Материалдар / Гимнастика

Гимнастика

Материал туралы қысқаша түсінік
Қмж
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
02 Мамыр 2024
183
1 рет жүктелген
250 ₸
Бүгін алсаңыз
+13 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +13 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады



Бөлім:

«Құрал жабдықтар арқылы гимнастика дағдыларын дмыту»


Педагогтің аты-жөні:

Нарбаева Балнур Орикбаевна


Күні:

05.02.24 ж ж


Сынып: 6

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:


Сабақтың тақырыбы:

Жауырынға тұру»


Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

6.3.2.2.- Статикалық элементтерден құрылған жаттығулардың (көпір,шпагат,қарлығаш) орындалуы техникасын үйрету


Сабақтың мақсаты

Білім алушыларға жауырынға тұру»элементтерін меңгерту. Білім алушылар жауырынға тұру» жасай біледі ойын



Сабақтың барысы


Сабақтың кезеңі//уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті


Бағалау

Ресурстар


Ұйымдастыру

Басы

15 минут

































































Ортасы

2 5 минут



















Соңы

5-минут

Ынтымақтастыру атмосферасын орнату. Білім алушыларды

бой-бойымен сапқа тұрғызып, кезекші баяндауын тыңдау.

- Сәлемдесу, түгелдеу.

Спорттық кимдеріне назар аудару.

- Сабақтың тақырыбы және мақсат - міндетімен таныстыру.

- Техника қауіпсіздік ережесін айтып өту.

Жүру кезіндегі жаттығулар:

- допты қолмен жоғары ұстап , аяқтың ұшымен жүру.

- допты желке тұсына қойып , өкшемен жүру.

- Допты екі қолмен ұстап баста ауналдыру

- допты қолдан қолға ауыстырып жүру
- қолда допты ұстап алға созып жартылай отырып жүру.

-допты екі аяқтың арасымен еденде домалатып жүру

Жүгіру кезіндегі орындалатын жаттығулар:

- бір қалыпты жүгіру

- оң жақ қапталмен қолды сермей жүгіру

- сол жақ қапталмен қолды сермей жүгіру.

тізені көтеріп алақанға тигізіп жүгіру.

- қолды артқа қойып,өкшені қолға

тигізе жүгіру.

Бір орында жалпы дамыту , қыздыру жаттығуларын жасату Бірмен ,екіге саналу арқылы сыныпты екі топқа бөлемін.

- басты төмен, жоғары оңға, солға ию

- қолды белге қойып иықты алға,артқа айналдыру

- қолымызды бір - бірімізге айқастырып онға ,солға айналдыру

- қол кеудеде, оңға, солға, бұрылып қолды жазу

- оң қол жоғарыда, сол қол төменде кезекпен кезек қолды сермеу

- екі қолымыз белде,оңға солға айналдыру

- оң қолымыз жоғарыда ,сол қолымыз белде бір жанымызға иілу

- екі аяқты біріктіріп,қолды дізеге қойып ,оңға, солға айналдыру

- жерден денені көтеру және оты рып тұру

Шалқалап жату қалпынан аяқтың ұшын бастан асыра еденге тигізуге тырыса отырып, бел еденнен көтерілген кезде алақанмен мықынды қаусыра ұстап, қолды белге тіреу керек және қолды шынтақтан бүгіп, оны дененің астына қарай көбірек жіберіп, бұдан кейін аяқты жоғары қарай созады да, шынтақты тірей көтерілу арқылы жаурынға тұру қимылы орындалады. Жаурынға тұру тәсілін орынықтыра түсу үшін аяқпен мынадай әр түрлі қимылдар жасау ұсынылады: аяқты бүгу, алшақ ұстау, бір аяқты алға, екінші аяқты артқа қарай жіберу және т.б.Бұл жаттығуды бастапқы қалыпты өзгерту арқылы қиындатуға болады, яғни екі аяқты бірге соза ұстап отырып, жаурынға тұру керек. Аяқты сүйемелдеп ұстау қауіпсіздендірудің және оған көмек берудің элементі болып табылады.
Оқушыларды жекелеп жаурынға тұрғызып бағалау.

Талқылауға арналған сұрақтар:-Бүгінгі сабақтан не білдіңдер?-Сендер үшін не маңызды болды?- Бүгінгі сабаққа барлығымыз жақсы қатыстық. Білім алушылар бір-бірінің орындаған жаттығуларын « Баскетбол добын» беру әдісі арқылы бағалай алады. Рефлексия: Балалар алған білімдері бойынша өздерін өздері бағалайды. -Сабақта не түсініксіз болды?-Сабақ барысында қандай қиыншылықтар кездесті?-Не қосу қажет деп ойлайсың?Мұғалім тарапынан кері байланыс жүргізіледі (сабақ барысында кеткен қателіктер мен артықшылықтар ауызша айтылады).


Мұғаліммен сәлемдеседі. Сапқа тұрды білім алушылар


















Жалпы дамыту жаттығуларын толық меңгерген оқушылар әрбір жаттығуды мұқият қарап, ережеге сай бұлжытпай орындайды.

Техника қауіпсіздік ережесін сақтайды









Білім алушылар жаттығу ережесін мұқият тыңдап, жаттығу ережесі түсінігін талқылайды, есте сақтау қабілеті арқылы ойынды дұрыс жүргізеді. Топтық ойынын жақсарту белсенділігі туралы әлеуметтік дағдыларды түсінеді, және көрсету

қозғалу дағдылары жүгіру, секіру, лақтыру жақсы көрсете біледі.
















Бүгінгі сабақтан түйген ойлары мен тұжырымдары

на байланысты кері байланыс жасайды





























































Баскетбол добын беру әдісі арқылы бағалау

Ысқырық

























































Төсеніш






Бөлім:

«Құрал жабдықтар арқылы гимнастика дағдыларын дмыту»


Педагогтің аты-жөні:

Нарбаева Балнур Орикбаевна


Күні:

06.02.24 ж ж


Сынып: 6

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:


Сабақтың тақырыбы:

«Шатқа тұру»


Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

6.3.2.2.- Статикалық элементтерден құрылған жаттығулардың (көпір,шпагат,қарлығаш) орындалуы техникасын үйрету


Сабақтың мақсаты

Білім алушыларға жауырынға тұру»элементтерін меңгерту. Білім алушылар жауырынға тұру» жасай біледі ойын



Сабақтың барысы


Сабақтың кезеңі//уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті


Бағалау

Ресурстар


250 ₸ - Сатып алу

Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Осы аптаның ең үздік материалдары
Педагогтардың біліктілігін арттыру курстары
Аттестацияда (ПББ) 100% келетін
тақырыптармен дайындаймыз
Аттестацияда (ПББ) келетін тақырыптар бойынша жасалған тесттермен дайындалып, бізбен бірге тестілеуден оңай өтесіз
Өткен жылы бізбен дайындалған ұстаздар 50/50 жинап рекорд жасады
Толығырақ