|
Күні 26.02-6 «Б» |
|||
|
Сабақ тақырыбы |
Графикалық нысандарды және көркем жазуларды кірістіру. |
||
|
Сабақ мақсаты |
Мәтіндік құжатқа графикалық нысандарды, көркем жазуларды кірістіру және олармен жұмыс жасау. |
||
|
Жетістік критерийлері |
|
||
|
Тілдік мақсаттар |
Пәндік лексика және терминалогия: Графикалық нысан, көркем жазу Диалог құруға/жазылымға қажетті сөздер Графикалық нысандарды кірістіру үшін ... командасын орындаймыз (Вставка-Иллюстрации). Мәтіннің тақырыбын жазу үшін ... қолданады (көркем жазулар). Ол үшін ... командасын қолданамыз ( Вставка–Текст– WordArt) |
||
|
Ойлау дағдылары |
Білу, түсіну, қолдану |
||
|
Құндылықтарды дарыту |
Жамбыл атамыздың өмірі туралы мәлімет дайындауда елін, туған жерін сүюге тәрбиелеу |
||
|
Пәнаралық байланыс |
Қазақ әдебиетімен байланысы қолдану деңгейінде берілген тапсырмада Жамбыл атамыздың өмірі туралы мәлімет дайындау |
||
|
АКТ қолдану |
Компьютер, «BilimLand.kz» |
||
|
Алдыңғы оқу |
Оқушылар 5-сыныпта WordPad мәтіндік құжатына графикалық нысандарды кірістіру туралы танысқан. |
||
|
Сабақ барысы |
|||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы 1 минут 6 минут 2 минут 3 минут Сабақтың ортасы 7 минут 15 минут |
Оқушылармен сәлемдесу, түгелдеу Сынып оқушыларына жағымды психологиялық ахуал туғызу. Балалар бүгінгі күніміз сәтті болсын,сендерге сәттілік тілеймін. Үй тапсырмасын сұрау: Өткен сабақтың мақсаты қандай еді? Біз нені қарастырдық? Тест
А) бағандар мен жолдарда реттелген мәлімет Б) тек бағандардан ғана тұратын мәлімет В) мәтіндерден ғана тұратын мәлімет 2. Кесте құру бұйрығы қайда орналасқан? А) Главная– Абзац бөлімінде Б) Вставка– Таблицы бөлімінде В) Вставка–Иллюстрации бөлімінде 3. Кесте элементтері неден тұрады? А) баған, жол, ұяшық Б) мәтін, сан, сурет В) баған, жол, мәтін 4. Ұяшық дегеніміз не? А) кестені құру құралы Б) көлденең орналасқан тор көз В) Баған мен жолдың қиылысындағы тор көз 5) Кестенің соңына жаңа жол қосу үшін қандай пернені басу керек? А) Shift Б) Tab B) Delete Сабақтың тақырыбын ашу Оқушылар суреттер арқылы жаңа сабақ тақырыбын шығарады.
Олай болса бүгінгі сабақтың мақсаты қандай болады деп ойлайсыздар? Сабақтың мақсаты, критерийлері айтылады. «BilimLand.kz» арқылы «Графикалық нысандарды кірістіру» бейнежазбаны көрсету Бейнежазбаны көру барысында мұқият тыңдаңыздар, сурет пен көркем жазуды кірістірудің жолын дәптерге жазып алыңдар |
«easyQuizzy» тест «BilimLand.kz» |
|
|
1-тапсырма (жұптық жұмыс). Сөйлемді толықтыр
Дескриптор:
2-тапсырма (жеке жұмыс) «Тыңда, дала Жамбылды» тақырыбында мәлімет дайындау Тапсырма:
Дескриптор
|
Компьютер «BilimLand.kz» ҚБ тапсырмалары |
||
|
Сабақтың соңы 1 минут 1 минут 4 минут |
Оқушы білімін бағалау 13-15– «5» 9-12– «4» 5-8– «3» 0-4– «2» Үйге тапсырма 25 тақырыпты оқу, бақылау сұрақтары Сабақ соңында оқушылар кері байланыс жүргізеді: “Шаршы” әдісінде берілген сұрақтарға жауапты шаршы ішіне жазады
Бүгінгі сабақтан менің білгенім...
Немен жұмысты жалғастыру қажет? |
|
|
|
Саралау – Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз? |
Бағалау – Сіз оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақтау |
|
Тест жұмысы
|
Мадақтау, бағалау парағы |
Оқушыларға компьютер алдында отыру кезінде және онымен жұмыс жасауда қауіпсіздік ережелерін сақтау ескертіледі |
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары /оқу мақсаттары дұрыс қойылғанба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткіздіме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілдіме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталдыма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
|
|
|
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралыда, оқу туралыда ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
||
Тексерілді.................................
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Графикалық нысандарды және көркем жазуларды кірістіру. 6 сынып
Графикалық нысандарды және көркем жазуларды кірістіру. 6 сынып
|
Күні 26.02-6 «Б» |
|||
|
Сабақ тақырыбы |
Графикалық нысандарды және көркем жазуларды кірістіру. |
||
|
Сабақ мақсаты |
Мәтіндік құжатқа графикалық нысандарды, көркем жазуларды кірістіру және олармен жұмыс жасау. |
||
|
Жетістік критерийлері |
|
||
|
Тілдік мақсаттар |
Пәндік лексика және терминалогия: Графикалық нысан, көркем жазу Диалог құруға/жазылымға қажетті сөздер Графикалық нысандарды кірістіру үшін ... командасын орындаймыз (Вставка-Иллюстрации). Мәтіннің тақырыбын жазу үшін ... қолданады (көркем жазулар). Ол үшін ... командасын қолданамыз ( Вставка–Текст– WordArt) |
||
|
Ойлау дағдылары |
Білу, түсіну, қолдану |
||
|
Құндылықтарды дарыту |
Жамбыл атамыздың өмірі туралы мәлімет дайындауда елін, туған жерін сүюге тәрбиелеу |
||
|
Пәнаралық байланыс |
Қазақ әдебиетімен байланысы қолдану деңгейінде берілген тапсырмада Жамбыл атамыздың өмірі туралы мәлімет дайындау |
||
|
АКТ қолдану |
Компьютер, «BilimLand.kz» |
||
|
Алдыңғы оқу |
Оқушылар 5-сыныпта WordPad мәтіндік құжатына графикалық нысандарды кірістіру туралы танысқан. |
||
|
Сабақ барысы |
|||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы 1 минут 6 минут 2 минут 3 минут Сабақтың ортасы 7 минут 15 минут |
Оқушылармен сәлемдесу, түгелдеу Сынып оқушыларына жағымды психологиялық ахуал туғызу. Балалар бүгінгі күніміз сәтті болсын,сендерге сәттілік тілеймін. Үй тапсырмасын сұрау: Өткен сабақтың мақсаты қандай еді? Біз нені қарастырдық? Тест
А) бағандар мен жолдарда реттелген мәлімет Б) тек бағандардан ғана тұратын мәлімет В) мәтіндерден ғана тұратын мәлімет 2. Кесте құру бұйрығы қайда орналасқан? А) Главная– Абзац бөлімінде Б) Вставка– Таблицы бөлімінде В) Вставка–Иллюстрации бөлімінде 3. Кесте элементтері неден тұрады? А) баған, жол, ұяшық Б) мәтін, сан, сурет В) баған, жол, мәтін 4. Ұяшық дегеніміз не? А) кестені құру құралы Б) көлденең орналасқан тор көз В) Баған мен жолдың қиылысындағы тор көз 5) Кестенің соңына жаңа жол қосу үшін қандай пернені басу керек? А) Shift Б) Tab B) Delete Сабақтың тақырыбын ашу Оқушылар суреттер арқылы жаңа сабақ тақырыбын шығарады.
Олай болса бүгінгі сабақтың мақсаты қандай болады деп ойлайсыздар? Сабақтың мақсаты, критерийлері айтылады. «BilimLand.kz» арқылы «Графикалық нысандарды кірістіру» бейнежазбаны көрсету Бейнежазбаны көру барысында мұқият тыңдаңыздар, сурет пен көркем жазуды кірістірудің жолын дәптерге жазып алыңдар |
«easyQuizzy» тест «BilimLand.kz» |
|
|
1-тапсырма (жұптық жұмыс). Сөйлемді толықтыр
Дескриптор:
2-тапсырма (жеке жұмыс) «Тыңда, дала Жамбылды» тақырыбында мәлімет дайындау Тапсырма:
Дескриптор
|
Компьютер «BilimLand.kz» ҚБ тапсырмалары |
||
|
Сабақтың соңы 1 минут 1 минут 4 минут |
Оқушы білімін бағалау 13-15– «5» 9-12– «4» 5-8– «3» 0-4– «2» Үйге тапсырма 25 тақырыпты оқу, бақылау сұрақтары Сабақ соңында оқушылар кері байланыс жүргізеді: “Шаршы” әдісінде берілген сұрақтарға жауапты шаршы ішіне жазады
Бүгінгі сабақтан менің білгенім...
Немен жұмысты жалғастыру қажет? |
|
|
|
Саралау – Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз? |
Бағалау – Сіз оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақтау |
|
Тест жұмысы
|
Мадақтау, бағалау парағы |
Оқушыларға компьютер алдында отыру кезінде және онымен жұмыс жасауда қауіпсіздік ережелерін сақтау ескертіледі |
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары /оқу мақсаттары дұрыс қойылғанба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткіздіме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілдіме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталдыма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
|
|
|
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралыда, оқу туралыда ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
||
Тексерілді.................................
шағым қалдыра аласыз














