Ашық сабақ, ҚМЖ, көрнекілік, презентация жариялап
2 млн. ₸ табыс табыңыз!
0 / 1
Материалға шағымдану
Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Шағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз
Сіздің сұранысыңыз сәтті жіберілді!
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
1 бонус = 1 теңге
Бонусты сайттағы қызметтерге жұмсай аласыз. Мысалы келесі материалды жеңілдікпен алуға болады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Түсінікті
2024-2025 оқу жылына арналған
қысқа мерзімді сабақ жоспарларын
Жүктеп алғыңыз келеді ме?
Гук заңы бойынша
Материал туралы қысқаша түсінік
Мұғалімге қажет сабақ жоспар жаңартылған бағдарлама бойынша
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады.
Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады.
Толығырақ
28 Желтоқсан 2018
480
0 рет жүктелген
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
ҰМЖ тарауы: 5-бөлім Денелердің өзара әрекеттесуі Мектеп: Новопавлов ЖОББМКүні: Мұғалімнің аты-жөні: Саламатов Қыдырбай Сынып: 7 «ә» Қатысқандар: Қатыспағандар: | ||
Сабақтың тақырыбы: | 7.2.2.5 Серпімділік күші. Гук заңы | |
Сабақта меңгерілетін оқу мақсаты | 7.2.2.5. Гук заңының формуласы бойынша серпімділік күшін есептеу | |
Сабақтың мақсаты | 1.Барлық оқушылар орындай алады. Гук заңының формуласы бойынша серпімділік күшін есептей алады.2.Оқушылардың көпшілігі орындай алады.Формуланы пайдаланып есептер шығара алады, ХБЖ-ға айналдырады.3.Кейбір оқушылар орындай алады. Өмірмен байланыстыра алады. | |
Бағалау критерийі | Білім алушы Есептер шығаруда Гук заңын қолданады | |
Тілдік мақсаттар | Оқушылар орындай алады: Күш, серпімділік күш,Гук заңы туралы білетіндерін, жеке пікірлерін айтып,өз ойларын дамыта отырып, ауызша және жазбаша түрде талқылай алады. Түйінді сөздер мен сөз тіркестері:Серпімділік күш, Гук, қатаңдық коффициенттіДиалог құруға / жазылымға қажетті сөздер топтамасы тіркестері Менің ойымша, ол... Менінше серпімділік күші ол ….Күш … (бірлік) өлшенеді, ал бұл уақытта серпімділік күші … (бірлік) өлшенеді | |
Құндылықтарға баулу | Оқушылардың білім алуға деген құштарлығы, шығармашылыққа және сын тұрғысынан ойлау қабілетін арттыруға тәрбиелеу | |
Пәнаралық байланыс | Математика,жаратылыстану | |
Алдыңғы білім | Күш, ауырлық күщі, салмақ. Белгіленуін, өлшем бірлігін, формуласын біледі. | |
Сабақ барысы | ||
Сабақтың Жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері | Ресурстар |
Сабақтың басы | 1.Ұйымдастыру кезеңі. Сергіту сәті (Жыланша әдісі) Қатысушылар айнала отырады. Сосын бірі бастап,келесі адамның кезекпен қолын алып, тілегін айтады. Оның соңынан келесісі ереді. Ойын осылайша қашан барлығы бір-біріне тілек айтып болғанша жалғасып кете береді.2.Топқа бөлу «Жыланша» әдісі арқылы 3. Үй тапсырмасын сұрау. «Сұрақты қағып ал» әдісі. Мұғалім сұрақ қойған кезде оқушыларға бұршақ салынғанқапшықты лақтырады. Бұл сұрау үдерісіне кинестикалық сипат береді жəне оқушылардыөз еркімен жауап беруге итермелейді. Оқушы жауапты білмеген жағдайда сұрақты басқаоқушыға лақтыруына мүмкіндік беріледі. Сұрақтардың қиындығына қарай оның бастапқы салмағын белгілеуге (ұпай арқылы) болады. Мысалы, қағып алған оқушы жауабын білмей,қапшықты басқа оқушыға лақтырса, сұрақтың құны 1 ұпайға кемиді. Бұл тапсырманы шағын топтардың арасында да қолдануға болады; мұнда мұғалім қапшықты кезекпен топтарға лақтырады.Сұрақтар:1. Деформация деп ненi айтады? 2. Дененiң деформациясы қалай пайда болады? 3. Пластикалық деформация деген не? 4. Пластикалық деформацияға мысал келтір5. Қандай деформация серпiмдi деп аталады? 6.Серпімді деформацияға мысал келтірТоптар бір – бірін «Бас бармақ» әдісі арқылы бағалайды. | Оқулық, қапшық, |
Сабақтың ортасы Бағалау критерийі | "Ой шақыру" стратегиясы Мұғалім: Балалар бәрің экранға назар аударыңдаршыНенің суретін көріп тұрсыңдар?Сурет жайлы не айтуға болады.Бұл жағдайда күш пайда болама?1-тапсырма. "Елші" әдісі арқылы жаңа сабақты меңгерту 1-топ. Оқулықпен жұмыс.Серпімділік күші туралы2-топ. Гук заңы3-топ. Гук заңының дұрыстығына қарапайым тәжiрибе жасап, көз жеткiзуТоптар бір – бірін «сэндвич» әдісі арқылы бағалайды2-тапсырма. Деңгейлік есептер шығару (Фишбоун әдісі)№1. Болат серіппе 245 Н әрекетінен 35 мм-ге ұзарды. Серіппенің қатаңдығын анықтаңдар.№2. Динамометр серіппесі 4Н күштің әсерінен 5мм ұзарды. Серіппені16 мм ұзартатын жүктің салмағын анықтаңдар?№3. 320Н күштің әсерінен серіппе амортизаторы 9 мм жиырылды. 160 Н күштің әсерінен серіппе қанша мм-ге қысқарады?Дескриптор - Берілгенін жазады -ХБЖ -ға айналдырады -Формуланы жазады, түрлендіреді -есептейдіБағдаршам арқылы бір- бірін бағалау.Жасыл түс-барлығына дұрыс орындағандарСары түс-2-3 қате жібергендерҚызыл түс-4 қатеден көп жібергендер | Серіппелер, штатив, жүктер |
Соңы | Кері байланыс SMS әдісі Ойларын жазады. А) Бүгінгі сабақта білдім,үйрендім? (қызыл телефонға жазу)Б) ұсыныстар (қара телефонға) | Қызыл, қара телефон суреттері, әр түрлі стикерлер |
Қосымша мәлімет | ||
Саралау - оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз? | Бағалау- Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік, АКТ – мен байланыс. |
"Жыланша" әдісі"Сұрақты қағып ал" әдісі"Елші" әдісі"Фишбоун" әдісіSMS әдісі( кері байланыс) | ҚБ: «Бағдаршам» әдісі арқылы бағаланадыҚБ: «Бас бармақ» әдісі арқылы бағаланадыҚБ "Сэндвич" әдісі арқылы бағаланады | Сынып тазалығы, оқу құралдарын орынды пайдалану, партада дұрыс отыру ережесін сақтау. Психологиялық жағымда ахуал туғызу;сергіту сәтін ұйымдастыру |
Сабақ бойынша рефлексияСабақ мақсаттары немесе оқу мақсаттары шынайы, қолжетімді болды ма?Барлық оқушылар оқу мақсатына қол жеткізді ме? Егер оқушылар оқу мақсатына жетпеген болса неліктен деп ойлайсыз? Сабақтасаралау дұрысжүргізілді ме?Сабақ кезеңдеріндеуақытты тиімдіпайдаландыңыз баСабақ жоспарынанауытқулар болды мажəне неліктен? | Мысалы: өз басыңыздан өткен қандай оқиғаны айтар едің? | |
Жалпы бағалауСабақта ең жақсы өткен екі нəрсе (оқыту мен оқуға қатысты)? 1:2:Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты)? 1:2:Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/ қиыншылықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда не нəрсеге назар аудару қажет? |
Материал ұнаса әріптестеріңізбен бөлісіңіз
Ашық сабақ, ҚМЖ, көрнекілік, презентация
жариялап табыс табыңыз!
Материалдарыңызды сатып, ақша табыңыз.
(kaspi Gold, Halyk bank)