|
Бөлім: |
9.2 A Тізбектер |
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
Күні: |
19.11.2024 |
|
Сыныбы: 9 «а» |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Арифметикалық және геометриялық прогрессиялар |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
9.2.3.6 геометриялық прогрессиялардың n-ші мүшесін, алғашқы n мүшелерінің қосындысын есептеу формулаларын, сипаттамалық қасиетін білу және қолдану; |
|
Сабақтың мақсаты: |
-геометриялық прогрессияның анықтамасын біледі - геометриялық прогрессияның n-ші мүшесін табуды біледі - геометриялық прогрессиялардың алғашқы n мүшелерінің қосындысын есептеу формулаларын біледі және есептер шығаруда қолданады |
Са бақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 2 минут Маңызды тұжырым. 6минут |
Ұйымдастыру кезеңі: (Ұ) Амандасу, түгендеу . Үй тапсырмасын тексеру. Өткен тақырыпқа шолу
Барлық оқушы қатысады. |
Амандасады. Кезекші сыныпты түгендеп, есеп береді. «Көршіңді тексер» әдісі арқылы бір-бірінің үй тапсырмаларын тақтадағы дұрыс жауаппен тексереді. «Ханталапай» ойыны асықтардағы нөмірленген сұрақтарға жауап береді?сұрақтарға ауызша жауап беріп, формулаларды тақтаға жазады. |
Бағалау парағымен жұмыс. сұрақтарға дұрыс жауап берсе 1 балл алады. |
Оқулық, дәптер, интерактивті тақта, тақта. Интерактивті тақта |
|
Топтық жұмыс
|
Прогрессия тұрмыста Әлия бір кесе шәйдің температурасы бастапқыда 80°C болды. Әр 5 минут сайын оның температурасы 2 есе азаяды (суыған сайын баяу суиды).
Прогрессия биологияда Петри табақшасында бактериялардың саны бастапқыда 100 болды. Әр 2 сағат сайын олардың саны 1.5 есе көбейеді.
Прогрессия медицинада Дәрігер пациентке алғашқы күні 16 мг дәрі қабылдауды тағайындады. Әр келесі күні дозаны екі есе азайтып отырады.
Прогрессия
энергетикада
|
Берілген тапсырманы топта талқылап, плакатқа берілген есепті шығарады. Ізделінді шаманы анықтайды. |
Дескриптор: - -шарт бойынша белгісізді дұрыс анықтайды -n-ші мүшесін табады 2 балл |
Оқулық, плакат, үлестірмелі қағаздар. |
|
Жеке жұмыс 10 минут |
Оқулықтағы №3.84, 3.85, 3.86 есептер Тақтада және орындарында жеке орындауға тапсырылады |
Оқулықтағы тапсырмамен тақтада және орындарында жеке жұмыс жасайды. |
Дескриптор: -есептің шартын дұрыс жазады -арифметикалық прогрессияның n-ші мүшесінің формуласын дұрыс жазады -белгісізді табады 3 балл |
Оқулық, дәптер, тақта, бағалау парағы. |
|
Жұптық жұмыс 7 минут |
|
Ресурстармен танысады. Жұптық жұмыс жасайды. Жұптар жұмыстарын алмастырып, тақтадағы дайын жауаптар арқылы тексереді |
Дескриптор: -геометриялық прогрессияның айырымын таба алады - геометриялық прогрессияның алғашқы n мүшесінің қосындысын таба алады - геометриялық прогрессияның n ші мүшесін таба алады 3 балл |
Үлестірмелі қағаздар, дәптер, бағалау парағы. |
|
Сабақты бекіту 5 минут |
Plicsart платформасында тапсырмалар орындау |
Сабақ бойынша сұрақтарға жауап береді |
Дескриптор: -прогрессияның анықтамасыңа сәйкес 4-5 cұрақка дұрыс жауап берсе 1 балл |
Интерактивті тақта. |
|
Сабақтың соңы Ой толғаныс. Рефлексия 5 мин.
|
|
Бүгінгі сабаққа кері байланыс жазады Үй тапсырмасы: № 3.87 есеп. Формула жаттау. |
Сонымен қатар 1-10 баллдық жүйе бойынша оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігі бойынша бағаланады. |
Оқулық, дәптер, үлестірме қағаз, бағлау парағы. |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Геометриялық прогрессия ашық сабақ
Геометриялық прогрессия ашық сабақ
|
Бөлім: |
9.2 A Тізбектер |
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
Күні: |
19.11.2024 |
|
Сыныбы: 9 «а» |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Арифметикалық және геометриялық прогрессиялар |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
9.2.3.6 геометриялық прогрессиялардың n-ші мүшесін, алғашқы n мүшелерінің қосындысын есептеу формулаларын, сипаттамалық қасиетін білу және қолдану; |
|
Сабақтың мақсаты: |
-геометриялық прогрессияның анықтамасын біледі - геометриялық прогрессияның n-ші мүшесін табуды біледі - геометриялық прогрессиялардың алғашқы n мүшелерінің қосындысын есептеу формулаларын біледі және есептер шығаруда қолданады |
Са бақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 2 минут Маңызды тұжырым. 6минут |
Ұйымдастыру кезеңі: (Ұ) Амандасу, түгендеу . Үй тапсырмасын тексеру. Өткен тақырыпқа шолу
Барлық оқушы қатысады. |
Амандасады. Кезекші сыныпты түгендеп, есеп береді. «Көршіңді тексер» әдісі арқылы бір-бірінің үй тапсырмаларын тақтадағы дұрыс жауаппен тексереді. «Ханталапай» ойыны асықтардағы нөмірленген сұрақтарға жауап береді?сұрақтарға ауызша жауап беріп, формулаларды тақтаға жазады. |
Бағалау парағымен жұмыс. сұрақтарға дұрыс жауап берсе 1 балл алады. |
Оқулық, дәптер, интерактивті тақта, тақта. Интерактивті тақта |
|
Топтық жұмыс
|
Прогрессия тұрмыста Әлия бір кесе шәйдің температурасы бастапқыда 80°C болды. Әр 5 минут сайын оның температурасы 2 есе азаяды (суыған сайын баяу суиды).
Прогрессия биологияда Петри табақшасында бактериялардың саны бастапқыда 100 болды. Әр 2 сағат сайын олардың саны 1.5 есе көбейеді.
Прогрессия медицинада Дәрігер пациентке алғашқы күні 16 мг дәрі қабылдауды тағайындады. Әр келесі күні дозаны екі есе азайтып отырады.
Прогрессия
энергетикада
|
Берілген тапсырманы топта талқылап, плакатқа берілген есепті шығарады. Ізделінді шаманы анықтайды. |
Дескриптор: - -шарт бойынша белгісізді дұрыс анықтайды -n-ші мүшесін табады 2 балл |
Оқулық, плакат, үлестірмелі қағаздар. |
|
Жеке жұмыс 10 минут |
Оқулықтағы №3.84, 3.85, 3.86 есептер Тақтада және орындарында жеке орындауға тапсырылады |
Оқулықтағы тапсырмамен тақтада және орындарында жеке жұмыс жасайды. |
Дескриптор: -есептің шартын дұрыс жазады -арифметикалық прогрессияның n-ші мүшесінің формуласын дұрыс жазады -белгісізді табады 3 балл |
Оқулық, дәптер, тақта, бағалау парағы. |
|
Жұптық жұмыс 7 минут |
|
Ресурстармен танысады. Жұптық жұмыс жасайды. Жұптар жұмыстарын алмастырып, тақтадағы дайын жауаптар арқылы тексереді |
Дескриптор: -геометриялық прогрессияның айырымын таба алады - геометриялық прогрессияның алғашқы n мүшесінің қосындысын таба алады - геометриялық прогрессияның n ші мүшесін таба алады 3 балл |
Үлестірмелі қағаздар, дәптер, бағалау парағы. |
|
Сабақты бекіту 5 минут |
Plicsart платформасында тапсырмалар орындау |
Сабақ бойынша сұрақтарға жауап береді |
Дескриптор: -прогрессияның анықтамасыңа сәйкес 4-5 cұрақка дұрыс жауап берсе 1 балл |
Интерактивті тақта. |
|
Сабақтың соңы Ой толғаныс. Рефлексия 5 мин.
|
|
Бүгінгі сабаққа кері байланыс жазады Үй тапсырмасы: № 3.87 есеп. Формула жаттау. |
Сонымен қатар 1-10 баллдық жүйе бойынша оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігі бойынша бағаланады. |
Оқулық, дәптер, үлестірме қағаз, бағлау парағы. |
шағым қалдыра аласыз














