Материалдар / Геоэкономиканың зерттеу пәні мен өзектілігі

Геоэкономиканың зерттеу пәні мен өзектілігі

Материал туралы қысқаша түсінік
сабақ жоспарының құрылымын жасауға
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
11 Мамыр 2021
5660
1 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Күні


Сынып

Қатысушылар саны

Қатыспағандар саны

Сабақтың тақырыбы


Дүниежүзі елдерінің экономикалық даму көрсеткіштері

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

10.4.1.11 дүниежүзі елдерін экономикалық даму деңгейі бойынша жіктеу

Сабақтың мақсаты


  • Елдердің типтері бойынша бойынша мысалдар келтіреді;

  • Елдердің экономикалық ерекшеліктерін анықтайды;

  • Халықтың өмір сүру деңгейін сипаттайды.

Бағалау критерииі

  • Елдердің типтері бойынша бойынша мысалдар келтіреді;

  • Елдердің экономикалық ерекшеліктерін анықтайды;

  • Халықтың өмір сүру деңгейін сипаттайды.

Сабақтың кезеңі/ уақыты

Мұғалімнің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Басы

«Ұйымдастыру кезеңі

Оқушылармен амандасып, көңіл- күй сұрау, түгендеу.


Үй тапсырмасын сұрау:

  1. Өндірістік күштердің орналасу түрткіжайттарын ата (экономикалық-географиялық, табиғи ресурстық, көліктік, еңбек ресурстары, экологиялық, ғылыми технологиялар)

  2. Индустриялы елдерді ата (Азия елдері)

  3. Жаңа индустриялы еледерді ата


Ой қозғау:

  1. Жалпы ішкі өнім деген не?

(жыл ішіңде ел аумағында өндірілген барлық игіліктің көлемі)

  1. Табиғат жағдайларының қолайсыздығы ауыл шаруашылығына қалай әсер етеді?




Сұрақтарға жауап береді

1-10 балдық жүйе



2 балл







оқулық

Ортасы


Жаңа сабақ:

Мәтінді оқып танысады, пікір алмасады

1 тапсырма:

Елдердің даму деңгейінің көрсеткіштерін жіктеу (схема түрінде)


Критерий


дескриптор

Елдердің даму деңгейінің көрсеткіштерін біледі

Елдердің даму деңгейінің көрсеткіштерін жіктей алады



2 тапсырма: «Кластер» әдісі бойынша ЖҰӨ –нің есептеу әдістерін талдау және елдерді картадан көрсету


Критерий


дескриптор

ЖҰӨ –нің есептеу әдістерін біледі

ЖҰӨ –нің есептеу әдістерін талдап көрсете алады





3 тапсырма: Экономикалық салалық құрылымды салаларын анықтау:

Кестемен жұмыс

1

Өнеркәсіп



2

Ауылшаруашылық



3

Қызмет көрсету





Оқушылар мәтінмен танысады


Схема жасайды








Кластер бойынша ЖҰӨ ні талдайды, картамен жұмыс жасайды











Кестені толтырады





2 балл









3 балл













3 балл








оқулық

Сабақтың соңы




Қорытынды: Сұрақ-жауап

1. Елдің немесе аймақтың атауы:

2. Табиғат ресурсымен қамтамасыз етілуі:

3. Елдің не аймақтың саяси-әлеуметтік тұрақтылығы:

4. Мүмкіндігі бар (дамытуға қолайлы) шаруашылық түрі:

5. Дамыған елдер қатарына қосылу үшін қай саланы немесе қай табиғат ресурсын дамыта отырып жұмыс атқаруы керек?


Кері байланыс:

«Екі жұлдыз, бір тілек»


Үйге тапсырма: оқу



Сұрақтарға жауап береді

Бүгінгі сабақтан түйген ойлары мен тұжырымдарына байланысты кері байланыс жасайды.


2 балл





Тексерілді:

Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Осы аптаның ең үздік материалдары
Педагогтардың біліктілігін арттыру курстары
Аттестацияда (ПББ) 100% келетін
тақырыптармен дайындаймыз
Аттестацияда (ПББ) келетін тақырыптар бойынша жасалған тесттермен дайындалып, бізбен бірге тестілеуден оңай өтесіз
Өткен жылы бізбен дайындалған ұстаздар 50/50 жинап рекорд жасады
Толығырақ