Білім саласы: Таным Күні:
Бөлімі: Жаратылыстану
Тақырыбы: Ғарышқа саяхат.
Мақсаты:Ғарыш туралы түсінік беру. Ғарышқа сапар жайлы білімдерін кеңейту.Табиғатқа қамқор болуға тәрбиелеу.
Қолданылатын көрнекі құралдар: Ғарыштың суреттері.
Сөздік жұмыс: ғарыш,сапар,аспан.
|
Оқу іс-әрекетінің кезеңдері. |
Педагогтің іс-әрекеті. |
Балалардың іс-әрекеті |
|
Мотивациялық қозғаушылық |
Шаттық шеңбері: Армысың шұғылалы,күн ана! Армысың қайырымды,жер ана! Армысыңдар менің қымбатты достарым! |
Педагогпен бірге тұрып шаттық шеңберін орындайды. |
|
Ұйымдастырушылық ізденушілік. |
Балалар сендерге ғарыш деген сөз таныспа? Мына суреттерде нелерді көріп тұрсыңдар? Дұрыс айтасыңдар ғарышқа сапар шекен ағаларымыз.Тоқтар Әубәкіров ағамызды білесіңдерме? Сендер үлейгенде кім боласыңдар? Ғарышқа сапар шекілерін келедіме? Сергіту сәті: Біз жапырақпыз, Біз жапырақпыз. Жел соқса шамалы. Жан-жаққа біз үшамыз. Қозғалмалы ойын: «Ғарышқа сапар» |
Иа таныс білеміз Аспан,ғарыш,жұлдыз, Ай,ғаламшарларды. Педагогтың айтақ мәліметтерін мұқият тыңдайды. Балалар өздерінің кім болғылары келетінін айтады. Иә келеді. Өлең жолдарына сай қимылдар жасайды. Ойынға жаппай қатысады. |
|
Рефлекциялық түзетушілік |
Сұрақ жауап арқылы оқу қызметін аяқтайды. |
Педагогтың қойған сұрақтарына жауап береді. |
Күтілген нәтиже:
Орындайды: Ғарыш туралы мәліметтерді тыңдайды аспан тіршілігіжайлы тапсырмаларды;
Түсінеді: Ғарыш туралы және аспан денелері туралы мәліметтерді;
Қолданады: Тақырып бойынша сұрақтарға жауап бере алуды;
Тексерген:
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ғарышқа саяхат.
Ғарышқа саяхат.
Білім саласы: Таным Күні:
Бөлімі: Жаратылыстану
Тақырыбы: Ғарышқа саяхат.
Мақсаты:Ғарыш туралы түсінік беру. Ғарышқа сапар жайлы білімдерін кеңейту.Табиғатқа қамқор болуға тәрбиелеу.
Қолданылатын көрнекі құралдар: Ғарыштың суреттері.
Сөздік жұмыс: ғарыш,сапар,аспан.
|
Оқу іс-әрекетінің кезеңдері. |
Педагогтің іс-әрекеті. |
Балалардың іс-әрекеті |
|
Мотивациялық қозғаушылық |
Шаттық шеңбері: Армысың шұғылалы,күн ана! Армысың қайырымды,жер ана! Армысыңдар менің қымбатты достарым! |
Педагогпен бірге тұрып шаттық шеңберін орындайды. |
|
Ұйымдастырушылық ізденушілік. |
Балалар сендерге ғарыш деген сөз таныспа? Мына суреттерде нелерді көріп тұрсыңдар? Дұрыс айтасыңдар ғарышқа сапар шекен ағаларымыз.Тоқтар Әубәкіров ағамызды білесіңдерме? Сендер үлейгенде кім боласыңдар? Ғарышқа сапар шекілерін келедіме? Сергіту сәті: Біз жапырақпыз, Біз жапырақпыз. Жел соқса шамалы. Жан-жаққа біз үшамыз. Қозғалмалы ойын: «Ғарышқа сапар» |
Иа таныс білеміз Аспан,ғарыш,жұлдыз, Ай,ғаламшарларды. Педагогтың айтақ мәліметтерін мұқият тыңдайды. Балалар өздерінің кім болғылары келетінін айтады. Иә келеді. Өлең жолдарына сай қимылдар жасайды. Ойынға жаппай қатысады. |
|
Рефлекциялық түзетушілік |
Сұрақ жауап арқылы оқу қызметін аяқтайды. |
Педагогтың қойған сұрақтарына жауап береді. |
Күтілген нәтиже:
Орындайды: Ғарыш туралы мәліметтерді тыңдайды аспан тіршілігіжайлы тапсырмаларды;
Түсінеді: Ғарыш туралы және аспан денелері туралы мәліметтерді;
Қолданады: Тақырып бойынша сұрақтарға жауап бере алуды;
Тексерген:
шағым қалдыра аласыз













