Гүлдер Т.Молдағалиев 3 сынып

Тақырып бойынша 11 материал табылды

Гүлдер Т.Молдағалиев 3 сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
Бастауыш сынып мұғалімдеріне
Материалдың қысқаша нұсқасы

Пән: Әдебиеттік оқу

Мектеп:

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні:

Сынып: 3

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Бөлім

Жанды табиғат

8-сабақтың

тақырыбы

Туған өлке гүлдері

Оқу бағдарла-

масына сілтеме

1.5 Тыңдалған шығарма бойынша пікір білдіру.

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу

бағдарламасына сілтеме)

3.1.5.1 – өз ойы мен сезімін көркем-бейнелі сөздерді қолдана отырып, жеткізу.

Күтілетін нәтиже

Барлық оқушылар: мәтіндегі негізгі ой мен тақырып туралы түсініктерін жазба жұмыстар арқылы бекітеді.

Көптеген оқушылар: топтық жұмысты бірлесе орындайды. Өз бетінше жұмыс жасайды. Сұраққа жауап береді. Қосымша үлестірме ресурстармен жұмыс жасайды.

Кейбір оқушылар: білімді сыныптастарына түсіндіріп, оқулықтан тыс ресурстар қоса алады.

Құндылық

Сұлулықты, әдемілікті көру, сезіну, бағалау

Пәнаралық

байланыстар

Дүниетану. Көркем еңбек

АКТ-ны қолдану

дағдылары

Суреттер, интербелсенді тақта, үнтаспа

Алдыңғы білім

Б. Соқпақбаев. «Қамқорлық»

Жоспар

Уақыт

Жоспарланған жұмыс түрлері

Ресурстар

Сабақтың басы

Қызығушылықты ояту. Сыныпты қалыпқа келтіру. Ойсергек:

Бір-бірімізді тыңдаймыз десек, 1 рет қол шапалақтаймыз. Ұйымшыл боламыз десек, 2 рет қол шапалақтаймыз.

Белсенділік танытамыз десек, 3 рет қол шапалақтаймыз.

«Түймедақ күлтелері» әдісі арқылы үй жұмысын сұрау. Түймедақ күлтелеріндегі үй тапсырмасына байланысты сұрақтарға жауап беру.

Топқа бөлу. Гүл түрлері (1, 2, 3, 4-ке санатып, топқа бөліну. Әр топты гүлдің түріне сай атау).

І топ. Раушан гүл. ІІ топ. Қызғалдақ. ІІІ топ. Лала гүл.

ІV топ. Жауқазын.



Гүлдер


«Гүл» арқылы бағалау: Өте жақсы – ашылған гүл.

Жақсы – жартылай ашылған гүл.

Талпынды – ашылмаған гүл (сабақтың соңына дейін осы гүлдер арқылы бағалау)

Сабақтың ортасы

Мағынаны ажырату. Ойқозғау.

  • Балалар, қандай топтарға бөліндік?

  • Біз сабақта бүгін не жөнінде өтеміз?

  • Мақсатымыз не болмақ? Бағалау критерийімен таныстыру.

Бағалау критерийі. Өз ойы мен сезімін көркем бейнелі сөздерді қолдана отырып, жеткізе алады.

Бағалау. БК бойынша бағалау.




Бағалау парағы




















1-тапсырма. Осы пікірдің дұрыстығын дәлелде. Туған өлкем гүлдерменен көрікті. Өйткені

1. …

2. …

3. …

2-тапсырма. Өлеңді тыңда. «Гүлдер» Автормен танысу айдары. Т. Молдағалиев ҚБ ретінде: дәптердегі 1-тапсырма. Берілген

көркемсөздерді қолдана отырып, өлеңді қарасөзбен жаз. Сөз көлемі – 30–35.

Көркемсөздер: қызыл гүлдер, көк гүлдер, ақ гүлдер, көп гүлдер, шоқ, отқа ұқсап, лүпіл.







Үнтаспа Слайд

Автордың портреті





Гүлдің суреттері немесе гүлдер





Shape1


Shape2


Shape3


Жұптық жұмыс.

4-тапсырма. Өлеңнен гүлдерге қатысты көркемсөздерді табыңдар.





Слайдтар

Сергіту сәті. «Гүлдер» әнімен қимылдар жасау.

Топтық жұмыс.


Shape10 Shape9 Shape8 Shape7 Shape6 Shape5 Shape4

Бағалау

критерийі

Дескриптор

Білім алушы

Балл

Мәтіннен көркем бейнелі

сөздерді табу

Гүлдерге қатысты көркем бейнелі сөздерді табады.

1

Сол сөздердің көмегімен

өлеңді мазмұндайды.

1

Көркем сөйлеу

Қай гүлді анасына, ұстазына, досына, туған күн иесіне сыйлайтынын

көркем сөйлеп жеткізеді.

1

Көркем жазу

Гүл туралы 5 жол өлең

құрастырады.

1

Көркемсөздерді қолданады.

1





































І топ. Көркем-бейнелі сөздерді қолдана отырып, гүлдерге сипаттама бер.

ІІ топ. Өздері сыйлайтын гүлдер туралы пікірлесу.

ІІІ топ. Өлеңнің қысқаша мазмұнын айт.

ІV топ. Өлеңнің мазмұнына сай берілген гүлдердің пайдасы мен зияны туралы айту.

Жеке жұмыс. ҚБ ретінде: дәптердегі 2-тапсырма. Cуреттегі гүлдердің қайсысын туған күн иесіне сыйлар едің? Неліктен? Пікіріңе екі дәлел келтір.


Shape11






раушан лалагүл қызғалдақ

Ойтолғау.

Жазылым. Жеке жұмыс.

5-тапсырма. Гүл туралы 5 жолды өлең құрастыр: 1-жол – тек бір сөзбен беріледі: зат есім.

2-жол – тақырыпты екі сөзбен сипаттау: сын есім.

3-жол – тақырыпқа қатысты 3 қимыл атауын жазу: етістік. 4-жол – 4 сөзден тұратын сөйлем.

5-жол – тақырыппен мәндес бір сөз: синоним.

Бүгінгі сабағымыздың мақсатына жеттік пе (оқушылардан сұрау)? Қалай жеттік? Не істедік?


















Тапсырма

Сабақтың соңы

Кері байланыс. Ауызша.

Рефлексия. «Гүлдер» әдісі



Кері байланыс жасау.


  • Сендер қандай пікірдесіңдер?

  • Нені біле алдыңдар?

  • Не қызықтырды?

  • Саған пайдасы бар ма?

  • Не жаман, не жақсы болды?



Shape14 Shape13 Shape12 Қосымша мағлұматтар

Дифференциация –

Бағалау –

Пәнаралық байланыс

Сіз оқушыларға көбірек

Оқушылардың

Қауіпсіздік ережелері

қолдау көрсету үшін не

ақпаратты

АКТ-мен байланыс

істейсіз? Қабілеті жоғары

қаншалықты

Құндылықтармен байланыс

оқушыларға қандай

меңгергенін қалай

(тәрбиелік элемент)

тапсырма беруді көздеп

тексересіз?


отырсыз?



Ойлану

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары жүзеге асырымды болды ма?

Бүгін оқушылар нені үйренді? Сыныптағы оқу атмосферасы қандай болды? Дифференциацияны жүзеге асыру қолымнан келді ме? Мен жоспарланған уақытымды ұстандым ба? Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен?

Төменде берілген бөлімді осы сабақ туралы ойларыңызды жазу үшін пайдаланыңыз. Сол жақ

бағанда берілген сабағыңызға қатысты ең маңызды сұрақтарға жауап беріңіз.


Жалпы баға

Сәтті өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз (сабақ беру және оқытуға қатысты): 1.

2.

Қандай екі нәрсе сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (сабақ беру және оқытуға қатысты)?

1.

2.

Осы сабақ барысында сынып немесе жеке оқушылар туралы менің келесі сабағыма дайындалу үшін қажет болуы мүмкін қандай ақпарат алдым?


Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
05.12.2018
1755
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі