|
Бөлім |
2Картография және географиялық деректер базасы |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Мұғалімнің аты-жөні |
Жумадилова Қ |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні |
|
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Географиялық нысандарды, үдерістер мен құбылыстарды картадан көрсету тәсілдері |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сəйкес) |
9.2.1.1 қазақстандық маңызды географиялық нысандарды, процестер мен құбылыстарды карталардан көрсету барысында сипаттайды |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
– Жерді қашықтан барлау процесін сипаттайды;
|
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийі |
|
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ойлау дағдыларының деңгейі |
Білу, түсіну, қолдану |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
|
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
«Мәңгілік ел» идеясының аясында еңбек және шығармашылық, ынтымақтастық, өмір бойы білім алуға баулу |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пəнаралық байланыс |
математика |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Алдыңғы білім |
5.2.1.1-макро- және микроәлемнысандарын ажырата білу және мысалдар келтіру |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі |
Мұғалімнің іс-әекеті |
Оқушының іс әрекеті |
бағалау |
ресурс |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
1.Ұйымдастыру кезеңі Оқушылармен амандасу. Ой қозғау 1. Оқушыларға түрлі аэрофототүсірілімдер мен ғарыштық түсірілімдерді көрсету
|
Оқушылар сұрақтарға жауап беруге тырысады, суреттерді салыстырады |
|
|
|
||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Жаңа сабақ: 1.Тапсырма: аэро түсірілім мен ғарыштық түсірілімнің ұқсастықтарымен айырмашылықтарын анықтау. Венн диаграммасы
2.Тапсырма: Жерді қашықтан барлау нәтижесінде алынған мәліметтерді Қазақстанда қандай мекемелер мен компаниялар пайдаланатынын анықтау
|
оқушылар аэро түсірілім мен ғарыштық түсірілімнің ұқсастықтарымен айырмашылықтарын Венн диаграммасы арқылы анықтайды Анықтайды, мысалдар келтіреді |
|
|
|
||||||||||||||||||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы |
3.Тапрсыма: Кестені толтыру
Кері байланыс:
|
Жер қабаттарының құрылысын сипаттап кестені толтырады Алған білімдері бойынша кері байланыс жасайды |
|
|
|
||||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Географиялық нысандарды, үдерістер мен құбылыстарды картадан көрсету тәсілдері Сабақ жоспары. 9-сынып
Географиялық нысандарды, үдерістер мен құбылыстарды картадан көрсету тәсілдері Сабақ жоспары. 9-сынып
|
Бөлім |
2Картография және географиялық деректер базасы |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Мұғалімнің аты-жөні |
Жумадилова Қ |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні |
|
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Географиялық нысандарды, үдерістер мен құбылыстарды картадан көрсету тәсілдері |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сəйкес) |
9.2.1.1 қазақстандық маңызды географиялық нысандарды, процестер мен құбылыстарды карталардан көрсету барысында сипаттайды |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
– Жерді қашықтан барлау процесін сипаттайды;
|
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийі |
|
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ойлау дағдыларының деңгейі |
Білу, түсіну, қолдану |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
|
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
«Мәңгілік ел» идеясының аясында еңбек және шығармашылық, ынтымақтастық, өмір бойы білім алуға баулу |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пəнаралық байланыс |
математика |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Алдыңғы білім |
5.2.1.1-макро- және микроәлемнысандарын ажырата білу және мысалдар келтіру |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі |
Мұғалімнің іс-әекеті |
Оқушының іс әрекеті |
бағалау |
ресурс |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
1.Ұйымдастыру кезеңі Оқушылармен амандасу. Ой қозғау 1. Оқушыларға түрлі аэрофототүсірілімдер мен ғарыштық түсірілімдерді көрсету
|
Оқушылар сұрақтарға жауап беруге тырысады, суреттерді салыстырады |
|
|
|
||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Жаңа сабақ: 1.Тапсырма: аэро түсірілім мен ғарыштық түсірілімнің ұқсастықтарымен айырмашылықтарын анықтау. Венн диаграммасы
2.Тапсырма: Жерді қашықтан барлау нәтижесінде алынған мәліметтерді Қазақстанда қандай мекемелер мен компаниялар пайдаланатынын анықтау
|
оқушылар аэро түсірілім мен ғарыштық түсірілімнің ұқсастықтарымен айырмашылықтарын Венн диаграммасы арқылы анықтайды Анықтайды, мысалдар келтіреді |
|
|
|
||||||||||||||||||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы |
3.Тапрсыма: Кестені толтыру
Кері байланыс:
|
Жер қабаттарының құрылысын сипаттап кестені толтырады Алған білімдері бойынша кері байланыс жасайды |
|
|
|
||||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз














