Қостанай облысы әкімдігі білім басқармасының «Меңдіқара ауданының білім бөлімінің Ғаббас Жұмабаев атындағы Боровской мектеп-гимназиясы» КММ
Қысқа мерзімді жоспар
|
Пән: |
Қазақ әдебиеті |
|
Бөлім: |
Тарихи шындық |
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
Мустафина К.К |
|
Күні : |
28.02.2025 |
|
Сынып: 9 «А» |
Барлығы : 18 оқушы Қатысқан оқушылар: Қатыспаған |
|
Сабақтың тақырыбы |
Ғ.Мүсірепов. «Ұлпан» романы |
|
Оқу мақсаты |
9.1.3.1 көркем шығарманың идеясына сай кейіпкерлер жүйесін анықтау; 9.1.4.1. Көркем шығармалардан алған үзінділерді шығармашылық жұмыстарда қолдану; |
|
Сабақ мақсаты |
«Ұлпан» романының кейіпкерлерін берілген үзіндідегі іс- әрекеті мен мінезіне сай анықтайды, композициялық кезеңін көрсетеді, оларды сомдаудың тәсілін ажыратады. Ұлпан романының үзінділерін сыни мақала, эссе, көркем хат жазады.
|
Сабақтың кезеңдері
|
Сабақ кезеңдері |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Басы 5 мин |
Ұйымдастыру кезеңі: ( амандасу,өзектендіру , саб.тақырыбын, мақсатын түсіндіру) Үйге тапсырмасын сұрауда оқушыларға сұрақ қоямын.
Өткен сабақты пысықтау үшін жалпы сұрақ қоямын:
- Шығарма идеясын ашуда автордың мақсаты қандай?
|
Мұғаліммен амандасады. Сұрақтарға жауап береді.
Сұрақтарға жауап береді. |
Өз ойын дұрыс мағынада білдіріп, белсенділікпен қатысқан оқушыға мадақтау сөзімен ынталандыру. Мадақтау арқылы |
Интерактивті тақта, слайд
платформа
|
|
Ортасы 35 минут |
Сабақтың тақырыбын тақтаға жазамын. Мақсатын айтамын .
Топпен жұмыс (20 мин) Ұлпан» романының кейіпкерлерін берілген үзіндідегі іс әрекеті мен мінезіне сай анықтаңыз,композициялық кезеңін көрсетіңіз , оларды сомдаудың тәсілін ажыратыңыз
Жеке жұмыс (15 мин) РАФТ стратегиясы 1-топтың әр оқушысына Роль -зерттеуші Адресат — авторға Форма — сын-пікір Тақырып — «Әдеби шығарманың көркемдік құндылығы»
2-топтың әр оқушысына Роль – Оқушы Адресат — оқырман Форма — эссе Тақырып — «Заманынан оза басқан Ұлпан»
3-топтың әр оқушысына
Роль — Ұлпанның атынан Адресат —Болашақ ұрпаққа Форма — көркем хат Тақырып — «Айтарым маған,келер ұрпақ!»
|
Білім алушылар дәптерлерін ашып, бүгінгі күнді жазады. Назарын мұғалімге аударады. Білім алушылар кейіпкерлерді берілген үзіндідегі іс әрекеті мен мінезіне сай анықтайды,композициялық кезеңін көрсетеді, оларды сомдаудың тәсілін ажыратады. Тапсырманы жеке орныдайды. Тапсырманы жеке орныдайды.
Тапсырманы жеке орныдайды. .
|
Бағалау: Өзара Дескриптор: кейіпкерлерді берілген үзіндідегі іс әрекеті мен мінезіне сай анықтайды-2ұпай композициялық кезеңін көрсетеді-2 ұпай, оларды сомдаудың тәсілін ажыратады-2 Бағалау : Топ ішінде өзара дәптер алмасу арқылы 1-топтың дескрипторы: 1.Зерттеуші рөліне кіреді-1 2.Авторға сын-мақала жазады-2 3.Тақырыпты ашады-1 Барлығы-4 ұпай 2-топтың дескрипторы: 1.Оқушы рөліне кіреді-1 2. Оқырманға эссе жазады-2 3.Тақырыпты ашады-1 Барлығы-4 ұпай 3-топтың дескрипторы: 1.Ұлпанның рөліне кіреді -1 2. Болашақ ұрпаққа көркем хат жазады -2 3.Тақырыпты ашады-1 Барлығы:4
|
Презентация, интер.тақта Оқулық ,кесте Оқушының «Жеке есебі» карточкасы
Дәптер, оқулық Оқушының «Жеке есебі» карточкасы
Оқулық, жұмыс дәптерлері. |
|
Соңы 5 минут |
Сабақты бекіту:
Үй тапсырмасы: 195-бет,15-тапсырма. Рефлексия Инстаграмм әлеуметтік жүйесіне жариялаанған постқа комментарий жазыңыздар. |
Үй тапсырмасын күнделіктеріне жазады.Оқушылар сабақта қаралған тақырып бойынша өз инстаграмм әлеуметтік жүйесіне жариялаанған постқа түсініктеме ( коммент.) жазады. |
Білім алушылар кері байланыс береді. |
Гаджет |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ғ.Мүсірепов . " Ұлпан" романы .
Қостанай облысы әкімдігі білім басқармасының «Меңдіқара ауданының білім бөлімінің Ғаббас Жұмабаев атындағы Боровской мектеп-гимназиясы» КММ
Қысқа мерзімді жоспар
|
Пән: |
Қазақ әдебиеті |
|
Бөлім: |
Тарихи шындық |
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
Мустафина К.К |
|
Күні : |
28.02.2025 |
|
Сынып: 9 «А» |
Барлығы : 18 оқушы Қатысқан оқушылар: Қатыспаған |
|
Сабақтың тақырыбы |
Ғ.Мүсірепов. «Ұлпан» романы |
|
Оқу мақсаты |
9.1.3.1 көркем шығарманың идеясына сай кейіпкерлер жүйесін анықтау; 9.1.4.1. Көркем шығармалардан алған үзінділерді шығармашылық жұмыстарда қолдану; |
|
Сабақ мақсаты |
«Ұлпан» романының кейіпкерлерін берілген үзіндідегі іс- әрекеті мен мінезіне сай анықтайды, композициялық кезеңін көрсетеді, оларды сомдаудың тәсілін ажыратады. Ұлпан романының үзінділерін сыни мақала, эссе, көркем хат жазады.
|
Сабақтың кезеңдері
|
Сабақ кезеңдері |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Басы 5 мин |
Ұйымдастыру кезеңі: ( амандасу,өзектендіру , саб.тақырыбын, мақсатын түсіндіру) Үйге тапсырмасын сұрауда оқушыларға сұрақ қоямын.
Өткен сабақты пысықтау үшін жалпы сұрақ қоямын:
- Шығарма идеясын ашуда автордың мақсаты қандай?
|
Мұғаліммен амандасады. Сұрақтарға жауап береді.
Сұрақтарға жауап береді. |
Өз ойын дұрыс мағынада білдіріп, белсенділікпен қатысқан оқушыға мадақтау сөзімен ынталандыру. Мадақтау арқылы |
Интерактивті тақта, слайд
платформа
|
|
Ортасы 35 минут |
Сабақтың тақырыбын тақтаға жазамын. Мақсатын айтамын .
Топпен жұмыс (20 мин) Ұлпан» романының кейіпкерлерін берілген үзіндідегі іс әрекеті мен мінезіне сай анықтаңыз,композициялық кезеңін көрсетіңіз , оларды сомдаудың тәсілін ажыратыңыз
Жеке жұмыс (15 мин) РАФТ стратегиясы 1-топтың әр оқушысына Роль -зерттеуші Адресат — авторға Форма — сын-пікір Тақырып — «Әдеби шығарманың көркемдік құндылығы»
2-топтың әр оқушысына Роль – Оқушы Адресат — оқырман Форма — эссе Тақырып — «Заманынан оза басқан Ұлпан»
3-топтың әр оқушысына
Роль — Ұлпанның атынан Адресат —Болашақ ұрпаққа Форма — көркем хат Тақырып — «Айтарым маған,келер ұрпақ!»
|
Білім алушылар дәптерлерін ашып, бүгінгі күнді жазады. Назарын мұғалімге аударады. Білім алушылар кейіпкерлерді берілген үзіндідегі іс әрекеті мен мінезіне сай анықтайды,композициялық кезеңін көрсетеді, оларды сомдаудың тәсілін ажыратады. Тапсырманы жеке орныдайды. Тапсырманы жеке орныдайды.
Тапсырманы жеке орныдайды. .
|
Бағалау: Өзара Дескриптор: кейіпкерлерді берілген үзіндідегі іс әрекеті мен мінезіне сай анықтайды-2ұпай композициялық кезеңін көрсетеді-2 ұпай, оларды сомдаудың тәсілін ажыратады-2 Бағалау : Топ ішінде өзара дәптер алмасу арқылы 1-топтың дескрипторы: 1.Зерттеуші рөліне кіреді-1 2.Авторға сын-мақала жазады-2 3.Тақырыпты ашады-1 Барлығы-4 ұпай 2-топтың дескрипторы: 1.Оқушы рөліне кіреді-1 2. Оқырманға эссе жазады-2 3.Тақырыпты ашады-1 Барлығы-4 ұпай 3-топтың дескрипторы: 1.Ұлпанның рөліне кіреді -1 2. Болашақ ұрпаққа көркем хат жазады -2 3.Тақырыпты ашады-1 Барлығы:4
|
Презентация, интер.тақта Оқулық ,кесте Оқушының «Жеке есебі» карточкасы
Дәптер, оқулық Оқушының «Жеке есебі» карточкасы
Оқулық, жұмыс дәптерлері. |
|
Соңы 5 минут |
Сабақты бекіту:
Үй тапсырмасы: 195-бет,15-тапсырма. Рефлексия Инстаграмм әлеуметтік жүйесіне жариялаанған постқа комментарий жазыңыздар. |
Үй тапсырмасын күнделіктеріне жазады.Оқушылар сабақта қаралған тақырып бойынша өз инстаграмм әлеуметтік жүйесіне жариялаанған постқа түсініктеме ( коммент.) жазады. |
Білім алушылар кері байланыс береді. |
Гаджет |
шағым қалдыра аласыз


