|
Ұзақмерзімді жоспар бөлімі: |
Мектеп:Шаған ЖОББМ |
|
|
Күні:02.12.2020 |
Мұғалімнің аты-жөні:Ізмағанбетова Ә.Ш. |
|
|
Сынып:7 а,ә,в |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|
|
Сабақтың тақырыбы |
Гидросфера және оның құрамдас бөлігі |
|
|
Осы сабақта қолжеткізілетін оқумақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
7.3.3.1- гидросфера және оның құрамдас бөліктерін сипаттайды |
|
|
Сабақ мақсаттары |
-Гидросфераның құрамдас бөліктерін анықтайды, су айналымдарын талдайды; |
|
|
Жетістік критерийлері |
-Гидросфера құрамын түсінеді; -Гидросфераның құрамдас бөліктерінің ерекшеліктерін сипаттайды -Гидросферадағы су айналымын талдайды |
|
|
Тілдік мақсаттар
|
Пәндік лексика және терминология: гидросфера, мұхит, құрлық суы, өзен, көл, мұздықтар, мұз жамылғысы, жерасты суы, өзен бастауы Оқытудың тілдік мақсаты: гидросфераның құрамдас бөліктерін түсіндіру үшін болжам құруға топта жұмыс істейді (айтылым, тыңдалым және жазылым дағдылары) алады. Диалог құруға /жазылымға қажетті сөздер топтамасы: Суретте … Мен … деп болжаймын. Құрлық суларының ....... түрлері. Су айналымының маңызы зор себебі......... Тұщы су қорының...... шоғырланған. Ғаламшардағы өзендердің......... |
|
|
Құндылықтарды дарыту |
Өзіне және айналадағыларға құрметпен қарау, қоршаған ортаға, суды үнемдеп, қорғауға тәрбиелеу |
|
|
Пәнаралық байланыстар |
Химия пәнімен судың химиялық құрамын анықтау. Графиктер құру арқылы математикалық білімдерін пайдаланады. |
|
|
АКТ қолдану дағдылары |
Интерактивті тақта, презентация |
|
|
Бастапқы білім |
Гидросфера түрлері |
|
|
Сабақ барысы |
||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекеттер |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 0-3 мин |
- Ұйымдастыру. Сәлемдесу. Сабақ мақсатымен, тапсырмалармен және жетістік критерийлерімен танысу. |
презентация Слайд 1- 2 |
|
Сабақтың ортасы 4-5 мин 6-15 мин 16-20 мин 21-30 мин 31-37 мин
|
Оқушылардың түсініктерін қалыптастыру мақсатында сұрақтар қойылады.
Мәтін бойынша оқушыларға сұрақтар қойылады. Сұрақ-жауап 1.Суреттегі «Табиғаттағы су айналымы» тізбегін түсіндіріңдер 3.Гидросфера қандай
бөліктерден тұрады? Құрлық суларын презентациядан таныстырып, бейне ролик көрсету. Мұғалімнің түсіндіруі Бейне материалдарды көру арқылы төмендегі сұрақтарға жауап беріңдер: Өзен дегеніміз не? Өзендер қалай қоректенеді? Ғаламшардағы өзендердің маңызы қандай? Өз аймақтарыңда қандай өзендер бар? Ол өзендер қандай мақсатта пайдаланылады. Көл дегеніміз не? Ол қалай
қалыптасады ? Жер асты суларының графикалық түрін сипаттаңдар? Мұздықтардың маңызы қандай? Дескрипторлар: - Оқушы бейне роликтен гидросферадағы су айналымын түсініп, сипаттай алады. - Гидросфераның байланысын анықтап, сұрақтардың 8-не жауап бере алады. Ғаламшар үшін гидросфераның маңызын бағалаңдар
|
Слайд 3-4
Слайд 7-9
Слайд 6
10-20 слайд
Твиг білім Бейне ролик «Өзендер қалай пайда болады?» |
|
Сабақтың соңы 38-40мин |
Сабақ соңында оқушылар рефлексия жүргізеді: Үйге: 1.§21 тақырыпты оқу. 2.Кескін картаға материктер мен теңіздерді түсіру. |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Гидросфера және оның құрамдас бөлігі.7 сынып.
Гидросфера және оның құрамдас бөлігі.7 сынып.
|
Ұзақмерзімді жоспар бөлімі: |
Мектеп:Шаған ЖОББМ |
|
|
Күні:02.12.2020 |
Мұғалімнің аты-жөні:Ізмағанбетова Ә.Ш. |
|
|
Сынып:7 а,ә,в |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|
|
Сабақтың тақырыбы |
Гидросфера және оның құрамдас бөлігі |
|
|
Осы сабақта қолжеткізілетін оқумақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
7.3.3.1- гидросфера және оның құрамдас бөліктерін сипаттайды |
|
|
Сабақ мақсаттары |
-Гидросфераның құрамдас бөліктерін анықтайды, су айналымдарын талдайды; |
|
|
Жетістік критерийлері |
-Гидросфера құрамын түсінеді; -Гидросфераның құрамдас бөліктерінің ерекшеліктерін сипаттайды -Гидросферадағы су айналымын талдайды |
|
|
Тілдік мақсаттар
|
Пәндік лексика және терминология: гидросфера, мұхит, құрлық суы, өзен, көл, мұздықтар, мұз жамылғысы, жерасты суы, өзен бастауы Оқытудың тілдік мақсаты: гидросфераның құрамдас бөліктерін түсіндіру үшін болжам құруға топта жұмыс істейді (айтылым, тыңдалым және жазылым дағдылары) алады. Диалог құруға /жазылымға қажетті сөздер топтамасы: Суретте … Мен … деп болжаймын. Құрлық суларының ....... түрлері. Су айналымының маңызы зор себебі......... Тұщы су қорының...... шоғырланған. Ғаламшардағы өзендердің......... |
|
|
Құндылықтарды дарыту |
Өзіне және айналадағыларға құрметпен қарау, қоршаған ортаға, суды үнемдеп, қорғауға тәрбиелеу |
|
|
Пәнаралық байланыстар |
Химия пәнімен судың химиялық құрамын анықтау. Графиктер құру арқылы математикалық білімдерін пайдаланады. |
|
|
АКТ қолдану дағдылары |
Интерактивті тақта, презентация |
|
|
Бастапқы білім |
Гидросфера түрлері |
|
|
Сабақ барысы |
||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекеттер |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 0-3 мин |
- Ұйымдастыру. Сәлемдесу. Сабақ мақсатымен, тапсырмалармен және жетістік критерийлерімен танысу. |
презентация Слайд 1- 2 |
|
Сабақтың ортасы 4-5 мин 6-15 мин 16-20 мин 21-30 мин 31-37 мин
|
Оқушылардың түсініктерін қалыптастыру мақсатында сұрақтар қойылады.
Мәтін бойынша оқушыларға сұрақтар қойылады. Сұрақ-жауап 1.Суреттегі «Табиғаттағы су айналымы» тізбегін түсіндіріңдер 3.Гидросфера қандай
бөліктерден тұрады? Құрлық суларын презентациядан таныстырып, бейне ролик көрсету. Мұғалімнің түсіндіруі Бейне материалдарды көру арқылы төмендегі сұрақтарға жауап беріңдер: Өзен дегеніміз не? Өзендер қалай қоректенеді? Ғаламшардағы өзендердің маңызы қандай? Өз аймақтарыңда қандай өзендер бар? Ол өзендер қандай мақсатта пайдаланылады. Көл дегеніміз не? Ол қалай
қалыптасады ? Жер асты суларының графикалық түрін сипаттаңдар? Мұздықтардың маңызы қандай? Дескрипторлар: - Оқушы бейне роликтен гидросферадағы су айналымын түсініп, сипаттай алады. - Гидросфераның байланысын анықтап, сұрақтардың 8-не жауап бере алады. Ғаламшар үшін гидросфераның маңызын бағалаңдар
|
Слайд 3-4
Слайд 7-9
Слайд 6
10-20 слайд
Твиг білім Бейне ролик «Өзендер қалай пайда болады?» |
|
Сабақтың соңы 38-40мин |
Сабақ соңында оқушылар рефлексия жүргізеді: Үйге: 1.§21 тақырыпты оқу. 2.Кескін картаға материктер мен теңіздерді түсіру. |
|
шағым қалдыра аласыз













