Қысқа мерзімді жоспар
|
Қазақ тілі 10-бөлім:Ғылыми фантастика |
Мектеп: Даму»мектеп-лицейі |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні:04.05.2022ж |
Мұғалімнің аты-жөні: Алтынбекова Нұржамал Тойлыбекқызы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып:7«А» |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағандар: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Ғылыми-фантастикалық идеялар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
7.3.6.1 мәтіндегі сөздердің тақырыпқа сай орынды қолданылуын тексеру, синонимдік қатармен ауыстыра отырып, лексикалық түзетулер енгізу, редакциялау; 7.4.5.1 сөйлем соңында және сөйлем ішінде қойылатын тыныс белгілерін (даралаушы және ерекшелеуші) дұрыс қолдану; |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаты |
Мәтіндегі сөздердің тақырыпқа сай орынды қолданылуын тексеру, синонимдік қатармен ауыстыра отырып, лексикалық түзетулер енгізу, редакциялау, сөйлем ішінде қойылатын тыныс белгісі – сызықшаны дұрыс қолдану. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ойлау дағдыларының деңгейі |
Талдау, жинақтау |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийі: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
экономика |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Алдыңғы білім |
Марстан шыққан жаңғырық |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жоспар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы
|
Ұйымдастыру. Сәлемдесу. Оқушыларды түгелдеу. Қ Оқушылардың назарына «Алладиннің сиқырлы кілемі» мультигінен суреттер көрсетіледі. Түрткі сұрақтар: 1. Алладиннің сиқырлы кілеміне барлығы таң қалуда, қазір адам аспанда ұша алады дегенге таң қаламыз ба? 2. Қазіргі кезде адам баласы аспанда қалықтап ұша алуы үшін нендей техникаларды білесіңдер? 3. Адамның қиялы әлемді өзгерте алады дегенге келісесіңдер ме? 4. Аспанда қалықтап ұшуға болатын көлік туралы естулерің бар ма?, т.б. Бағалау: өзіндік ойын еркін, жүйелі жеткізе алған оқушыларға мұғалім тарапынан қолдау, мақтау сөздер айтылады. Сабақтың тақырыбы және сабақтың мақсаты айтылады, сабақтың құрылымы таныстырылады. |
Сәлемдесу. Оқушыларды түгелдеу. Оқушылардың назарына «Алладиннің сиқырлы кілемі» мультигінен суреттер көрсетіледі. Сабақтың тақырыбы және сабақтың мақсаты айтылады |
Тамаша жауап!
«Сиқырлы
таяқша» Жақсы жауап! «Ұшатын кілем»
|
Алладиннің сиқырлы кілемі
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Сурет негізінде ойын дәйекті жеткізе алады
Дескриптор:
ҚБ
«Гипертопса» мәтіні беріледі. Мәтінмен танысып, қою әріппен берілген сөздерді синонимдерімен ауыстырып, мәтінді ауызекі сөйлеу тілімен қайта жазып шығу.
ӘТН. Берілген мәтіндегі тыныс белгілердің қойылу себебін кестеге түсіріңдер.
Дескриптор:
ҚБ
|
Сурет негізінде ойын дәйекті жеткізе алады. Жауаптарын бүгінгі тақырыппен және өмірмен байланыстыра алады.
«Гипертопса» мәтіні беріледі. Мәтінмен танысып, қою әріппен берілген сөздерді синонимдерімен ауыстырып, мәтінді ауызекі сөйлеу тілімен қайта жазып шығу.
Берілген мәтіндегі тыныс белгілердің қойылу себебін кестеге түсіріңдер.
Оқушылар ПОПС формуласы арқылы бүгінгі тақырыпты қорытындылайды.
|
Тамаша жауап!
«Сиқырлы
таяқша»
Жақсы жауап! «Ұшатын кілем»
Тамаша жауап!
«Сиқырлы
таяқша»
Жақсы жауап! «Ұшатын кілем»
Тамаша жауап!
«Сиқырлы
таяқша»
Жақсы жауап! «Ұшатын кілем»
|
7-сынып қазақ тілі
Таратпа қағаз
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Кері байланыс.
Сендер үшін жаңа 3 ақпаратты жазыңдар
Назарларыңды аударған 1 маңызды идея
Қайта оралғыларың келетін 2 сұрақ
Үйге тапсырма: оқушылар қиялдарына ерік беріп әңгіме жазып келеді.
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Қосымша ақпарат |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Дифференциация «Бұрыш» стратегиясы, «Проблемамен саудаласу», «ПОПС формуласы» әдістері қабілеті жоғары оқушыларды көшбасшылық тануға, сыни тұрғыда ойлау қабілеттерін арттыруға бағытталған. Сондай-ақ аталған әдістер қолдауды қажет ететін оқушыларға қабілеті жоғары оқушылардан қажетті ақпараттарды алуға, өздігінше қолдана алуға мүмкіндік береді. |
Бағалау Оқушылардың ақпаратты қаншалықты меңгергенін қалай тексересіз? Әрбір тапсырма сайын оқушылардың жауаптары мұғалім тарапынан «Жұлдызша» стикерімен бағаланады. |
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қысқа мерзімді
жоспар
Қазақ
тілі 10-бөлім:Ғылыми
фантастика Мектеп: Даму»мектеп-лицейі Күні:04.05.2022ж Мұғалімнің
аты-жөні: Алтынбекова Нұржамал
Тойлыбекқызы Сынып:7«А» Қатысқан оқушылар
саны: Қатыспағандар: Сабақтың
тақырыбы Ғылыми-фантастикалық
идеялар Оқу бағдарламасына сәйкес
оқыту мақсаттары 7.3.6.1 мәтіндегі сөздердің
тақырыпқа сай орынды қолданылуын тексеру, синонимдік қатармен
ауыстыра отырып, лексикалық түзетулер енгізу,
редакциялау;
7.4.5.1 сөйлем
соңында және сөйлем ішінде қойылатын тыныс белгілерін (даралаушы
және ерекшелеуші) дұрыс
қолдану; Сабақ
мақсаты Мәтіндегі сөздердің тақырыпқа
сай орынды қолданылуын тексеру, синонимдік қатармен ауыстыра
отырып, лексикалық түзетулер енгізу,
редакциялау, сөйлем ішінде қойылатын тыныс белгісі – сызықшаны дұрыс
қолдану. Ойлау дағдыларының
деңгейі Талдау,
жинақтау Бағалау
критерийі:
Тірек сөздер мен сөз
тіркестерін синоним сөздерге
ауыстырады
Синонимдік қатарды
орынды қолданып, мәтін
жазады
сөйлем ішінде қойылатын
тыныс белгісі – сызықшаны дұрыс
қолданады. Пәнаралық
байланыс экономика Алдыңғы
білім Марстан шыққан
жаңғырық Жоспар Сабақтың кезеңі/
уақыт Педагогтің
әрекеті Оқушының
әрекеті Бағалау Ресурстар Сабақтың
басы
Ұйымдастыру. Сәлемдесу. Оқушыларды
түгелдеу. Қ Оқушылардың назарына
«Алладиннің сиқырлы кілемі» мультигінен суреттер
көрсетіледі. Түрткі
сұрақтар: 1. Алладиннің сиқырлы кілеміне
барлығы таң қалуда, қазір адам аспанда ұша алады дегенге таң
қаламыз ба? 2. Қазіргі кезде адам баласы
аспанда қалықтап ұша алуы үшін нендей техникаларды
білесіңдер? 3. Адамның қиялы әлемді
өзгерте алады дегенге келісесіңдер
ме? 4. Аспанда қалықтап ұшуға
болатын көлік туралы естулерің бар ма?,
т.б. Бағалау: өзіндік ойын еркін, жүйелі
жеткізе алған оқушыларға мұғалім тарапынан қолдау, мақтау сөздер
айтылады. Сабақтың тақырыбы және
сабақтың мақсаты айтылады, сабақтың құрылымы
таныстырылады.
Сәлемдесу.
Оқушыларды түгелдеу.
Оқушылардың назарына
«Алладиннің сиқырлы кілемі» мультигінен суреттер
көрсетіледі. Сабақтың тақырыбы және
сабақтың мақсаты айтылады
Тамаша
жауап!
«Сиқырлы
таяқша»
Жақсы
жауап! «Ұшатын
кілем»
Алладиннің сиқырлы
кілемі
Сабақтың ортасы Суретке қарап берілген көлікке
сипаттама беріңіз. Осы сынды көлік түрі қаншалықты
маңызды? Сурет негізінде ойын дәйекті
жеткізе алады
Дескриптор: Сурет негізінде ойын дәйекті
жеткізе алады; Жауаптарын бүгінгі тақырыппен
және өмірмен байланыстыра
алады; ҚБ «Гипертопса» мәтіні
беріледі. Мәтінмен танысып, қою әріппен берілген сөздерді
синонимдерімен ауыстырып, мәтінді ауызекі сөйлеу тілімен қайта
жазып шығу. ӘТН. Берілген мәтіндегі тыныс
белгілердің қойылу себебін кестеге
түсіріңдер. Үтір Сызықша Қос
нүкте Тырнақша
Дескриптор:
Мәтіндегі қою
әріппен берілген сөздерді синонимдерімен
ауыстырады;
мәтінді ауызекі
сөйлеу тілімен қайта жазып
шығады;
Жауаптарын бүгінгі
тақырыппен және өмірмен байланыстыра
алады;
Берілген мәтіндегі
тыныс белгілердің қойылу себебін кестеге
түсіреді;
Тыныс белгілерінің
қойылу себебін анықтайды.
ҚБ
Сурет негізінде ойын
дәйекті жеткізе алады. Жауаптарын бүгінгі тақырыппен
және өмірмен байланыстыра
алады.
«Гипертопса» мәтіні
беріледі. Мәтінмен танысып, қою әріппен берілген сөздерді
синонимдерімен ауыстырып, мәтінді ауызекі сөйлеу тілімен қайта
жазып шығу.
Берілген мәтіндегі
тыныс белгілердің қойылу себебін кестеге
түсіріңдер.
Оқушылар ПОПС
формуласы арқылы бүгінгі тақырыпты
қорытындылайды.
Тамаша
жауап!
«Сиқырлы
таяқша»
Жақсы
жауап! «Ұшатын
кілем»
Тамаша
жауап!
«Сиқырлы
таяқша»
Жақсы
жауап! «Ұшатын
кілем»
Тамаша
жауап!
«Сиқырлы
таяқша»
Жақсы
жауап! «Ұшатын
кілем»
7-сынып қазақ
тілі
Таратпа
қағаз
Сабақтың
соңы
5
минут
Кері
байланыс.
Сендер үшін жаңа 3 ақпаратты
жазыңдар
Назарларыңды аударған 1
маңызды идея
Қайта оралғыларың келетін 2
сұрақ
Үйге
тапсырма: оқушылар қиялдарына ерік беріп
әңгіме жазып келеді.
Қосымша
ақпарат
Дифференциация
«Бұрыш» стратегиясы,
«Проблемамен саудаласу», «ПОПС формуласы» әдістері қабілеті жоғары
оқушыларды көшбасшылық тануға, сыни тұрғыда ойлау қабілеттерін
арттыруға бағытталған. Сондай-ақ аталған әдістер қолдауды қажет
ететін оқушыларға қабілеті жоғары оқушылардан қажетті ақпараттарды
алуға, өздігінше қолдана алуға мүмкіндік
береді.
Бағалау
Оқушылардың
ақпаратты қаншалықты меңгергенін қалай
тексересіз?
Әрбір тапсырма сайын
оқушылардың жауаптары мұғалім тарапынан «Жұлдызша» стикерімен
бағаланады.
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
ызығушылықты ояту.

















