|
Ұзақ мерзімді жоспардың бөлімі: Ғылым мен технология жетістіктері |
Мектеп: Павлодар қаласы |
|||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
|||||||||||
|
Сынып: 6 |
Қатыспағандар саны: Қатысқандар саны : |
|
||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Ғылымдағы жаңалықтар |
|
|
|||||||||
|
Осы сабақ арқылы іске асатын оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
6.2.5.1. мәтіннен негізгі және қосымша ақпаратты, көтерілген мәселені анықтауға бағытталған нақтылау сұрақтарын құрастыру; |
|||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Оқушылар мәтіндегі негізгі және қосымша ақпаратты анықтайды; Мәтін бойынша сұрақтар құрастырып, сынып арасында талқалайды; |
|||||||||||
|
Бағалау критерийлері
|
• Негізгі және қосымша ақпаратты анықтайды • Сұрақтар құрастырады |
|||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Физика |
|||||||||||
|
Осыған дейін меңгерілген білім |
Алдыңғы бөлімдердегі тапсырмалар арқылы оқушылардың жазылым дағдылары дамытылды. |
|||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||
|
Сабақ кезеңдері |
Жоспарланған әрекеттер |
Ресурстар |
||||||||||
|
Сабақтың басы 10 минут |
Мұғалім сыныппен амандасады. Сабақты қызықты өткізу үшін, оқушылардың зейінің ашу үшін “сынған робот” әдісі арқылы сабақты бастайды. Мұғалім сабақтың тақырыбын суреттер көрсету арқылы ашады. О Мұғалім тақырып жайлы сұрақтар қояды.
Мұғалім сабақтың басын қызықты сұрақтар арқылы бастайды. |
|
||||||||||
|
Сабақтың ортасы 10 минут 15 минут |
1-тапсырма Мұғалім оқушыларға мәтін береді. Оқушылар мәтін бойынша кесте толтырады.
2-тапсырма Мәтінді оқып, негізгі және қосымша ақпаратты анықтап жаз. Мәтін бойынша сұрақтар құрастыр. Сыныппен талқыла.
3-тапсырма Қазақстан ғылымы қандай денгейде деп ойлайсын? Еліміздің ғылымы дамуы үшін қанадай үлесінді қосар едің? Қазақстандағы ғылым деңгейі жайлы мәтін жаз.
|
|
||||||||||
|
Сабақтың соңы 5 минут |
С
|
|
||||||||||
Мәтін.
Атом ядросы туралы түсінік негізінде 1913-1921 жылдары
Н. Бор атом моделін ойлап шыгарды, ол Д. Менделеевтін периодтык жүйесіне сүйенді. Бұл физика мен жаратылыстанудағы жаңа, революциялық алғашқы кезең болды. Екінші кезең XX ғасырдын 20-жылдарында басталды, ол кванттық механиканын пайда
болуымен және оның салыстырмалылық теориясымен ұштасуымен байланысты болды.
Революциянын үшінші кезеңі ХХ ғасырдың 40-жылдарында
атом энергиясын игерумен, электронды есептегіш машине және
кибернетиканын пайда болуымен байланысты. Сонымен катар бұл кезде физикамен бірге химия, биология және жер туралы ғылымдар қарқынды дамыды. XX ғасырдын ортасынан бастап ғылым мен техника тұтасымен бірігіп, казіргі ғылыми-техникалық революцияға әкелді.
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ғылымдағы жаңалықтар
Ғылымдағы жаңалықтар
|
Ұзақ мерзімді жоспардың бөлімі: Ғылым мен технология жетістіктері |
Мектеп: Павлодар қаласы |
|||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
|||||||||||
|
Сынып: 6 |
Қатыспағандар саны: Қатысқандар саны : |
|
||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Ғылымдағы жаңалықтар |
|
|
|||||||||
|
Осы сабақ арқылы іске асатын оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
6.2.5.1. мәтіннен негізгі және қосымша ақпаратты, көтерілген мәселені анықтауға бағытталған нақтылау сұрақтарын құрастыру; |
|||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Оқушылар мәтіндегі негізгі және қосымша ақпаратты анықтайды; Мәтін бойынша сұрақтар құрастырып, сынып арасында талқалайды; |
|||||||||||
|
Бағалау критерийлері
|
• Негізгі және қосымша ақпаратты анықтайды • Сұрақтар құрастырады |
|||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Физика |
|||||||||||
|
Осыған дейін меңгерілген білім |
Алдыңғы бөлімдердегі тапсырмалар арқылы оқушылардың жазылым дағдылары дамытылды. |
|||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||
|
Сабақ кезеңдері |
Жоспарланған әрекеттер |
Ресурстар |
||||||||||
|
Сабақтың басы 10 минут |
Мұғалім сыныппен амандасады. Сабақты қызықты өткізу үшін, оқушылардың зейінің ашу үшін “сынған робот” әдісі арқылы сабақты бастайды. Мұғалім сабақтың тақырыбын суреттер көрсету арқылы ашады. О Мұғалім тақырып жайлы сұрақтар қояды.
Мұғалім сабақтың басын қызықты сұрақтар арқылы бастайды. |
|
||||||||||
|
Сабақтың ортасы 10 минут 15 минут |
1-тапсырма Мұғалім оқушыларға мәтін береді. Оқушылар мәтін бойынша кесте толтырады.
2-тапсырма Мәтінді оқып, негізгі және қосымша ақпаратты анықтап жаз. Мәтін бойынша сұрақтар құрастыр. Сыныппен талқыла.
3-тапсырма Қазақстан ғылымы қандай денгейде деп ойлайсын? Еліміздің ғылымы дамуы үшін қанадай үлесінді қосар едің? Қазақстандағы ғылым деңгейі жайлы мәтін жаз.
|
|
||||||||||
|
Сабақтың соңы 5 минут |
С
|
|
||||||||||
Мәтін.
Атом ядросы туралы түсінік негізінде 1913-1921 жылдары
Н. Бор атом моделін ойлап шыгарды, ол Д. Менделеевтін периодтык жүйесіне сүйенді. Бұл физика мен жаратылыстанудағы жаңа, революциялық алғашқы кезең болды. Екінші кезең XX ғасырдын 20-жылдарында басталды, ол кванттық механиканын пайда
болуымен және оның салыстырмалылық теориясымен ұштасуымен байланысты болды.
Революциянын үшінші кезеңі ХХ ғасырдың 40-жылдарында
атом энергиясын игерумен, электронды есептегіш машине және
кибернетиканын пайда болуымен байланысты. Сонымен катар бұл кезде физикамен бірге химия, биология және жер туралы ғылымдар қарқынды дамыды. XX ғасырдын ортасынан бастап ғылым мен техника тұтасымен бірігіп, казіргі ғылыми-техникалық революцияға әкелді.
шағым қалдыра аласыз

















