|
Пән: сауат ашу Сынып: 1 «А» Күні: |
Мектеп: Панфилов атындағы жалпы орта мектеп Мұғалімнің аты-жөні : Естауова С Қатысқандар: Қатыспағандар саны: |
|
|||
|
Сабақтың тақырыбы |
Мен және табиғат. Г дыбысы мен әрпі. |
||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
1.2.9.1 әріпті тану, ажырату және оны дыбыспен сәйкестендіру 1.2.1.2 оқудың түрлерін (буындап оқу, жиі кездесетін сөздерді тұтас оқу, түсініп оқу 1.1.4.1 мәтіннің мазмұнын тақырыбы немесе оның иллюстрациясы бойынша болжау 1.1.7.1 тыңдалған мәтінге өз көзқарасын жай сөйлеммен білдіру (ұнайды/ ұнамайды) 1.3.10.2 тәуелдік және жіктік жалғауларының қарапайым формаларын қолдана алу (терминсіз) 1.3.11.1 сөйлемді бас әріппен бастап жазып, сөйлем соңына тиісті тыныс белгілерін қою |
||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Барлық оқушы: Г дыбысы мен әрпін таниды, ажыратады. Көптеген оқушы: Буын санын ажырата алады.Сөйлемді бас әріппен бастап жазып, сөйлем соңына тиісті тыныс белгісін қойады. Кейбір оқушы: Дыбыстарды айтылудағы айырмашылығын ажырата біледі, нақты сөйлеу арқылы түсінгенін еркін жеткізе алады. |
||||
|
Бағалау критерийлері |
Г әріпін таниды және ажыратады. Әріпті дыбыспен сәйкестендіріп оқиды Буын санын ажыратады Сөйлемді бас әріппен бастап жазып, сөйлем соңына тиісті тыныс белгісін қойады. Дыбыстардың мағына ажыратушылық қызметін түсінеді, түсінгенін еркін жеткізе алады. |
||||
|
Тілдік мақсаттар |
Гүл - цветок – flower Ардагер – ветеран -veteran Кереге – киіз үй сүйегінің қабырғалық бөлігі, талдан, жіңішке қайыңнан жасалады. |
||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Оқушыларды үлкендерге құрмет көрсетуіне, ұлттық құндылықтарды естен шығармауға, әсемдікке тәрбиелеу. |
||||
|
Пәнаралық байланыс |
Дүниетану сабағы, дене шынықтыру сабағы |
||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Аудиожазба , таныстырылым. |
||||
|
Бастапқы білім |
Г әріпінің баспа және жазба түрімен танысады |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру 5 минут |
1.Ұйымдастыру. Аналарға сыйлайтын, Аралар бал жинайтын. Бұл немене балалар, Үзуге адам қимайтын. (Гүл) «Гүлдер әлеміне саяхат» әдісі бойынша топқа бөлу. Тақтаға теріс қаратып, гүлдер суретін жасырып қоямын. Гүлдердің түрлері бойынша топқа бөлемін. Гүл – әсемдік символы.Гүлді мерекеде, тойда, қуанышта, туған күнде бір-бірімізге сыйлаймыз.
|
Шаттық шебері Таныстырылым,
|
|||
|
Сабақтың ортасы 5 минут 10 минут 8 минут 4 минут |
- Гүл – дегенде қандай дыбыс естіп тұрсыңдар? –Г Олай болса, біздер бүгін Г дыбысымен және әріпімен танысамыз. Г г дыбысы, дауыссыз дыбыс, ұяң дыбыс, сөздердің басында, ортасында кездеседі. Гүл сөзіне дыбыстық талдау жасату. Оқылым. №1 тапсырма Бағандағы сөздермен жұмыс . .......... Бағандағы сөздердің мағыларын түсіндіре отырып, буынға бөлін оқыту. е геу – үй шаруасында қолданылатын құрал ке ре ге – киіз үйдің бөлігі(шаңырақ,уық,кереге) ше ге – үй шаруашылығына пайд.ағаш қағ.зат не ге – сұрақ ар да гер – құрметті, ардақты, қадірлі адам Гүлнұр – есім
Дескриптор:
Бағалау: «Үлдірленген критерийлер» Бағалау үшін достық пиғылдағы критерийлері бар үлдірленген карточкалар дайындаңыз. «Серпілген сауал» әдісі Тақырыптың түсіну деңгейін арттыруға және талқылау дағдыларын дамытуға қол жеткізу үшін сыныптағы оқушылардың арасында сұрақтарды лақтырдым Мысалы: - г дыбысына басталатын сөздер айт - г дыбысы сөздің ортасында келетін сөздер айт Дескриптор:
Бағалау: Оқушылардың іс-әрекетін аузша мадақтау арқылы бағалау «Жарайсың!» «Тамаша!», «Керемет!» «Жақсы» №2 тапсырма. Дәптермен жұмыс. Оқушылар жазу дәптеріне Г әрпінің элементтерін жазып үйренеді.Дәптердегі тапсырмаларды орындайды. Дескриптор:
Бағалау: Смайликтер арқылы бағалау №3 тапсырма. Топтық жұмыс 1 топ. Сөздерді салыстырып оқы. Қай дыбыс өзгеріске ұшырап тұр
2 топ. Атауында «Г» дыбысы бар сөздерді көрсет.
3 топ. Галстук сөзіне дыбыстық талдау жаса.
Дескриптор: 1. Сөздерді салыстырып оқиды. Қай дыбыс өзгеріске ұшырап тұрғанын айтады. 2.Суреттегі сөздерді атауларын табады 3.Атауында «Г» дыбысы бар сөздерді көрсетеді. 4. Галстук сөзіне дыбыстық талдау жасайды. Бағалау: ҚБ: Бағдаршам көздері арқылы бір-бірін бағалау. Тыңдалым №4 Үнтаспа арқылы мәтінді тыңдату. Мәтін мазмұны бойынша «Ашық микрофон» әдісі бойынша ашық сұрақтар қою арқылы сұрақтарға жауап беру. Айнұр не деуі мүмкін? Гүлнұрдың іс-әрекетін талқылаңдар. Дескриптор: - Тақырыпты түсінеді, нақты сөйлеу арқылы түсінгенін еркін жеткізе алады. «Бас бармақ» әдісі бойынша бағалау. |
оқулықпен жұмыс
|
|||
|
Сергіту сәті 2 минут |
|
|
|||
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Рефлексия «Табыс ағашы» әдісі бойынша сабақты меңгеру деңгейін анықтау.
Оқушылардың материалды меңгеру деңгейін анықтау |
Оқулық
|
|||
|
Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз? |
Пәнаралық байланыс Денсаулық және қауіпсіздік
техникасының сақталуы |
|||
|
Қолдау көрсету. Қабілеті жоғары оқушылар айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады. |
Үлдірленген критерийлер Ауызша мадақтау Смайликтер арқылы бағалау Бағдаршам көздері арқылы бір-бірін бағалау. «Бас бармақ» әдісі бойынша бағалау. |
. |
|||
|
Сабақ бойынша рефлексия
Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба?
Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?
Жеткізбесе, неліктен?
Сабақта дифференциация дұрыс жүргізілді ме?
Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?
Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
|
|
|
|
|
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2. Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
"Г" әріпі.
"Г" әріпі.
|
Пән: сауат ашу Сынып: 1 «А» Күні: |
Мектеп: Панфилов атындағы жалпы орта мектеп Мұғалімнің аты-жөні : Естауова С Қатысқандар: Қатыспағандар саны: |
|
|||
|
Сабақтың тақырыбы |
Мен және табиғат. Г дыбысы мен әрпі. |
||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
1.2.9.1 әріпті тану, ажырату және оны дыбыспен сәйкестендіру 1.2.1.2 оқудың түрлерін (буындап оқу, жиі кездесетін сөздерді тұтас оқу, түсініп оқу 1.1.4.1 мәтіннің мазмұнын тақырыбы немесе оның иллюстрациясы бойынша болжау 1.1.7.1 тыңдалған мәтінге өз көзқарасын жай сөйлеммен білдіру (ұнайды/ ұнамайды) 1.3.10.2 тәуелдік және жіктік жалғауларының қарапайым формаларын қолдана алу (терминсіз) 1.3.11.1 сөйлемді бас әріппен бастап жазып, сөйлем соңына тиісті тыныс белгілерін қою |
||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Барлық оқушы: Г дыбысы мен әрпін таниды, ажыратады. Көптеген оқушы: Буын санын ажырата алады.Сөйлемді бас әріппен бастап жазып, сөйлем соңына тиісті тыныс белгісін қойады. Кейбір оқушы: Дыбыстарды айтылудағы айырмашылығын ажырата біледі, нақты сөйлеу арқылы түсінгенін еркін жеткізе алады. |
||||
|
Бағалау критерийлері |
Г әріпін таниды және ажыратады. Әріпті дыбыспен сәйкестендіріп оқиды Буын санын ажыратады Сөйлемді бас әріппен бастап жазып, сөйлем соңына тиісті тыныс белгісін қойады. Дыбыстардың мағына ажыратушылық қызметін түсінеді, түсінгенін еркін жеткізе алады. |
||||
|
Тілдік мақсаттар |
Гүл - цветок – flower Ардагер – ветеран -veteran Кереге – киіз үй сүйегінің қабырғалық бөлігі, талдан, жіңішке қайыңнан жасалады. |
||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Оқушыларды үлкендерге құрмет көрсетуіне, ұлттық құндылықтарды естен шығармауға, әсемдікке тәрбиелеу. |
||||
|
Пәнаралық байланыс |
Дүниетану сабағы, дене шынықтыру сабағы |
||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Аудиожазба , таныстырылым. |
||||
|
Бастапқы білім |
Г әріпінің баспа және жазба түрімен танысады |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру 5 минут |
1.Ұйымдастыру. Аналарға сыйлайтын, Аралар бал жинайтын. Бұл немене балалар, Үзуге адам қимайтын. (Гүл) «Гүлдер әлеміне саяхат» әдісі бойынша топқа бөлу. Тақтаға теріс қаратып, гүлдер суретін жасырып қоямын. Гүлдердің түрлері бойынша топқа бөлемін. Гүл – әсемдік символы.Гүлді мерекеде, тойда, қуанышта, туған күнде бір-бірімізге сыйлаймыз.
|
Шаттық шебері Таныстырылым,
|
|||
|
Сабақтың ортасы 5 минут 10 минут 8 минут 4 минут |
- Гүл – дегенде қандай дыбыс естіп тұрсыңдар? –Г Олай болса, біздер бүгін Г дыбысымен және әріпімен танысамыз. Г г дыбысы, дауыссыз дыбыс, ұяң дыбыс, сөздердің басында, ортасында кездеседі. Гүл сөзіне дыбыстық талдау жасату. Оқылым. №1 тапсырма Бағандағы сөздермен жұмыс . .......... Бағандағы сөздердің мағыларын түсіндіре отырып, буынға бөлін оқыту. е геу – үй шаруасында қолданылатын құрал ке ре ге – киіз үйдің бөлігі(шаңырақ,уық,кереге) ше ге – үй шаруашылығына пайд.ағаш қағ.зат не ге – сұрақ ар да гер – құрметті, ардақты, қадірлі адам Гүлнұр – есім
Дескриптор:
Бағалау: «Үлдірленген критерийлер» Бағалау үшін достық пиғылдағы критерийлері бар үлдірленген карточкалар дайындаңыз. «Серпілген сауал» әдісі Тақырыптың түсіну деңгейін арттыруға және талқылау дағдыларын дамытуға қол жеткізу үшін сыныптағы оқушылардың арасында сұрақтарды лақтырдым Мысалы: - г дыбысына басталатын сөздер айт - г дыбысы сөздің ортасында келетін сөздер айт Дескриптор:
Бағалау: Оқушылардың іс-әрекетін аузша мадақтау арқылы бағалау «Жарайсың!» «Тамаша!», «Керемет!» «Жақсы» №2 тапсырма. Дәптермен жұмыс. Оқушылар жазу дәптеріне Г әрпінің элементтерін жазып үйренеді.Дәптердегі тапсырмаларды орындайды. Дескриптор:
Бағалау: Смайликтер арқылы бағалау №3 тапсырма. Топтық жұмыс 1 топ. Сөздерді салыстырып оқы. Қай дыбыс өзгеріске ұшырап тұр
2 топ. Атауында «Г» дыбысы бар сөздерді көрсет.
3 топ. Галстук сөзіне дыбыстық талдау жаса.
Дескриптор: 1. Сөздерді салыстырып оқиды. Қай дыбыс өзгеріске ұшырап тұрғанын айтады. 2.Суреттегі сөздерді атауларын табады 3.Атауында «Г» дыбысы бар сөздерді көрсетеді. 4. Галстук сөзіне дыбыстық талдау жасайды. Бағалау: ҚБ: Бағдаршам көздері арқылы бір-бірін бағалау. Тыңдалым №4 Үнтаспа арқылы мәтінді тыңдату. Мәтін мазмұны бойынша «Ашық микрофон» әдісі бойынша ашық сұрақтар қою арқылы сұрақтарға жауап беру. Айнұр не деуі мүмкін? Гүлнұрдың іс-әрекетін талқылаңдар. Дескриптор: - Тақырыпты түсінеді, нақты сөйлеу арқылы түсінгенін еркін жеткізе алады. «Бас бармақ» әдісі бойынша бағалау. |
оқулықпен жұмыс
|
|||
|
Сергіту сәті 2 минут |
|
|
|||
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Рефлексия «Табыс ағашы» әдісі бойынша сабақты меңгеру деңгейін анықтау.
Оқушылардың материалды меңгеру деңгейін анықтау |
Оқулық
|
|||
|
Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз? |
Пәнаралық байланыс Денсаулық және қауіпсіздік
техникасының сақталуы |
|||
|
Қолдау көрсету. Қабілеті жоғары оқушылар айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады. |
Үлдірленген критерийлер Ауызша мадақтау Смайликтер арқылы бағалау Бағдаршам көздері арқылы бір-бірін бағалау. «Бас бармақ» әдісі бойынша бағалау. |
. |
|||
|
Сабақ бойынша рефлексия
Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба?
Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?
Жеткізбесе, неліктен?
Сабақта дифференциация дұрыс жүргізілді ме?
Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?
Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
|
|
|
|
|
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2. Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
|
шағым қалдыра аласыз






















