Тексерілді:
|
Бөлім: |
Атақты тұлғалар |
|
|
Мұғалімнің аты-жөні |
Сексенбай А |
|
|
Күні: |
18.02.2022.ж |
|
|
Пән аты |
Әдебиеттік оқу |
|
|
Сынып: 3 |
Қатысушылар саны:15 |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Ғұлама ғалым. Сағыныш сазы |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.2.1.1 Мәтінді дауыстап түсініп/ рөлге бөліп/ мәнерлеп/ теріп оқу 3.1.5.1. өз ойы мен сезімін көркем-бейнелі сөздерді қолдана отырып жеткізу. |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: мәтінді дауыстап түсініп, мәнерлеп оқиды Көптеген оқушылар: мәтінді тізбектей оқиды, мазмұнын өз ойымен жеткізеді Кейбір оқушылар: . кейіпкердің көңіл күйін көркем-бейнелі сөздерді қолданып өз ойымен жеткізеді |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 3 минут |
Ұйымдастыру кезеңі Оқушыларды түгелдеп, оқу құралдарының дайындығын бақылау «Сұрақ-жауап» әдісі Үй жұмысын тексеру 1.Қандай өнер түрлерімен таныстың? 2. Сөз өнері дегеніміз не? 3.Қандай шешендік сөздерді білесің? |
Би, ән, сурет салу, атқа міну, қолөнер |
Ауызша кері байланыс |
|
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы
10 минут
20 минут
8 мин |
Жаңаны ашу « Бейнеролик» Тақырыпты болжау: Тақтаға назар аударайық
Суретте кім бейнеленген? Әл-Фараби туралы не білесің? Ол туралы қандай шығарма оқығаныңды есіңе түсір Сабақтың оқу мақсатымен таныстыру Сенің білетінің: Мәтінді дауыстап түсініп/ рөлге бөліп/ мәнерлеп/ теріп оқу өз ойы мен сезімін көркем-бейнелі сөздерді қолдана отырып жеткізу. Қортындылай келе Әл Фараби ұстаз, ғалым, ойшыл, ақын
Топқа бөлу I топ Ғалым IIтоп Ойшыл III топ Ақын Аңыз дегеніміз не? Анықтамасын түсіндіру. Аңыз деген тарихта болған адамдар жайында айтылған халық шығарған көркем әңгіме. Ұжымдық жұмыс: «Сағыныш сазы» аңызын тізбектей оқу «А,В,С» әдісі А - Мазмұнын айту.
В - мәтіннен Әбу Насыр әл – Фараби отырған бақша суреттелген тұстарды тауып оқып, үзінді бойынша сурет салу
С – Әбу Насыр әл - Фарабидің көңіл күйін көркем-бейнелі сөздерді қолдану арқылы жеткізу
Жеке жұмыс Дәптермен жұмыс Сағыныш сазы аңызында қандай таныс емес сөздерді кездестірдіңдер? Сөздік Шаһар-қала Ынтызарлық- сағыныш, құштарлық Үрмет- атақ, даңқ, құрмет Шайыр- суырып салма ақын
Үйге тапсырма беру «Сағыныш сазы» |
Әл Фарабидің өмірбаянымен танысады
Әл Фараби туралы өз ойларын айтады.
Оқу мақсатымен танысады
Интербелсенді тақтадан жаңа создермен танысып, дәптерлеріне жазады |
Балдық жүйемен бағалау
|
Интербелсенді тақта
Суреттер
Оқулық, баскиім
Жұлдызша
Сиқырлы таяқша |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 4 минут
|
Рефлексия «Менің сөзім» әдісі Бүгінгі сабақта не үйрендік? Не қиын болды? |
|
|
микрафон |
Ғалым – дегеніміз ғылыммен айналысатын адам. Ол адам көп нәрсені біледі.
Ойшыл – ойлаушы, саналы, дана, данышпан, кемеңгер адамдар
Ақын (өлең, жыр – дастан, поэма) ауызша айтып не жазып шығаратын өнер иесі, халықтың көркемдік талғамын қалыптастырып, жалғастыратын сөз шебері
Аңыз дегеніміз не? Анықтамасын түсіндіру.
Аңыз деген тарихта болған адамдар жайында айтылған халық шығарған көркем әңгіме.
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ғұлама ғалым. Сағыныш сазы
Ғұлама ғалым. Сағыныш сазы
Тексерілді:
|
Бөлім: |
Атақты тұлғалар |
|
|
Мұғалімнің аты-жөні |
Сексенбай А |
|
|
Күні: |
18.02.2022.ж |
|
|
Пән аты |
Әдебиеттік оқу |
|
|
Сынып: 3 |
Қатысушылар саны:15 |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Ғұлама ғалым. Сағыныш сазы |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.2.1.1 Мәтінді дауыстап түсініп/ рөлге бөліп/ мәнерлеп/ теріп оқу 3.1.5.1. өз ойы мен сезімін көркем-бейнелі сөздерді қолдана отырып жеткізу. |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: мәтінді дауыстап түсініп, мәнерлеп оқиды Көптеген оқушылар: мәтінді тізбектей оқиды, мазмұнын өз ойымен жеткізеді Кейбір оқушылар: . кейіпкердің көңіл күйін көркем-бейнелі сөздерді қолданып өз ойымен жеткізеді |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 3 минут |
Ұйымдастыру кезеңі Оқушыларды түгелдеп, оқу құралдарының дайындығын бақылау «Сұрақ-жауап» әдісі Үй жұмысын тексеру 1.Қандай өнер түрлерімен таныстың? 2. Сөз өнері дегеніміз не? 3.Қандай шешендік сөздерді білесің? |
Би, ән, сурет салу, атқа міну, қолөнер |
Ауызша кері байланыс |
|
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы
10 минут
20 минут
8 мин |
Жаңаны ашу « Бейнеролик» Тақырыпты болжау: Тақтаға назар аударайық
Суретте кім бейнеленген? Әл-Фараби туралы не білесің? Ол туралы қандай шығарма оқығаныңды есіңе түсір Сабақтың оқу мақсатымен таныстыру Сенің білетінің: Мәтінді дауыстап түсініп/ рөлге бөліп/ мәнерлеп/ теріп оқу өз ойы мен сезімін көркем-бейнелі сөздерді қолдана отырып жеткізу. Қортындылай келе Әл Фараби ұстаз, ғалым, ойшыл, ақын
Топқа бөлу I топ Ғалым IIтоп Ойшыл III топ Ақын Аңыз дегеніміз не? Анықтамасын түсіндіру. Аңыз деген тарихта болған адамдар жайында айтылған халық шығарған көркем әңгіме. Ұжымдық жұмыс: «Сағыныш сазы» аңызын тізбектей оқу «А,В,С» әдісі А - Мазмұнын айту.
В - мәтіннен Әбу Насыр әл – Фараби отырған бақша суреттелген тұстарды тауып оқып, үзінді бойынша сурет салу
С – Әбу Насыр әл - Фарабидің көңіл күйін көркем-бейнелі сөздерді қолдану арқылы жеткізу
Жеке жұмыс Дәптермен жұмыс Сағыныш сазы аңызында қандай таныс емес сөздерді кездестірдіңдер? Сөздік Шаһар-қала Ынтызарлық- сағыныш, құштарлық Үрмет- атақ, даңқ, құрмет Шайыр- суырып салма ақын
Үйге тапсырма беру «Сағыныш сазы» |
Әл Фарабидің өмірбаянымен танысады
Әл Фараби туралы өз ойларын айтады.
Оқу мақсатымен танысады
Интербелсенді тақтадан жаңа создермен танысып, дәптерлеріне жазады |
Балдық жүйемен бағалау
|
Интербелсенді тақта
Суреттер
Оқулық, баскиім
Жұлдызша
Сиқырлы таяқша |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 4 минут
|
Рефлексия «Менің сөзім» әдісі Бүгінгі сабақта не үйрендік? Не қиын болды? |
|
|
микрафон |
Ғалым – дегеніміз ғылыммен айналысатын адам. Ол адам көп нәрсені біледі.
Ойшыл – ойлаушы, саналы, дана, данышпан, кемеңгер адамдар
Ақын (өлең, жыр – дастан, поэма) ауызша айтып не жазып шығаратын өнер иесі, халықтың көркемдік талғамын қалыптастырып, жалғастыратын сөз шебері
Аңыз дегеніміз не? Анықтамасын түсіндіру.
Аңыз деген тарихта болған адамдар жайында айтылған халық шығарған көркем әңгіме.
шағым қалдыра аласыз














