Материалдар / Геометриялық фигуралар 1кл
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Геометриялық фигуралар 1кл

Материал туралы қысқаша түсінік
Геометриялық фигуралар 1кл
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
09 Ақпан 2019
652
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Қысқа мерзімді сабақ жоспары

Пәні: Математика

Мектебі:



Ұзақ мерзімді сабақ жоспар бөлімі

Геометриялық фигуралар



Сабақ тақырыбы

Кеңістік фигуралар



Күні:

Мұғалімнің аты-жөні:



Сынып: 1

Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны:



Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары

1.3.1.2. Жазық фигураларды (үшбұрыш, шеңбер, шаршы, тіктөртбұрыш) кеңістіктегі фигураларды (куб, шар, цилиндр, конус, пирамида) ажырату және оларды қоршаған ортаның заттарымен байланыстыру.



Сабақ мақсаты

Барлық оқушылар:



Фигураларды таяқшалардан құрастырады, ермексазбен жасайды.



Оқушылардың көпшілігі орындай алады:



Геометриялық фигураларды қоршаған ортамен байланыстырып айтады.



Кейбір оқушылар орындай алады:



Жазық және кеңістік фигуралардың түрлерін біледі,ажырата алады.



Бағалау критерийлері


-Жазық фигураларды (үшбұрыш, шеңбер, шаршы, тіктөртбұрыш) кеңістіктегі фигураларды (куб, шаршы, цилиндр, конус, пирамида, параллелепипед) денелерін ажырата алады.

- Геометриялық фигураларды қоршаған ортадағы заттардың пішініне ұқсастығын анықтайды.



Тілдік мақсаттар

Куб, шаршы, цилиндр, конус, пирамида, тіктөртбұрыш

Әр оқушы өзі жасаған фигурасын көрсетіп оның атауын атайды.



Құндылықтарды

Дарыту

Бауырмалыққа, сыйластыққа тәрбиелеу.



Пәнаралық байланыстар

Еңбек, сурет, дүниетану



АКТ қолдану дағдылары

Инетерактивті тақта,слайдтар.



Бастапқы білім


Сабақ барысы




Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақта жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар



Сабақтың басы

5 мин

Ұйымдастыру кезеңі:

 ”Миға шабуыл” әдісі арқылы оқушыларға сұрақ қою арқылы жауап алу.

  • Геометрик фигураларды ата

  • Олардың бір-бірінен айырмашылығын айт

Геометрик фигуралар арқылы үш топқа бөлу.


 Геометрик фигуралардың кесінділері



Сабақтың ортасы

25 мин

(Т,Қ) Топтық жұмыс

1-тапсырма

  • Суретін салады, ажыратады

  • Жіппен, таяқшамен геометрик фигураларды жасайды

  • Геометрик фигураларды қоршаған ортамен байланыстырып дәлелдейді

Дескриптор:

-Фигураны салады

-Фигураны жасайды

-Қоршаған ортаға байланыстырып айтады

«Көңілді күн» сергіту сәті

Әр бір топқа құрамында цилиндр,конус,шары бар кеңістік фигуралары топтамасын таратамын.Оларды зерттеп.қарап шығуды ұсынамын.Мынандай фигураны кеңістік фигура деп атауымыздың себебі,оларды қолға ұстауға болады және үстелге қойғанда оның көрініп тұратынын,сонымен қатар олардың көлеңкелерін көруге болатынын айтып,түсіндіремін.


Таяқшалар


Геометриялық фигуралар


 Видеоролик


Геометриялық фигуралар

Өз тәжірибемнен алынған

Бағалау критерийі

Геометрик фигураларды қоршаған ортадағы заттардың пішініне ұқсастығын анықтайды

(Т,Қ)


 


Дескриптор:

-цилиндр пішіндес заттарды анықтайды және фигурамен сәйкестендіреді

-куб пішіндес заттарды анықтайды және шар пішіндес заттарды анықтайды және фигурамен сәйкестендіреді

Кеңістік фигуралар,

Суреттер

Критериалды бағалауға арналған тапсырмалар жинағынан

Бағалау критерийі

Жазық фигуралардың (үш бұрыш,шаршы) кеңістіктегі фигуралардың(куб, шар , цилиндр,конус) денелерін ажырата алады


Ө,Қ) 3-тапсырма

Жазық фигураларды қызыл түспен, ал кеңістік фигураларын көк түспен бояңыз және фигураларды атаңыз.

Shape2 Shape3 Shape4 Shape1 Shape5






Дескриптор: Білім алушы -жазық фигураларды табады және қызыл түспен бояйды; - кеңістіктік денелерді анықтайды және көк түспен бояйды


Кеңістік жжәне жжазық ф игуралар

Критериалды бағалауға арналған тапсырмалар жинағынан

Сабақтың соңы

5 мин


Кубизм “әдісі арқылы балаларға ашық сұрақ беріп,жауап алу арқылы оқушылардың алған білімдерін пысықтау.

  • Кеңістік фигураларын ата

  • Кеңістік фигуралары мен жазық фигураларының қандай айырмашылығы бар?

  • Пирамида мен цилиндрдің айырмашылығы неде?


Куб



Ойлан,бөліс


Дескриптор:

-цилиндр пішіндес заттарды анықтайды және фигурамен сәйкестендіреді

-куб пішіндес заттарды анықтайды және шар пішіндес анықтайды және фигурамен сәйкестендіреді


Сабақ барысында әр тапсырмаларды күлекештер арқылы бағалап отырамын.Сабақ соңында оқушылардың білімін тексеру мақсатында кері байланыс жүргіземін.Оқушылар тақтадағы күн шуағы,бұлт,жаңбыр суреттері арқылы өз ойларын білдіреді. Мысалы: сабақты түсінгендер өз стикерін күн шуағына,толық түсінбегендер бұлтқа,сабақты мүлде түсінбегендер жаңбыр суретінің астына атын жазып,жапсырады.

Суреттер,стикерлер

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы.Таяқшаларды пайдаланғанда қауіпсіздік ережелерін сақтау




Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!