Қысқа мерзімді сабақ жоспары
|
Бөлім |
«Адам жанының құпиясы» бөлімі |
|
|
Педагогтің аты, тегі, әкесінің аты |
|
|
|
Күні : |
|
|
|
Сынып 9 |
Қатысушылардың саны |
Қатыспағандар саны |
|
Сабақтың тақырыбы |
Ғ. Мүсіреповтің өмірі мен шығармашылығы "Ұлпан" романы |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқытудың мақсаттары |
9.1.1.1. Әдеби шығармаға сюжеттік-композициялық талдау жасау; 9.2.1.1.Эпикалық, поэтикалық, драмалық мәтіндердегі композициялық амалдарды талдау; |
|
|
Сабақтың мақсаттары |
Әдеби шығармаға сюжеттік-композициялық талдау жасайды; Эпикалық мәтіндердегі композициялық амалдарды талдайды. |
|
|
|
|
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Педагогтың іс- әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 5 минут |
1.Сыныпты сабаққа ұйымдастырады. 2.Топқа бөледі 3.Оқушылардың зейінін шоғырландыру үшін «jigsawplanet.com» сайтында пазл құрастыру. Балалар, бұл кім? Ғабит Мүсірепов кім? Ол туралы не білеміз? |
Амандасады, сабақ құралдарын даярлайды. Тақтада пазл құрастырады. Сұрақтарға жауап береді. |
Мадақтау, қоштау сөздері арқылы бағалау. |
Рандом генераторы
https://www.jigsawplanet.com/?rc=play&pid=2987d607e1d4 |
|
|
|
|||
|
Сабақтың ортасы 35 минут |
Жаңа сабақ 1.Сабақ тақырыбын, мақсатын таныстырады. 2.Оқушылармен бірлесе отырып, бағалау критерийлерін құрастырады. 3. Автор құжатын толтыртады. 4. қысқаша таныстырылым 5. «Ұлпан» романы бойынша қысқаша бейне сюжетпен таныстырады. 6. КВЕСТ «Ұлпан» романы бойынша кіріспе тапсырмалар Топтық жұмыс 1-тапсырма: «Ұлпан» романына сюжеттік-композициялық талдау жасаңыз.
2-тапсырма: «Ұлпан» романындағы композициялық амалдарды талдаңыз.
|
1.Тақырыпты жазады. 2.Сабақ мақсатынан сабақ критерийлерін құрастырып шығарады. 3.Оқушылар параққа автор құжатын толтырады. 4. Бір оқушы оқып береді. 5.Қосымша сұрақтарға жауап береді. 6. бейне сюжетті тыңдайды, роман кейіпкерлерін жазады. Оқушылар сілтеме не код бойынша КВЕСтке кіріп, тапсырмасын орындайды. Оқушылар топтарда шығарманың құрылысын табады, оны салыстыра-ды, пікір айтады. |
Өзін-өзі бағалау «Домбыра» Мұғалім бағалауы Критерий арқылы бағалау Дескрипторлары: - шығарманы құрылысына талдайды: - Басталуын табады; - дамуын табады - Байланысуын көрсетеді - Шиеленісуін көрсетеді; - шешімін анықтайды; - эпилогті көрсетеді; эпикалық мәтіндердегі амалдарды талдайды: -Жанрын табады; -Негізгі оқиғаларды атайды; -Кейіпкерлердің іс-әрекетін салыстыра суреттейді, қарама-қарсы суреттейді -Портретті табады -Тарихи шындықпен байланыстырады. |
«Автор құжаты» Презента-ция 3Д https://www.youtube.com/watch?v=QbChrhUhLVQ |
|
Сабақтың соңы |
Рефлексия «Қоржын» Кері байланыс «Падлет» тақтасы |
«Қоржын» арқылы рефлексия береді. Падлет тақтасында кері байланыс жазады |
|
https://padlet.com/gulzamaltuleugalieva/padlet-23cicm6iszr8wubn |
|
|
|
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ғ.Мүсірепов "Ұлпан" романы 1-сағат
Ғ.Мүсірепов "Ұлпан" романы 1-сағат
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
|
Бөлім |
«Адам жанының құпиясы» бөлімі |
|
|
Педагогтің аты, тегі, әкесінің аты |
|
|
|
Күні : |
|
|
|
Сынып 9 |
Қатысушылардың саны |
Қатыспағандар саны |
|
Сабақтың тақырыбы |
Ғ. Мүсіреповтің өмірі мен шығармашылығы "Ұлпан" романы |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқытудың мақсаттары |
9.1.1.1. Әдеби шығармаға сюжеттік-композициялық талдау жасау; 9.2.1.1.Эпикалық, поэтикалық, драмалық мәтіндердегі композициялық амалдарды талдау; |
|
|
Сабақтың мақсаттары |
Әдеби шығармаға сюжеттік-композициялық талдау жасайды; Эпикалық мәтіндердегі композициялық амалдарды талдайды. |
|
|
|
|
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Педагогтың іс- әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 5 минут |
1.Сыныпты сабаққа ұйымдастырады. 2.Топқа бөледі 3.Оқушылардың зейінін шоғырландыру үшін «jigsawplanet.com» сайтында пазл құрастыру. Балалар, бұл кім? Ғабит Мүсірепов кім? Ол туралы не білеміз? |
Амандасады, сабақ құралдарын даярлайды. Тақтада пазл құрастырады. Сұрақтарға жауап береді. |
Мадақтау, қоштау сөздері арқылы бағалау. |
Рандом генераторы
https://www.jigsawplanet.com/?rc=play&pid=2987d607e1d4 |
|
|
|
|||
|
Сабақтың ортасы 35 минут |
Жаңа сабақ 1.Сабақ тақырыбын, мақсатын таныстырады. 2.Оқушылармен бірлесе отырып, бағалау критерийлерін құрастырады. 3. Автор құжатын толтыртады. 4. қысқаша таныстырылым 5. «Ұлпан» романы бойынша қысқаша бейне сюжетпен таныстырады. 6. КВЕСТ «Ұлпан» романы бойынша кіріспе тапсырмалар Топтық жұмыс 1-тапсырма: «Ұлпан» романына сюжеттік-композициялық талдау жасаңыз.
2-тапсырма: «Ұлпан» романындағы композициялық амалдарды талдаңыз.
|
1.Тақырыпты жазады. 2.Сабақ мақсатынан сабақ критерийлерін құрастырып шығарады. 3.Оқушылар параққа автор құжатын толтырады. 4. Бір оқушы оқып береді. 5.Қосымша сұрақтарға жауап береді. 6. бейне сюжетті тыңдайды, роман кейіпкерлерін жазады. Оқушылар сілтеме не код бойынша КВЕСтке кіріп, тапсырмасын орындайды. Оқушылар топтарда шығарманың құрылысын табады, оны салыстыра-ды, пікір айтады. |
Өзін-өзі бағалау «Домбыра» Мұғалім бағалауы Критерий арқылы бағалау Дескрипторлары: - шығарманы құрылысына талдайды: - Басталуын табады; - дамуын табады - Байланысуын көрсетеді - Шиеленісуін көрсетеді; - шешімін анықтайды; - эпилогті көрсетеді; эпикалық мәтіндердегі амалдарды талдайды: -Жанрын табады; -Негізгі оқиғаларды атайды; -Кейіпкерлердің іс-әрекетін салыстыра суреттейді, қарама-қарсы суреттейді -Портретті табады -Тарихи шындықпен байланыстырады. |
«Автор құжаты» Презента-ция 3Д https://www.youtube.com/watch?v=QbChrhUhLVQ |
|
Сабақтың соңы |
Рефлексия «Қоржын» Кері байланыс «Падлет» тақтасы |
«Қоржын» арқылы рефлексия береді. Падлет тақтасында кері байланыс жазады |
|
https://padlet.com/gulzamaltuleugalieva/padlet-23cicm6iszr8wubn |
|
|
|
|
|
|
шағым қалдыра аласыз













