Қысқа мерзімді сабақ жоспар
|
Бөлім: Ғаламтормен дұрыс жұмыс жасау-мәдениет. |
Мектеп: № 1ЖОББМ |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: Жумагулова Б.Б. |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 7 сынып Пәні: Қазақ тіл |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Ғаламторды пайдаланамын. |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ негізделген оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
7.Т3 Мәтін үзінділерін тыңдай отырып, оқиғаның дамуы мен аяқталуын болжау. 7.О4. Етістіктің есімше, көсемше, тұйық етістік, шақ, рай түрлерін тілдесім барысында қолдану. |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: Мәтіннен мағлұматты тыңдайды, болжам жасайды, негізгі ойды түсіндіреді. |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқушылардың басым бөлігі: Мәтіннің ішінен есімше, көсемше тұйық етістік, шақ, рай түрлерін таба алады. |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Кейбір оқушылар: Көтерілген мәселе негізінде өз пікірін білдіріп, есімше, көсемше, тұйық етістік, шақ, рай түрлерін қатыстырып ауызша ой толғайды. |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсат |
Негізгі сөздер мен тіркестер: әлеуметтік желі, ғаламтор, ақпараттық техноллгиялардың, қарым-қатынас, смс хабарлама, физикалық денсаулық. |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Диалог және жазылымға пайдалы тіркестер: Менің ойымша....... Мынаны естен шығармау керек...... .......қарамастан ....осыны істедім ........ деген тұжырымға келдім |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Алдыңғы білім |
Ғаламтор, әлеуметтік желілер туралы мағлұмат |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жоспар |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 5 мин |
Ой қозғау. «Суреттер сөйлейді» әдісі бойынша ғаламтор, әлеуметтік желілердің суретін көрсете отырып, өтетін тақырып жөнінде ой қозғайды. Топқа бөлу, қызығушылықты ояту. Сол суреттер бойынша 2 топқа бөлінеді. |
-Танысты- рылым
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 5 мин 10 мин 12 мин 3 мин 5 мин |
Мәтіналды жұмыс. А) Оқылым. Айтылым. Дұрыс айтуға, жаңа ақпаратты қабылдауға машықтандыру үшін «Әрі оқу, әрі ойын» әдісін қолданамыз (түсіп қалған сөздерді қойып, ұйқас сөздерді дыбыстап, шатастырмай айту. Қазіргі қоғам - жаңа ақпараттық техноллгиялардың қоғамы және ХХІ ғасырдың бұл ағымы - қоғамның дамуының жаңа дәрежесіне жеткізеді. Қазірдің өзінде әлем халқының 57 пайызы бетпе - бет тілдесуден гөрі, ғаламтор арқылы, дәлірек айтқанда, әлеуметтік желі арқылы "әңгімелеседі". Адамдардың әлеуметтік өмір жаңалықтары ғаламтор арқылы жүзеге асады. Сонымен қатар ғаламтор адамның физикалық денсаулығына ықпал бергендіктен, ғаламтордың жақсы жақтары да бар, мысалы үнемді байланыс құралы, аудио, видеоның қол жетімділігі, ақпарат іздеу. Бірақ ол жастарды қоғамнан оқшауландырады, жақындармен қарым - қатынасы үзіледі, сенімсіздік пайда болады, уақытын үнемдей алмай қалады... Жеке жұмыс -"Терминдер арқылы болжау" әдісі Тірек сөздер айтыңыз. Сол тірек сөздерге сүйеніп, мазмұндаңыз. Дескриптор: - Мәтіннен тірек сөз таба біледі - Сол тірек сөздерді пайдаланып, мәтінді мазмұндайды. Қ.Б "Пішіндер сөйлейді" әдісі Мұғалімнің түрлі түсті пішіндер беруі арқылы бағалау (жұлдызша-өте жақсы, төртбұрыш-жақсы, үшбұрыш-қанағат) Мәтін бойынша жұмыс. Топпен жұмыс І топ "Фишбоун" әдісі Ғаламтордың жағымды жағымсыз жақтарын есімше, көсемшені пайдалана отырып ажыратады. Дескриптор: -Мәтінен дәлел келтіре алады -Өмірмен байланыстырады. -Есімше, көсемшені пайдаланады ІІ топ "Позиция таңдау" әдісі Әлеуметтік желілер туралы тұйық етістікті пайдалана отырып, кестені толтыру
Дескриптор: -Мәтіннен дәлел келтіре алады -Ойын тұжырымды жеткізеді Қ.Б "Бағалау парағы" әдісі Топтар бір-бірін бағалайды.
Сергіту сәті "Сағат достар"
3 Мәтінсоңы жұмыс. «Пирамида» ойыны. Шарты: топ мүшелері жұдырық үстіне жұдырық қою арқылы бір-бір сөз айтып сөйлем құрайды. Біз бүгін ғаламтор жайында көптеген ақпарат естідік. Олай болса, білген, ойға түйген мәліметтерімізді бір-бір сөйлеммен қорытындылайық.
Жұппен жұмыс "Семантикалық карта" әдісі арқылы есімше, көсемше тұйық етістік, шақ, рай түрлерін мәтіннен табу.
Дескриптор: -Ережені біледі -Мәтінен мысал таба алады ҚБ."Сыншы достың пікірі" әдісі Жұптағы оқушылар бір-бірін бағалайды. |
-Түсіндірме сөздігі
Ө
жақсы
қанағат
-маркерлер
-А3 форматы
Оқушылар сағат тілімен сыныптастарының атын жазады. Тұсындағы сандар бойынша іс әрекетті орындайды. (1-тілек айт,2-құшақта т.б)
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Аяқталуы
5 мин
|
Ой тізбегі Менің ойымша....... Мынаны естен шығармау керек...... .......қарамастан ....осыны істедім ........ деген тұжырымға келдім |
|
|||||||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ғаламторды пайдаланамын
Ғаламторды пайдаланамын
Қысқа мерзімді сабақ жоспар
|
Бөлім: Ғаламтормен дұрыс жұмыс жасау-мәдениет. |
Мектеп: № 1ЖОББМ |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: Жумагулова Б.Б. |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 7 сынып Пәні: Қазақ тіл |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Ғаламторды пайдаланамын. |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ негізделген оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
7.Т3 Мәтін үзінділерін тыңдай отырып, оқиғаның дамуы мен аяқталуын болжау. 7.О4. Етістіктің есімше, көсемше, тұйық етістік, шақ, рай түрлерін тілдесім барысында қолдану. |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: Мәтіннен мағлұматты тыңдайды, болжам жасайды, негізгі ойды түсіндіреді. |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқушылардың басым бөлігі: Мәтіннің ішінен есімше, көсемше тұйық етістік, шақ, рай түрлерін таба алады. |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Кейбір оқушылар: Көтерілген мәселе негізінде өз пікірін білдіріп, есімше, көсемше, тұйық етістік, шақ, рай түрлерін қатыстырып ауызша ой толғайды. |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсат |
Негізгі сөздер мен тіркестер: әлеуметтік желі, ғаламтор, ақпараттық техноллгиялардың, қарым-қатынас, смс хабарлама, физикалық денсаулық. |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Диалог және жазылымға пайдалы тіркестер: Менің ойымша....... Мынаны естен шығармау керек...... .......қарамастан ....осыны істедім ........ деген тұжырымға келдім |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Алдыңғы білім |
Ғаламтор, әлеуметтік желілер туралы мағлұмат |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жоспар |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 5 мин |
Ой қозғау. «Суреттер сөйлейді» әдісі бойынша ғаламтор, әлеуметтік желілердің суретін көрсете отырып, өтетін тақырып жөнінде ой қозғайды. Топқа бөлу, қызығушылықты ояту. Сол суреттер бойынша 2 топқа бөлінеді. |
-Танысты- рылым
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 5 мин 10 мин 12 мин 3 мин 5 мин |
Мәтіналды жұмыс. А) Оқылым. Айтылым. Дұрыс айтуға, жаңа ақпаратты қабылдауға машықтандыру үшін «Әрі оқу, әрі ойын» әдісін қолданамыз (түсіп қалған сөздерді қойып, ұйқас сөздерді дыбыстап, шатастырмай айту. Қазіргі қоғам - жаңа ақпараттық техноллгиялардың қоғамы және ХХІ ғасырдың бұл ағымы - қоғамның дамуының жаңа дәрежесіне жеткізеді. Қазірдің өзінде әлем халқының 57 пайызы бетпе - бет тілдесуден гөрі, ғаламтор арқылы, дәлірек айтқанда, әлеуметтік желі арқылы "әңгімелеседі". Адамдардың әлеуметтік өмір жаңалықтары ғаламтор арқылы жүзеге асады. Сонымен қатар ғаламтор адамның физикалық денсаулығына ықпал бергендіктен, ғаламтордың жақсы жақтары да бар, мысалы үнемді байланыс құралы, аудио, видеоның қол жетімділігі, ақпарат іздеу. Бірақ ол жастарды қоғамнан оқшауландырады, жақындармен қарым - қатынасы үзіледі, сенімсіздік пайда болады, уақытын үнемдей алмай қалады... Жеке жұмыс -"Терминдер арқылы болжау" әдісі Тірек сөздер айтыңыз. Сол тірек сөздерге сүйеніп, мазмұндаңыз. Дескриптор: - Мәтіннен тірек сөз таба біледі - Сол тірек сөздерді пайдаланып, мәтінді мазмұндайды. Қ.Б "Пішіндер сөйлейді" әдісі Мұғалімнің түрлі түсті пішіндер беруі арқылы бағалау (жұлдызша-өте жақсы, төртбұрыш-жақсы, үшбұрыш-қанағат) Мәтін бойынша жұмыс. Топпен жұмыс І топ "Фишбоун" әдісі Ғаламтордың жағымды жағымсыз жақтарын есімше, көсемшені пайдалана отырып ажыратады. Дескриптор: -Мәтінен дәлел келтіре алады -Өмірмен байланыстырады. -Есімше, көсемшені пайдаланады ІІ топ "Позиция таңдау" әдісі Әлеуметтік желілер туралы тұйық етістікті пайдалана отырып, кестені толтыру
Дескриптор: -Мәтіннен дәлел келтіре алады -Ойын тұжырымды жеткізеді Қ.Б "Бағалау парағы" әдісі Топтар бір-бірін бағалайды.
Сергіту сәті "Сағат достар"
3 Мәтінсоңы жұмыс. «Пирамида» ойыны. Шарты: топ мүшелері жұдырық үстіне жұдырық қою арқылы бір-бір сөз айтып сөйлем құрайды. Біз бүгін ғаламтор жайында көптеген ақпарат естідік. Олай болса, білген, ойға түйген мәліметтерімізді бір-бір сөйлеммен қорытындылайық.
Жұппен жұмыс "Семантикалық карта" әдісі арқылы есімше, көсемше тұйық етістік, шақ, рай түрлерін мәтіннен табу.
Дескриптор: -Ережені біледі -Мәтінен мысал таба алады ҚБ."Сыншы достың пікірі" әдісі Жұптағы оқушылар бір-бірін бағалайды. |
-Түсіндірме сөздігі
Ө
жақсы
қанағат
-маркерлер
-А3 форматы
Оқушылар сағат тілімен сыныптастарының атын жазады. Тұсындағы сандар бойынша іс әрекетті орындайды. (1-тілек айт,2-құшақта т.б)
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Аяқталуы
5 мин
|
Ой тізбегі Менің ойымша....... Мынаны естен шығармау керек...... .......қарамастан ....осыны істедім ........ деген тұжырымға келдім |
|
|||||||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз

















