеру
дағдыларын дамытады
;1б
- ойынға қатысуға мүмкіндік
алады, белсенділік
танытады;1б
1 Допты алып жүру
әдісі:
Допты алма кезек тебу
арқылы алып жүреді.Допты тіке бағытта алып жүргенде табанның ішкі
алқымымен алып жүрген қолайлы, ал қиғаш бағытта алып жүргенде
алқымның ішкі бөлігімен алып жүрген
тиімді.

2 Допты тартып алу
әдісі:
Өте күрделі
тәсіл.Қарсыластан допты тартып алу үшін доп иесінің ойын жоспарын
болжай білу керек.Допты тартып алуда аттап басуды, тез жетуді және
басқа да тәсілдерді қолдануға
болады.

3 Қақпашының
ойыны:
Қақпашы – командадағы ең
басты, аса қажетті ойыншы.Ол алаңдағы ойыншылардың негізгі
тәсілдері мен допты қағып алу, қағып жіберу, ойынға қосу тәсілдерін
жақсы білуі қажет.


|
Соңы
|
Бағалау, үй
тапсырмасын беру.
|
|
Қосымша
ақпарат
|
Саралау-оқушыға мейлінше
қолду көрсетуді қалай
жоспарлайсыз?
Қабілетті оқушыларға
тапсырманы қалай
түрлендіресіз?
|
Бағалау-оқушы
білімін тексеруді қалай
жоспарлайсыз?
|
Пәнаралық
байланыс-денсаулық және қауіпсіздік АКТ-мен
байланыс.
Құндылықтармен
байланыс.
(тәрбие
элементі)
|
Әр оқушының үлгеріміне
байланысты тапсырмалар
беремін.
|
Оқушылар өздері бас
бармақ арқылы бірін-бірі
бағалау
|
|
Бірлескен жүмыс кезінде жақсы
жұмыстар ұсынылады.
Деңгейлік
тапсырмалар береміз.
|
Ойын кезінде
үйлесімділік пен түсіністік
танытады.
|
Физика,математика,биология пәндерімен
байланыс.
|
Рефлексия
Сабақтың мақсаты мен
міндеттері орындалды ма?
Бүгін оқушылар не
үйренді?
Сабақ қалай өтті, қандай
деңгейде өтті?
Жоспарланған саралау жақсы
іске асты ма?
(Тапсырмалар сәйкес болды
ма?)
Уақытты қалай
пайдаландым?
Жоспарыма қандай
өзгеріс енгіздім және неге?
|
|
Қортынды
бағалау
Ең жақсы өткен екі нәрсе
(оқыту мен оқуға қатысты)
1.
2.
Қандай екі нәрсе немесе
тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер
еді
(оқыту мен оқуға
қатысты)
1.
2.
Осы сабақтың барысында барлық
сынып немесе жекелеген оқушылар жөнінде келесі сабағыма қажет болуы
мүмкін қандай ақпарат
білдім?
1.
2.
|