Материалдар / Ғажайып әлем. Адам – балық. Александр Беляев.

Ғажайып әлем. Адам – балық. Александр Беляев.

Материал туралы қысқаша түсінік
Ғажайып әлем. Адам – балық. Александр Беляев. Мұғалімдерге көмегі бар.
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады

Пән: әдебиеттік оқу

Күні: 27.04.2021 ж

Мұғалім: Хнабаева Н.


Сынып: 3 «В»

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:


Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:

7 – бөлім. Су тіршілік көзі

Сабақтың тақырыбы:

Ғажайып әлем. Адам – балық. Александр Беляев.

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

3.2.8.2 – мұғалімнің көмегімен көркем шығарма үзіндісін басқа үлгідегі (иллюстрация, музыка (күй), мультфильм) нұсқасымен салыстыру.

Сабақ барысы

Жоспарланған кезеңі

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

2 минут


Сабақтың ортасы

35 минут









Психологиялық ахуал қалыптастыру.

Өткен сабақты қайталау

Бүгінгі сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау

  1. Адам құрлықта да, суда да өмір сүре ала ма? Егер өмір сүре алса, қалай тіршілік етер еді? Бір сәт қиялдап көр.

Поле 1

Фантастикалық шығармаларда өмір шындығына қиял элементтері қосылып суреттеледі.






Оқылым

  1. Түсініп оқы

Орыс жазушысы Александр Беляевтың «Адам – балық» атты фантастикалық шығармасы бар. Басты кейіпкер Ихтиандр су астында да өмір сүре алады.

  1. Жазушы қиялына мән бере оқы

(Білім алушыларға мәтінді іштей, тізбектей оқыту)

  • Неліктен адам су астында өмір сүре алмайды? Сен қалай ойлайсың?

Психологиялық ахуал қалыптастыру


айтылым


айтылым



оқылым


оқулық

оқылым


оқулық

айтылым

1 минут

сергіту сәті

телефон

Группа 1

Суретпен жұмыс

  1. Мәтінге сүйеніп, сурет бойынша Ихтиандрдың киімі, заттары туралы әңгімеле

  1. Су астында жүзгенде Ихтиандр неден сақтану керек? Оның достары туралы не айта аласың? Санамалап айт.

Блок-схема: данные 1

топырақ


Блок-схема: данные 2

дельфин





Блок-схема: данные 3

акула


Блок-схема: данные 4

балықтар


Поле 2

Судағы тіршілік

Бас кейіпкер

Адам - балық






  1. Мәтіндегі оқиғаны әрі қарай болжап әңгімеле

суретпен жұмыс

әңгімеле

айтылым





айтылым

әңгімелеу


Сабақтың соңы

1 минут

Рефлексия. Кері байланыс


кері байланыс

1 минут

Үйге тапсырма: 106 - 108 бет оқу, мазмұндау

күнделік

Дифференциация – топпен жұмыс жүргізу, жұптық жұмыста өз ойларын жеткізу дағдыларын жетілдіру.

Бағалау: Мәтіннің тақырыбын анықтай алады, негізгі ойды табады.

Шығармашылыққа негізделген сұрақтар қояды.

Берілген тақырып бойынша ой қорыту жасай алады.

«Мәңгілік Ел» жалпыұлттық идеясының құндылықтарын қамтиды. Орта білім берудің құндылықтары: қазақстандық патриотизм және азаматтық жауапкершілік, құрмет, ынтымақтастық, еңбек пен шығармашылық, ашықтық, өмір бойы білім алу.









05 Мамыр 2021
2849
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі