Қысқа мерзімді жоспар. Қазақ тілі пәні
|
Бөлім: |
Ғарышқа саяхат. |
|
|
Педагогтің аты-жөні: |
№3 ЖОББМ қазақ тілі мен әдебиеті пәнінің мұғалімі Байзакова Айкерим Бакытовна |
|
|
Күні: |
18 сәуір 2022 жыл |
|
|
Сынып: 4 «Б» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Ғаламшарлар. |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
4.1.3.1 Тыңдаған материалдың (ұзақтығы 2-2,5мин) мазмұны бойынша сұрақтарға жауап беру/сөйлемді толықтыру және түйінді тұстарын анықтау/кесте толтыру/кластер құрастыру/болжау. 4.5.1.5 Сөйлемдегі сөздердің орын тәртібін сақтап, жай және құрмалас сөйлем құрастыру. |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар орындай алады: Тыңдаған мәтін бойынша сұрақтарға жауап береді; тапсырмаларды орындайды; жаңа сөздерді анықтап, оларды дұрыс жазады. Оқушылардың көпшілігі орындай алады: Тыңдалған мәтін бойынша сызбаны толықтырады; детальді ақпараттарды анықтап, өз пікірін білдіреді; тақырып бойынша сөздік жұмыстарын жазады. Кейбір оқушылар орындай алады: Тыңдаған мәтіндегі ақпаратқа баға береді; детальді ақпараттарға баламалы ақпараттар тауып айтады; тақырыпқа байланысты сөздердің маңызды бөліктерін дұрыс жазуда сыныптастарының жіберген қателерін талдайды. |
|
|
Тілдік мақсат |
Оқушылар орындай алады: Мәтін бойынша сұрақтарға сенімді, еркін жауап береді. Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер: ғаламшар, телескоп, ірі, ұсақ. Диалог құруға, шығарма жазуға арналған пайдалы тіркестер: ірі ғаламшар, ұсақ ғаламшар, телескоп сыйлау. |
|
|
Бағалау критерийлері |
Тыңдалған мәтіннің негізгі мазмұны бойынша сұрақтарға жауап береді, детальді ақпараттарды анықтайды. Тақырыпқа байланысты сөздерге көптік, септік жалғауларын дұрыс жалғайды. |
|
|
Ойлау дағдысының деңгейлері |
Білу, түсіну, қолдану. |
|
|
|
|
|
Сабақтың барысы
|
Сабақ кезеңі/ уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||
|
Сабақ-тың басы. |
Ұйымдастыру кезеңі. Сыныптың сабаққа дайындығын тексеріп, түгелдеу. Сыныпта жағымды ахуал қалыптастыру.
Үй жұмысы тексеріледі. |
Мұғаліммен амандасып, сабаққа дайындалады. Оқушылар «Мен саған сенемін, өйткені...» деген бағытпен тілектерін жазады. Сыныпта ынтымақтастық атмосферасы орнап, сабаққа деген ынталары артады. Оқушылар үй жұмыстары өзара алмастыру арқылы тексеріледі. |
«Жарайсың!», «Керемет!», «Тамаша!» деген секілді сөздермен мадақтау. |
Стикерлер
|
|||||
|
|
Қызығушылықты ояту. «Миға шабуыл» әдісі.
Ойланайық. Суреттерді атауымен сәйкестендіру. -зымыран -ғаламшар -аспан -телескоп |
Оқушылар сұраққа жауап береді. Берілген суреттер бойынша сабақтың тақырыбын болжайды.
|
Мұғалімнің марапаты «Жарайсыңдар!» |
Оқулық, тақырыптық суреттер (кеңістік, телескоп, зымыран, аспан мен ғаламшарлар суреті) |
|||||
|
Сабақ-тың ортасы |
Сөздікпен жұмыс. ғаламшар-планета телескоп-телескоп ірі-крупный ұсақ-мелкий Мәтінмен жұмыс. Оқушыларға тыңдалымға Айсана мен Қуаныштың диалогы ұсынылады. |
Жаңа сөздерді сөздік дәптерлеріңе жазып алады. Дескриптор:
|
«Бас бармақ»
|
Сөз көрнекіліктері, оқулық |
|||||
|
Оқулықпен жұмыс. 3-тапсырма. 30-бет. Тапсырма шарты бойынша ауызша орындалады. |
Дескриптор:
|
Өзара бағалау.
Ө
Ж
Н
|
Түрлі пішіндегі қима қағаздар |
||||||
|
Сергіту сәті. Ребус шешу |
Оқушылар «ғаламшарлар» сөзіне арналған ребусты шешеді. |
Сенім білдіру. Мадақтау. |
Сөз көрнекіліктері. |
||||||
|
Топтық жұмыс. І топ. Ғаламшарлар атауы мен сипаттамасын сәйкестендіру. ІІ топ. Сөйлемдерді қажетті сөздермен толықтыру. ІІІ топ. Күн жүйесіндегі ғаламшарларды ретімен орналастыру. |
Әр топқа дескриптор беріледі. Оқушылар тапсырманың шартымен танысып, түсінген соң, оны орындауға кіріседі.
|
Өзара бағалау.
Смайликтер |
Смайлик-тер |
||||||
|
Сабақ соңы. |
Рефлексия. Стикердегі алмалар. Алманы жасыл, қызыл, сары түске бояу. |
Қызыл-түсінбедім. Сары – біраз түсіндім. Жасыл – бәрін түсіндім. |
|
Стикерлер
|
|||||
|
Үй жұмысы: 31-бет 6-тапсырма. |
|||||||||
|
|||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ғаламшарлар. 4-сынып.
Ғаламшарлар. 4-сынып.
Қысқа мерзімді жоспар. Қазақ тілі пәні
|
Бөлім: |
Ғарышқа саяхат. |
|
|
Педагогтің аты-жөні: |
№3 ЖОББМ қазақ тілі мен әдебиеті пәнінің мұғалімі Байзакова Айкерим Бакытовна |
|
|
Күні: |
18 сәуір 2022 жыл |
|
|
Сынып: 4 «Б» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Ғаламшарлар. |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
4.1.3.1 Тыңдаған материалдың (ұзақтығы 2-2,5мин) мазмұны бойынша сұрақтарға жауап беру/сөйлемді толықтыру және түйінді тұстарын анықтау/кесте толтыру/кластер құрастыру/болжау. 4.5.1.5 Сөйлемдегі сөздердің орын тәртібін сақтап, жай және құрмалас сөйлем құрастыру. |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар орындай алады: Тыңдаған мәтін бойынша сұрақтарға жауап береді; тапсырмаларды орындайды; жаңа сөздерді анықтап, оларды дұрыс жазады. Оқушылардың көпшілігі орындай алады: Тыңдалған мәтін бойынша сызбаны толықтырады; детальді ақпараттарды анықтап, өз пікірін білдіреді; тақырып бойынша сөздік жұмыстарын жазады. Кейбір оқушылар орындай алады: Тыңдаған мәтіндегі ақпаратқа баға береді; детальді ақпараттарға баламалы ақпараттар тауып айтады; тақырыпқа байланысты сөздердің маңызды бөліктерін дұрыс жазуда сыныптастарының жіберген қателерін талдайды. |
|
|
Тілдік мақсат |
Оқушылар орындай алады: Мәтін бойынша сұрақтарға сенімді, еркін жауап береді. Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер: ғаламшар, телескоп, ірі, ұсақ. Диалог құруға, шығарма жазуға арналған пайдалы тіркестер: ірі ғаламшар, ұсақ ғаламшар, телескоп сыйлау. |
|
|
Бағалау критерийлері |
Тыңдалған мәтіннің негізгі мазмұны бойынша сұрақтарға жауап береді, детальді ақпараттарды анықтайды. Тақырыпқа байланысты сөздерге көптік, септік жалғауларын дұрыс жалғайды. |
|
|
Ойлау дағдысының деңгейлері |
Білу, түсіну, қолдану. |
|
|
|
|
|
Сабақтың барысы
|
Сабақ кезеңі/ уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||
|
Сабақ-тың басы. |
Ұйымдастыру кезеңі. Сыныптың сабаққа дайындығын тексеріп, түгелдеу. Сыныпта жағымды ахуал қалыптастыру.
Үй жұмысы тексеріледі. |
Мұғаліммен амандасып, сабаққа дайындалады. Оқушылар «Мен саған сенемін, өйткені...» деген бағытпен тілектерін жазады. Сыныпта ынтымақтастық атмосферасы орнап, сабаққа деген ынталары артады. Оқушылар үй жұмыстары өзара алмастыру арқылы тексеріледі. |
«Жарайсың!», «Керемет!», «Тамаша!» деген секілді сөздермен мадақтау. |
Стикерлер
|
|||||
|
|
Қызығушылықты ояту. «Миға шабуыл» әдісі.
Ойланайық. Суреттерді атауымен сәйкестендіру. -зымыран -ғаламшар -аспан -телескоп |
Оқушылар сұраққа жауап береді. Берілген суреттер бойынша сабақтың тақырыбын болжайды.
|
Мұғалімнің марапаты «Жарайсыңдар!» |
Оқулық, тақырыптық суреттер (кеңістік, телескоп, зымыран, аспан мен ғаламшарлар суреті) |
|||||
|
Сабақ-тың ортасы |
Сөздікпен жұмыс. ғаламшар-планета телескоп-телескоп ірі-крупный ұсақ-мелкий Мәтінмен жұмыс. Оқушыларға тыңдалымға Айсана мен Қуаныштың диалогы ұсынылады. |
Жаңа сөздерді сөздік дәптерлеріңе жазып алады. Дескриптор:
|
«Бас бармақ»
|
Сөз көрнекіліктері, оқулық |
|||||
|
Оқулықпен жұмыс. 3-тапсырма. 30-бет. Тапсырма шарты бойынша ауызша орындалады. |
Дескриптор:
|
Өзара бағалау.
Ө
Ж
Н
|
Түрлі пішіндегі қима қағаздар |
||||||
|
Сергіту сәті. Ребус шешу |
Оқушылар «ғаламшарлар» сөзіне арналған ребусты шешеді. |
Сенім білдіру. Мадақтау. |
Сөз көрнекіліктері. |
||||||
|
Топтық жұмыс. І топ. Ғаламшарлар атауы мен сипаттамасын сәйкестендіру. ІІ топ. Сөйлемдерді қажетті сөздермен толықтыру. ІІІ топ. Күн жүйесіндегі ғаламшарларды ретімен орналастыру. |
Әр топқа дескриптор беріледі. Оқушылар тапсырманың шартымен танысып, түсінген соң, оны орындауға кіріседі.
|
Өзара бағалау.
Смайликтер |
Смайлик-тер |
||||||
|
Сабақ соңы. |
Рефлексия. Стикердегі алмалар. Алманы жасыл, қызыл, сары түске бояу. |
Қызыл-түсінбедім. Сары – біраз түсіндім. Жасыл – бәрін түсіндім. |
|
Стикерлер
|
|||||
|
Үй жұмысы: 31-бет 6-тапсырма. |
|||||||||
|
|||||||||
шағым қалдыра аласыз




те
жақсы














